wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Zakochani chudną łatwiej

123RF
27.06.2012

PAP

Produkowana przez podwzgórze oksytocyna pomaga pozbywać się zbędnych kilogramów bez efektów ubocznych - wynika z badań przeprowadzonych w Japonii i przedstawionych podczas 94. dorocznego zjazdu Towarzystwa Endokrynologicznego w Houston.

Oksytocyna jest neuroprzekaźnikiem, którego głównym zadaniem jest powodowanie skurczów macicy podczas porodu, regulacja laktacji, a także wzmacnianie więzi matki z dzieckiem.

Dr Yuko Maejima z Uniwersytetu Medycznego Jichi w Shimotsuke zauważa jednak, że hormon ten odgrywa również istotną rolę w kontrolowaniu spożycia i spalania kalorii.

U myszy laboratoryjnych codzienny zastrzyk oksytocyny zmniejszał ilość spożywanego pokarmu oraz przyczyniał się do stopniowej utraty masy ciała w trakcie 17-dniowej terapii, a także przez dziewięć dni po jej zakończeniu.

Podobne rezultaty uzyskano aplikując oksytocynę za pomocą pompki osmotycznej. W tym przypadku u gryzoni zaobserwowano dodatkowo zmniejszenie stłuszczenia wątroby, lepszą tolerancję glukozy i redukcję tłuszczu brzusznego, który jest jednym z głównych czynników ryzyka chorób układu krążenia. Dzięki pompkom osmotycznym udało się ponadto zmniejszyć rozmiar adipocytów, tj. komórek syntezujących i magazynujących tłuszcze proste, nie wpływając jednocześnie na ciśnienie tętnicze czy poziom aktywności.

"Te obserwacje ujawniły, że oksytocyna może zapobiegać otyłości i zespołowi metabolicznemu, co otwiera drogę do wykorzystania jej w efektywnym i bezpiecznym leczeniu otyłości" - podsumowuje autorka badań.(PAP)

 

PAP koc/ tot/

REKOMENDACJA
2014-12-11 21:38:29
~Stella

NO może rzeczywiście coś w tym jest.Ale to stan przejściowy a potem kilogramy niestety wracają.A nie lepiej schudnąć trwale stosując tabletki Foreverslim.Mi się dzięki nim udało i nie było to wcale trudne.Polecam wszystkim odchudzającym się.

2012-06-27 13:10:32
~zuz

Miłość da się kupić. Nazywa się MDMA i w naszym kraju jest niestety nielegalna.

2012-06-27 12:57:09
~Ewa

Poczytaj i wyślij tłuszcz do diabła. Idealna dieta dla każdego bez względu na wiek. Odżywia, oczyszcza organizm, wzmacnia i regeneruje. Ponadto możesz jeść ulubione posiłki i chudnąć.. Ja po dwóch ciążach zgubiłam 10 kg w 3 miesiące i wagę trzymam. Polecam kalorie-zdrowia.pl

2012-06-27 12:56:29
~MariAN

Szczupła sylwetka i pozostawanie w dobrej formie kojarzy się z ciężką pracą i odmawianiem sobie wszystkiego, co dobre. Tymczasem istnieje cała masa rzeczy, które możemy robić, by poprawić swój wygląd i kondycję, a które są przyjemne i pożyteczne. Bo jesz ulubione posiłki i tracisz na wadze. Tłuszczyk się spala sylwetka szczupleje ja tak pozbyłem się 15 kg dwa lata temu i do dziś trzymam wagę. Polecam (kalorie-zdrowia.pl)

2012-06-27 12:49:53
~Tomek6

nikomu sie nie opłaca skuteczny srodek bo wszyscy schudna ( ci co chcą oczywiście) i nikt nie będzie kupował herbatek, czy saszetek z innym g..nem.... a co za tym idzie ? brak zysków z ich sprzedaży

2012-06-27 12:22:05
~imka

A ja po poznaniu obecnego męża przytyłam 20 kg.

2012-06-27 12:20:53
~Ola

Zgadzam się również, gdy ja zakochałam się w swoim obecnym chłopaku chciałam schudnąć aby mógł pokochać mnie bardziej i schudłam 13 kg. Także to nie są żarty...

2012-06-27 12:19:03
~Ewcia

Jeżeli naprawdę chcecie schudnąć drogie panie i bez kompleksów wyjść na plażę w bikini jeszcze tego lata to zapraszam na www.fultona.pl - tutaj znajdziecie wszystkie informacje potrzebne aby tego dokonać, chyba że wiecie że nie dacie rady albo brakuje wam samozaparcia. Mi pomogło, polecam i pozdrawiam.

2012-06-27 11:56:03
~Diana

Zgadzam sie z opinia,ze zakochani chudna szybciej.. ^^ hmmm...zauwazylam to sama, jak hormon wplywa na moj mtabolizm. Wlasnie jestem na drodze szukania nowej milosci...

2012-06-27 11:52:40
~Anka

Trochę prawdy w tym jest, ja jak poznałam swojego obecnego chłopaka to na początku naszej znajomosci schudłam 8 kg :) teraz mam i chłopaka i niestety te 8 kg, ale i tak jestem szczęśliwa :p

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.