wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Aktualności

Zadowolone z seksu

fot. Thinkstock
05.01.2012

Wbrew obiegowej opinii starzenie się nie wpływa negatywnie na zadowolenie kobiet z seksu. Badania opublikowane na łamach „The American Journal of Medicine” wykazały, że jest odwrotnie: z upływem lat ich satysfakcja seksualna może być jeszcze większa.

 

Specjaliści University of California, San Diego School of Medicine oraz Veterans Affairs San Diego Healthcare System (USA) przez 40 lat obserwowali 806 kobiet, które w chwili opracowywania raportu były średnio w wieku 67 lat. Aż 63 proc. z nich było już po menopauzie, ale nadal uprawiało seks.

Co druga kobieta, która miała partnera, utrzymywała kontakty seksualne w ostatnich 4 tygodniach. Z wiekiem są one na ogół rzadsze, ale aż 67 proc. aktywnych seksualnie kobiet twierdzi, że zawsze lub prawie zawsze osiąga orgazm.

Wiek nie wpływa też, a przynajmniej nie musi wpływać, na jakość przeżywania orgazmu. Z badań wynika, że zarówno najmłodsze, jak i najstarsze kobiety równie często są z niego zadowolone. Choć nie zawsze mają wysoki popęd seksualny.

Zaledwie jedna piąta aktywnych seksualnie kobiet przyznała, że odczuwa wysokie libido. U jednej trzeciej jest ono niewielkie, a 40 proc. badanych twierdziło, że nigdy lub prawie nigdy nie odczuwało jakiegokolwiek pożądania seksualnego.

Jedna z autorek badań dr Elizabeth Barrett-Connor z UCSD School of Medicine tłumaczy w komentarzu do badań, że kobiety uprawiają seks z różnych powodów, nie tylko wtedy, gdy mają takie pragnienie. Może być on wyrazem np. ich zadowolenia ze związku z partnerem.

„Kobiety nie podejmują kontaktów seksualnych tylko wtedy, gdy są zadowolone z seksu. Nawet jeśli nie dochodzi u nich do pełnego zbliżenia, to satysfakcję daje im intymność, czułość i opiekuńczość, szczególnie w długotrwałym związku z partnerem” – uważa główna autorka raportu, prof. Susan Trompeter z UCSD School of Medicine.

Dodaje, że emocjonalne i fizyczne zbliżenie może być dla kobiety nawet ważniejsze niż przeżywanie orgazmu. Jej zdaniem, w ocenie życie seksualnego kobiet liczy się zatem nie tyle sama aktywność seksualna czy jej brak, lecz to, jaką czerpią satysfakcję w kontaktach z partnerem.

Z tego powodu nawet zaawansowany wiek nie pozbawia kobiet zadowolenia z życia intymnego. Z badań wynika, że prawie połowa pań powyżej 80. roku życia jest zawsze lub niemal zawsze usatysfakcjonowana seksualnie. A jeśli przeżywają orgazm, to mogą czerpać z niego satysfakcję podobną do tej, jaką mają młode kobiety. (PAP)

 

PAP zbw/ agt/

REKOMENDACJA
2016-06-18 12:57:20
~maciej

A ja jak najbardziej się zgadzam z tą opinia, IQman jest środkiem i skutecznym i dodatkowo nie ma skutków ubocznych bo jest oparty na naturalnych składnikach

2015-03-02 11:32:32
~prodigy43

Mnie jakiś czas temu dopadł kryzys jeśli chodzi o seks. Dłu go się z tym męczyłęm, wstydziłęm się. Na szczęście moja kobieta okazała się mądrzejsza. Zaproponowała mi permen i jak na razie oboje jesteśmy zadowoleni :)

2014-12-13 19:08:34
~Długosz

Zgadzam się ze Sławkiem, RÓBCIE to razem, ku zadowoleniu OBOJGA. A co do tego co napisałeś na IQman, to faktycznie wydaje się to bardzo dobrym rozwiązaniem...

2014-12-13 19:06:09
~Sławek

Ważne są dwie sprawy i w sumie powiązane oraz łatwe do wykonania. Pierwsza, to robic wszystko razem, na zasadzie, aby zadowolenie było i u niego i u niej. Drugi to jak sa np problemy z "synchronizacją" czyli kobieta jeszcze długo przed, a facet już kończy, to warto zainwestowac np w IQman (sam brałem i naprawdę jest lepiej).

2012-02-07 14:51:49
~łuki

Witam, zwracam się z prośbą, jeśli nie czujesz się dotknięty przez kryzys finansowy albo jesteś po prostu człowiekiem dobrej woli proszę wspomóż mnie. Szukam trzydziestu tysięcy pomocnych ludzi, którzy zechcieliby mi pomóc, ponieważ muszę spłacić kredyt, który jest dla mnie zbyt dużym ciężarem. Dlatego proszę Cię o pomoc w wysokości 1 złotówki lub dowolnej kwoty na konto nr 43114020040000380264446126. Z góry dziękuję wszystkim ofiarodawcom- Łukasz Laszczak.

2012-01-08 00:24:41
~news 2012

Aby być w 100% usatysfakcjonowaną osobą z tak zwanego seksu, najlepiej jest to robić z kimś kogo się bardzo kocha. Tylko z takim / taką partnerką / partnerem można mówić o satysfakcji. Co innego jest po prostu stratą czasu i utrudnianiem sobie niepotrzebnie życia.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.