wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Tajemnica nadwagi ukryta w wątrobie

fot. flickr/CC
30.09.2011
Receptor znajdujący się w żyle wrotnej wątroby jest współodpowiedzialny za wzmożone łaknienie. Ograniczenie jego działania może uczynić walkę z nadwagą bardziej skuteczną - uznał portugalski badacz dr Albino Oliveira Maia.

Kierowany przez Portugalczyka zespół badawczy z amerykańskiego uniwersytetu w Duke udowodnił, że ograniczenie działania receptora w żyle wrotnej wątroby jest kluczem do walki z otyłością.

"Po zarejestrowaniu podwyższonej ilości cukru we krwi, receptor wysyła do mózgu sygnały pobudzające łaknienie" - wynika z badań opublikowanych przez lizboński dziennik "Diario de Noticias".

Doświadczenia zespołu dr Oliveiry Mai potwierdziły, że zwiększona ilość glukozy we krwi jest rejestrowana w wątrobie i raportowana do mózgu, który wytwarza więcej dopaminy, tzw. hormonu szczęścia. Efektem komunikacji między tymi organami jest wzrost apetytu.

"Kilka serii eksperymentów przeprowadzanych na myszach dowiodło, że przy redukcji działania receptora można ograniczyć tycie, bez konieczności wprowadzania surowej diety. Podobnych rezultatów należy się spodziewać w przypadku ludzi. Pracujemy już nad środkiem, który mógłby powstrzymać wysyłany do mózgu komunikat o zwiększonej obecności cukru w organizmie" - ujawnił dr Oliveira Maia.

Zdaniem portugalskiego badacza, nowe odkrycie przyczyni się w przyszłości do ograniczenia liczby kuracji odchudzających, w tym szczególnie zabiegów chirurgicznego usuwania tłuszczu u osób z dużą nadwagą.

 

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP) zat/ hes/

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
REKOMENDACJA
2011-09-30 20:41:25
~Jaga

Chciałabym wiedzieć co zrobiłeś dla Polski/?Co zrobił Wałęsa wiem!!!!!!

2011-09-30 15:31:43
~men

Pragę poznać posiadaczkę tego tyłeczka :)

2011-09-30 15:25:05
~lola

tajemnica nadwagi ukryta w wątrobie to prawda ale coś im się pop.......ło ......tycie zaczyna się wtedy jak wątroba jest stłuszczona i źle pracuje i zaczyna odkładać się tłuszcz ....

2011-09-30 15:12:03
~jajacek

A nie lepiej odciąć grubasowi głowę (tzn odłączyć wątrobę od mózgu )?

2011-09-30 15:11:28
~POLAK

Znowu powielane stereotypy\czyli totalne bzdury\.Woda gazowana jest o 200% lepsza od niegazowwanej, gdyż niszczy bakterię i przyśpiersza przemianę materii,szybciej pozwala wchłonąć przez organizm witaminy i minerały.LUDZIE! WODA NIEGAZOWANA JEST W KAŻDYM ASPEKCIE GORSZA OD WODY GAZOWANEJ.NIEDOUCZENI LEKARZE POLSCY I NIE TYLKO POWIELAJĄ STEREOTYPY NICZYM NIEUZASADNIONE, ktore powstały na początku lat 80-tych XX wieku.Ponadto diety dla osób otyłych to bardzo indywidualne i wybiórcze

2011-09-30 15:06:59
~Stefan

Co za bzdury wystarczy ruszyć grubą dupę i wsiąść się do roboty a nie siedzieć za biurkiem i zajadać się albo pakować w siebie sterty chemii w nadziei na cud. A i żryjcie więcej napakowanego chemią świństwa jak fast-foody itp.

2011-09-30 15:06:47
~a tak o

onga onga onga onga...laski lubia pstrąga

2011-09-30 15:05:34
~g.

LEPIEJ DOBRZE ZJEŚĆ, NIŻ BYLE KOMU SIĘ PODOBAĆ

2011-09-30 15:05:08
~vatowiec

Dobry sposób na schudnięcie : 3 miesieczne wakacje w Somalii "all exclusive" Spytajcie miejscowych jak oni zachowują taką świetną sylwetkę - a wcale sie nie odchudzają. Mają przy tym tyle energii ! Jedzą wszystko i nie tyją ! Czyż to nie dieta cud ?!

2011-09-30 15:04:43
~diamantech

DIAMANTECH.pl - precyzyjne narzędzia diamentowe, PKD, MKD, PCBN. Obróbka: jubilerska (posalux, frezy, frezy vertical), metali, aluminium, tytanu, magnezu, tworzyw sztucznych, kompozytów, grafitu, kevlaru, itp.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!