wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Internetowe wizyty u lekarza

26.06.2008

Pacjenci z nadciśnieniem przez 12 miesięcy komunikowali się ze swoimi lekarzami poprzez internet. Ponad połowie pacjentów ciśnienie spadło do wartości prawidłowej.

Testy zostały przeprowadzone na grupie 778 pacjentów w średnim wieku. Pacjeńci zostali podzieleni na trzy grupy, pierwsza z nich chodziła na normalne wizyty do lekarza, drugą grupę odwiedzali lekarze w domu, natomiast trzecia grupa komunikowała się ze swoimi lekarzami poprzez internet. Lekarze byli w stanie wypisywać recepty, monitorować ciśnienie krwi pacjentów i dawać porady, pacjenci wysyłali swoje wyniki i otrzymywali wyniki testów. Komunikowano się głównie za pomocą poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych.Po 12 miesiącach testów w dwóch pierwszych grupach udało się ustabilizować ciśnienie krwi na prawidłowym poziomie w przypadku jednej trzeciej pacjentów, w grupie "pacjentów internetowych" udało się to osiągnąć w przypadku połowy pacjentów.

"Komunikacja za pomocą Internetu pomaga lekarzom i pacjentom na dwa sposoby. Po pierwsze lekarz jest prawie zawsze dostępny, pozwala to pacjentom kontaktować się z nim wtedy, gdy jest im wygodnie. Ponadto ten rodzaj komunikacji jest znacznie bardziej krótki i zwięzły i pozwala na zaoszczędzenie czasu." - mówi doktor Beverly Green z Uniwersytetu w Waszyngtonie. Naukowcy mają nadzieje, że ich rozwiązanie pozwoli na obniżenie kosztów leczenia. Kolejnym krokiem naukowców będzie próba "internetowego leczenia" cukrzycy.
 

(PAP) ryb/ yy/ tot/

REKOMENDACJA
2012-09-17 21:39:33
~ewa

Wspaniała sprawa jeszcze do ginekologa przez internet to by nic sie nie złapało w tych gabinetach.

2008-06-26 17:21:06
~gosc

masz nadcisnienie ALE do lekarza czeka sie do 3-4 miesiecy !! SKANDAL, GDZIE JEST OPIEKA DLA CHORYCH PYTAM ???

2008-06-26 16:34:46
~bury

Tzw. "syndrom białego fartucha"-powoduje znaczny wzrost cisnienia podczas wizyty u lekarza, o czym nie wszyscy wysiadywacze jaj przed kompem wiedzą.

2008-06-26 14:56:19
~Melisa

Czyli mają nową metodę na nadciśnienie. Nie chodzenie do lekarza! Dobre! Szkoda że z dentystą tak nie jest.

2008-06-26 14:55:27
~Bulwers

Bzdury! Czyli Internet lekiem na nadciśnienie!! Głupota!

2008-06-26 14:54:21
~Arabella

Lekarz stresuje! Już sama wizja pójścia do przychodni jest stresująca!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.