wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Aktualności

Dlaczego warto uprawiać jogę?

fot. Thinkstock
20.03.2012

Uprawienie jogi korzystnie wpływa na zdrowie, ale również na kontakty seksualne zarówno mężczyzn, jak i kobiet – pisze William J. Broad, autor książki “The Science of Yoga: The Risks and the Rewards”, która ukazała się w USA.

Wieloletni dziennikarz naukowy „New York Times” twierdzi, że w Indiach ustalono, iż joga podnosi popęd seksualny i poprawia odczuwanie satysfakcji z seksu, jak też zwiększa bliskość między partnerami.

Badacze Rutgers University (USA) skanowaniem mózgu wykazali, że niektóre osoby uprawiające jogę potrafią mentalnie osiągnąć stan ekstazy. W tym czasie wzrasta u nich ciśnienie tętnicze krwi, większe jest tempo bicie serca i spada odczuwanie bólu, podobnie jak podczas odczuwania orgazmu.

O tym, że joga zwiększa radość z seksu przekonywał już B. K. S. Iyengar w książce „Light on Yoga”, która ukazała się w 1965 r. „Od tego czasu coraz więcej jest dowodów, że zwiększa ona wrażliwość na dotyk i bodźce seksualne oraz sprawia, że szczytowanie jest bardziej intensywne” – pisze Broad.

W Rosji i Indiach wykazano, że joga zwiększa poziom testosteronu, męskiego hormonu płciowego, który mniejszych ilościach występuje także u kobiet. Czescy badacze przy użyciu EEG dowiedli zaś, że podczas niektórych ćwiczeń jogi mózg wykazuje podobną aktywność jak u osób zakochanych.

Joga dla początkujących:

 

Z kolei specjaliści University of British Columbia (Kanada) odkryli, że podczas ćwiczeń oddechowych zwiększa się ukrwienie narządów płciowych (zwiększających wrażliwość na dotyk). Wykazali oni, że takie ćwiczenia wywierają korzystny wpływ nawet u osób z obniżonym libido.

William Broad zwraca jednak uwagę, że uprawianie jogi może wpływać również na zachowania seksualne. Gdy zostało ono spopularyzowane wśród amerykańskich „baby boomers”, coraz częściej zaczęło dochodzić do kontaktów seksualnych między studentami a ich instruktorami. Doszło nawet do tego, że California Yoga Teachers Association uznało je za niemoralne i wezwało do „przestrzegania wysokich standardów etycznych”. (PAP)

 

PAP zbw/ agt/

REKOMENDACJA
2014-12-13 19:24:27
~Tabaluga

Do abe's A po co ten wulgaryzm????? A na poważnie, to moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup IQman, jeżeli masz w tej dziedzinie problemy

2012-10-04 14:37:44
~Greczynka

Mati ja też stosuję Bust Up Holenderski :) Heh akurat tak się składa, że kupuję z tej samej strony. Fajna kuracja dla młodych mam, którym przeszkadza obwisły biust a nie mają na implanty i operację podniesienia biustu.

2012-03-25 21:17:54
~net

Dodatkowe ZAROBKI przez internet. Więcej informacji pod adresem - knebraska@gmail.com Wystarczy podstawowa znajomość obsługi komputera.

2012-03-25 21:17:22
~abe"s

wpierdalac krowy i peto bedzie stac ;)

2012-03-25 21:07:40
~kior

Znów ogłupiające bicie piany . Ćwiczący jogę są pacjentami psychiatrycznych szpitali i wymagają modlitwy duchownych egzorcystów do Boga o uwolnienie ze złych mocy. Dlaczego narażacie takich ludzi na problemy przez idiotyczne posty?

2012-03-25 20:56:47
~Grzegorz

Joga to rdzen hinduizmu, praktyka okultystyczna. Joga prowadzi do depresji, zatracania rzeczywistosci, to czysty rytual hinuistyczny wiodacy wprost do opetania. Tylko poczatkowo uprawianie jogi bedzie cieszylo, to taki cukiereczek od demona okultyzmu, pozniej przyjdzie placic. Ostrzegam, nie robcie tego.

2012-03-25 20:45:16
~Edyta

na wiosenne odchudzanie oprócz codziennej porcji ruchu polecam naturalne,niskokaloryczne,smaczne wild jerky.

2012-03-23 08:15:52
~kotyl

Generuj pasywny dochód przeczytaj jak można dzięki internetowi na www. justbeenpaid.manifo. com

2012-03-22 22:07:16
~net

Dodatkowe ZAROBKI poprzez klikanie w reklamy. Więcej informacji pod adresem - knebraska@gmail.com Bez żadnych opłat!

2012-03-22 21:17:00
~kingsize

Ja wpierdalam schabowe i też mam udane kontakty seksualne.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.