wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Nowy lek na odchudzanie?

fot. Thinkstock
14.05.2012

Jeszcze w tym roku na rynku amerykańskim pojawi się nowy lek na odchudzanie o nazwie lorcaserin, opracowany przez firmę Arena Pharmaceuticals – poinformował „New York Times”.

Pozytywną opinie o nim wydał komitet doradczy Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA).

To pierwszy od 13 lat nowy lek na odchudzanie, która ma być dostępny na receptę. Być może wkrótce zapadnie pozytywna opinia także o innym środku o podobnym działaniu o nazwie qnexa opracowany przez firmę Vivus.

Obydwa leki od dłuższego czasu budzą jednak kontrowersje. Zostały przedłożone do zatwierdzenia już w 2010 r., ale komitet doradczy FDA w obu przypadkach wydał wtedy negatywną opinię. Badania na myszach sugerowały że lorcaserin może powodować raka. Tym razem lek zyskał akceptacje po przedstawieniu nowych danych dotyczących bezpieczeństwa leku. Ale nadal jest wiele innych wątpliwości.

NJT pisze, że nawet ci eksperci, którzy głosowali za zatwierdzeniem tego preparatu, przyznają, że w niewielkim stopniu pomaga on pozbyć się zbędnych kilogramów. Z dotychczasowych dwóch badań klinicznych wynika, że osoby, które go zażywały schudły po roku średnio o 5,8 proc. Te z kole, które otrzymywały jedynie placebo zmniejszyły masę ciała o 2,5 proc.

Obserwacje wykazały też, że o więcej niż 5 proc. schudło 47 proc. ochotników zażywających lorcaserin, podczas gdy w grupie stosujące placebo takich osób było jedynie 22 proc.

Lek zatwierdzono jednak, bo coraz więcej Amerykanów ma kłopoty z otyłością. „To nie jest to czego byśmy oczekiwali, ale preparat ten u niektórych osób może być pomocny w odchudzaniu” – powiedział dr Eric I. Felner, endokrynolog z Emory University. Założenie jest takie, że jeśli nie będzie działał, to ma być odstawiony.

Lorcaserin budzi obawy z jeszcze innego powodu, ponieważ działa podobnie jak środek odchudzający o nazwie fen-phen, który w 1997 r. wycofano z rynku gdyż u niektórych zażywających go osób powodował uszkodzenie zastawek serca. Arena przekonuje, że w przypadku jej leku nie powinno być takiego zagrożenie ze względu na nieco jednak inną jego specyfikę działania. Dotychczasowe obserwacje nie wykazały uszkodzenia zastawek u osób, u których jest on testowany. (PAP)

 

PAP zbw/ tot/

REKOMENDACJA
2017-10-20 09:55:45
~Cecylia

Ja już nigdy więcej nie chce wrócić do otyłości.Owszem kuracje z Slimunox skończyłam pełnym sukcesem.Ale to nie zwalnia mnie z tego abym teraz nie uwarzyła na to co jem,staram się utrzymać wagę w normie i na razie przychodzi mi to z łatwością.

2017-08-30 09:29:17
~Osa

Moim zdaniem Foreverlim jest jednym z najlepszych środków wspomagających odchudzanie jakie są dostępne w Polsce, a do tego oparty jest on na naturalnych składnikach. Ja przez 3 miesiące schudłam 14 kg

2017-07-25 12:30:36
~Ulka

Zdecydowałam się na Foreverslim i wcale nie żałuje tego wyboru .Może nie zakończyłam jeszcze kuracji ale juz schudłam znacznie.Spodnie które do tej pory nosiłam są mi za duże.Już teraz jestem pewna że kuracje uda mi sie skończyć pełnym sukcesem.

2017-03-20 19:00:23
~Meleki

Myślę że osobą którym udało się schudnąć dzięki Foreverslim nie wrócą już nigdy do starych nawyków.Chyba nie ma takiej osoby która chciał by ponownie przytyć.Nikt nie che na nowo wyglądać jak kaszalot.

2015-09-09 14:02:58
~Agata

Według mnie aby podnieść efektywność redukcji, tym samym podwajając jej efekty Należy zainwestować w suplement diety. Od siebie mogę polecić ten oto link [ http://bit.ly/SzybkoSchudnij ]znajdziesz tam suplement, który pomógł mi efektywniej zgubić tkankę tłuszczową a dodatkowo usuwa on szkodliwe toksyny z organizmu. Oparty jest na wyciągu z pestek Irvingia Gabonensis. Trzymam kciuki ;) Agata

2015-06-29 10:28:49
~Róża

Ja się zastanawiam nad preparatami, które oferuje AmerPharma. Dietetyk mi ostatnio o nich coś napomknął. Mają cały zestaw różnych propozycji: tabletki, proszki, koktajle etc. I jeszcze można wejść samemu w ten biznes poprzez stworzenie własnej marki.

2014-12-29 15:45:23
~Wadzia

Należe do osób które jak nie zobacza na własne oczy to nie uwierzą tak samo było w przypadku Foreverslimu.Dopiero jak na własne oczy zobaczyłam jak skutkuja te tabletki to zdecydowałam się na ich zakup.Schudłam dzięki nim sporo jednego żałuje bardzo że nie dałam się przekonać do nich wcześniej.

2014-12-11 21:42:02
~ulki

Ja jednak wolałam zaufać sprawdzonym tabletką i takim gdzie widziałam efekty odchudzania.Foreverslim bo o nim mówię pomógł schudnąc nie tylko mi ale i paru moim koleżanką.Moje odchudzanie przynajmniej było trwałe bo nie wystąpił efekt jo-jo.

2012-05-15 16:32:04
~anna

Młoda, miła, dobrze usytuowana oraz dyspozycyjna dziewczyna pozna Pana, sponsoring... http://www.wp3.pl/annalaufblogwppl/

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.