wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Internet, alkohol i brak snu wrogami szczupłej sylwetki

25.07.2008

Dziewczęta i młode kobiety, które spędzają dużo czasu w internecie, za mało śpią lub regularnie piją alkohol są bardziej narażone na tycie niż ich rówieśniczki - informuje pismo "Journal of Pediatrics".

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda w Bostonie doszli do takich wniosków po przebadaniu ponad 5 tys. dziewcząt i młodych kobiet (w wieku 14-21 lat). Zebrano dane na temat liczby godzin spędzanych przez nie tygodniowo w internecie w czasie wolnym,  godzin przesypianych w nocy oraz ilości alkoholu wypijanego tygodniowo. Badania prowadzono przez rok.Okazało się, że im więcej czasu wolnego badane spędzały w internecie, tym bardziej tyły w ciągu roku, co oceniono na podstawie zmian wskaźnika masy ciała (BMI). Dotyczyło to zwłaszcza dziewcząt poniżej 18 roku życia.

Podobną zależność zaobserwowano w przypadku niedoborów snu i spożycia alkoholu. Dziewczyny i młode kobiety, które spały 5 godzin lub mniej miały większą tendencję do tycia niż te, które spały standardowe 8 godzin. Regularne picie 2 lub większej liczby napojów z alkoholem (np. dwóch kieliszków wina, czy dwóch małych piw) w tygodniu również zwiększało ryzyko przytycia.

Zdaniem autorów pracy, obserwacje te potwierdzają dotychczasowy pogląd, że każdy z tych trzech nawyków może przyczyniać się do przybierania na wadze.

1 2
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.