wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Zakaszlała i wypluła nowotwór!

fot. Thinkstock
16.01.2012

37-letnia Brytyjka Claire Osborn twierdzi, że jadąc samochodem nagle dostała kaszlu i wypluła nowotwór o rozmiarach około 2 cm - opisuje zadziwiający przypadek „Daily Mail”.

 

Najpierw poczuła łaskotanie w gardle, a chwilę później zakaszlała, po czym z jej ust wyskoczyła grudka tkanki w kolorze wątroby i kształcie mięśnia sercowego.

„Od razu wiedziałam, że to coś poważnego, więc natychmiast udałam się do lekarza rodzinnego, które skierował wykasłaną tkankę do laboratorium” - powiedziała Osborn, matka sześciorga dzieci.

Badanie histopatologiczne wykazało, że jest to gruczolakorak - złośliwy nowotwór pochodzący z tkanki gruczołowej jamy ustnej. Onkolodzy powiedzieli jej, że musi poddać się chemioterapii i ma 50 proc. szans na przeżycie. Kiedy jednak przeprowadzono u niej badanie z użyciem aparatu PET (pozytronowej tomografii emisyjnej), nie wykryto żadnego guza.

„Jeden z lekarzy podszedł wtedy do mnie i gratulując powiedział, że pewnie wykaszlałam cały nowotwór, dlatego nic nie znaleziono – opowiada Brytyjka. – Nie mogłam uwierzyć, że zwykły kaszel uratował mi życie”.

Osborn została jednak skierowana na operację, podczas której chirurdzy chcieli się upewnić, czy jakieś tkanki nowotworowe nie ukryły się w tylnej części jamie ustnej. Odbyła się ona 29 listopada 2011 r., ale również nic nie wykazała.

Dr Gary Walton, który operował pacjentkę, twierdzi, że rzadko się zdarza, by chory wykasłał całą tkankę nowotworową, ale jest to możliwe. Jego zdaniem, nowotwór pękł i oderwał się, po czym wypadł z jamy ustnej podczas kaszlu.

Dr Edward Kim, onkolog zajmujący się nowotworami głowy i szyi z Anderson Cancer Center in Houston, ostrzega, że gruczolakorak wymaga użycia chemioterapii i radioterapii. „Rzadko się zdarza, by leczenia tego rodzaju nowotworu mogło się ograniczyć jedynie do jego usunięcia” – dodaje specjalista.

W jego ocenie, tylko 5 proc. chorych przypadkowo odkrywa raka w okolicach szyi i głowy, najczęściej z powodu trudności w połykaniu i mówieniu.

Osborn uważa, że miała szczęście, że wykasłała guza zanim doprowadził on do przerzutów do innych narządów. (PAP)

 

PAP zbw/ agt/

Tagi: nowotwórkaszelgruczolak
REKOMENDACJA
2012-01-27 22:08:55
~Jan

Darmowe konkursy polecam -graj i wygrywaj za darmo http://www.mypay.pl/?ref=30311& subid=

2012-01-17 10:52:12
~Jahu

Tak. I jednocześnie wysrała małego guzka.

2012-01-16 13:49:05
~gala

Uwaga reklama badania z uzyciem aparatu PET ktory jest bardzo niebezpieczny i szkodliwy dla zdrowia czlowieka.Ludzie nie dajcie sie nabierac na te wszystkie choroby o ktorych pisze tylko WP .Pamietajcie ze utwor powtorzony 3razy wystarczy zeby utkwil WAM w umysle.Niektorzy np.WP robi to kilka razy w miesiacu Pozdrawiam myslacych samodzielnie i pozytywien zakreconych

2012-01-16 13:14:49
~ventyl

To będzie lepsze od facebooka j google!! będzie płaciło za członkostwo siła internautów w jednym miejscu http://signup.wazzub.info/?lrRef=2c 707

2012-01-16 13:14:27
~ex facet

zdjecia mojej ex kobiety, rzucila mnie dla innego wiec niech sie teraz wstydzi suka:D HAHAHA http://short4u.pl/zdjecie69jpg

2012-01-16 13:12:07
~Marian

Szczupła sylwetka i pozostawanie w dobrej formie kojarzy się z ciężką pracą i odmawianiem sobie wszystkiego, co dobre. Tymczasem istnieje cała masa rzeczy, które możemy robić, by poprawić swój wygląd i kondycję, a które są przyjemne i pożyteczne. Bo jesz ulubione posiłki i tracisz na wadze. Tłuszczyk się spala sylwetka szczupleje ja tak pozbyłem się 15 kg dwa lata temu i do dziś trzymam wagę. Polecam kalorie-zdrowia.com.pl

2012-01-16 13:08:31
~seth

Wpisz w google "dorabiaj w internecie" i dowiedz sie jak możesz dorabiać wykorzystując swój komputer i internet

2012-01-16 13:01:53
~Flip

Tak, jest to całkiem mozliwe ale tylko w filmie pt Zielona Mila :)

2012-01-16 12:57:52
~werty

Bzdury...pozbyła się skutku przyczyna pozostała nadal w organizmie niedługo się ujawni jeszcze z większą agresją.

2012-01-16 12:49:31
~nieborak

ona go nie wykaslala ten rak po prostu uciekl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.