wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

To one odpowiadają za co szósty przypadek raka

fot. SPL/EastNews
10.05.2012

Co szósty przypadek raka związany jest z jakąś infekcją. Bakterie, wirusy i pasożyty co roku na całym świecie odpowiedzialne są za 1,9 mln nowotworów – wykazał raport opublikowany na łamach „Lancet Oncology”.

Na 7,5 mln wszystkich zgonów, jakie co roku powodują choroby nowotworowe, 1,5 mln przypada na te, do których doprowadzają zarazki.

Patogeny najczęściej wywołują raka szyjki macicy, raka wątroby i żołądka. Nowotwór kobiecych narządów płciowych powoduje wirus brodawczaka ludzkiego (human papillomavirus – HPV). Guzy wątroby wywołuje wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Z kolei do raka żołądka przyczynia się bakteria Helicobacter pylori. Wszystkie te patogeny doprowadzają do rozwoju choroby nowotworowej po wielu latach od zakażenia.

W krajach rozwijających się zdarzają się one trzykrotnie częściej. Aż 22,9 proc. wszystkich przypadków nowotworów związanych jest tam z jakąś infekcją. W krajach uprzemysłowionych zarazki powodują jedynie 7,4 wszystkich przypadków raka. Co trzecie zachorowanie przypada na ludzi młodych do 50. roku życia.

U kobiet co drugi przypadek nowotworu związanego z infekcją to rak szyjki macicy. Wśród mężczyzn 80 proc. z nich stanowią rak wątroby oraz przewodu pokarmowego.

Główni autorzy raportu dr Catherine de Martel oraz dr Martyn Plummer z International Agency for Research on Cancer w Lyonie podkreślają, że zarazki są jedną z najczęstszych przyczyn nowotworów. Dodają, że można im skutecznie zapobiegać, np. przy użyciu szczepionek. Preparaty te chronią przed wirusem brodawczaka (HPV) oraz wirusowym zapaleniem wątroby typu B. Bakterie Helicobacter pylori skutecznie niszczą dostępne antybiotyki. (PAP)

 

PAP zbw/ tot/

REKOMENDACJA
2012-05-11 12:06:21
~Klaudia

zapraszam serdecznie do oceny mojej sesji zdjęciowej wp3.pl/sesja_klaudia/ - POLECAM GORĄCO

2012-05-11 11:54:41
~Szops

"Odpowiadają", "Wywołują" - To mocne słowa. Nie spotkałem się jeszcze z taką opinią. Więc mamy myśleć że to bakterie wirusy..., a nie nasza dieta? Skłonność do popadania w chorobę nowotworową wiąże się z zaburzeniami gospodarki sodowo-potasowej w na podłożu komórkowym. Obecność bakterii może prowadzić do stanu zapalnego, ten z kolei do powstania guzów, które mogą sie przekształcić w nowotwór jeśli wykazujemy taką zdolność. Lepiej stwórzci

2012-05-11 11:49:52
~kill bill

Wielki noblista lekarz dr.Linus Pauling zdefinjował badania nad rakiem ,że to jest wielkie oszustwo i onkologia utknęła w 19 wieku ,słyszeliście może o witaminie b17

2012-05-11 11:49:42
~Kant

DARMOWE DOŁADOWANIE szybka nauka, w takich numerach 5-cyfrowych- 2 liczba to koszt sms netto. Jeśli wyślesz SMS'a na numer 79068 to zapłacisz: 9 zł netto, czyli 11.07 zł brutto.

2012-05-11 11:48:53
~izazieb

Moj błąd "komórki RAKOWE nie znocza środowiska tlenowego"

2012-05-11 11:46:38
~xxx

Poczytajcie sobie o tym, w jaki sposób kwalifikowane są tzw. badania kliniczne szczepionek - to jeden wielki skandal, że to w ogóle może dostawać pozwolenia na wprowadzanie do obrotu! To kłamstwo, że szczepionka HPV jest skuteczna - nie mogą o tym wiedzieć, bo badania przeprowadzali na małych dziewczynkach (!) i to tylko przez zdaje się 2-3 lata!!!! Plecam materiały na ten temat na wordpress.

2012-05-11 11:44:55
~izazieb

Kurację rowadzę już 4m-c, jeszce 2-3 m-ce. Dawka ziołowa+planowane przerwy aby wybijac potem przetrwalniki. Stosuję Paraprotex , jest to zestaw ziołowy razem z pałeczkami kwasu mlekowego accidofilus, wit C, selenem, w przerwach lucerna lub nopalin mam zamiar włączyc w ostatnim etapie jescze tlen, wszelki paskudztwa razem z komórkami tlenowymi nie znosza środowiska tlenowego/ była za to nagroda Nobla, oczywiście niewykrzystana/.Unikam cukru. Dodadkowo spadłam na wadzę ,1rozm, jem t

2012-05-11 11:43:33
~xxx

Kryptoreklama szczepionek, czyli artykuł sponsorowany! Nie łudźcie się, że szczepionki kogokolwiek ochroniły. Pewne za to jest, że rocznie w samej tylko Polsce okaleczają układ immunologiczny, nerwowy dziesiątek tysięcy dzieci. Są też zamiatane pod dywan zgony poszczepienne - na pewno słyszeliście o nagłośnionym zeszłorocznym przypadku maluszka, który zmarł na gruźlicę mózgu po szczepieniu!

2012-05-11 11:28:42
~rEB

WPROWADZCIE NA STALE W SWOJA DIETE SOK ZE SWIEZO WYCISNIETEGO(STARTEGO)IMBIRU ja pije z woda gazowana 3łyżki na szklanke i pałer jest!

2012-05-11 11:23:07
~d

Ani witamina B17,ani pestki moreli ja zawierajace,ani ciecierzyca wkladana w lydke,ani swiecona woda. Wszystko bral moj ojciec(nowotwor pluc). Jedynie skalpel,bo chemioterapia i radioterapia,maja bardzo niewielka skutecznosc,czesto przyspieszaja droge do grobu

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!