wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Pozostać szczupłym nie stosując diety

12.08.2008

Przy pomocy metod inżynierii genetycznej stworzono szczep myszy odpornych na ... otyłość. Dzięki stworzeniu takich zwierząt naukowcy uzyskali doskonały model do badania mechanizmów neuronalnych odpowiedzialnych za kontrolę apetytu i masy ciała. Pracę opisującą przeprowadzone przez badaczy z Bostonu doświadczenia opublikowano na łamach czasopisma "Nature Neuroscience".

Bradford Lowell wraz z zespołem z Harvard Medical School w Bostonie wyhodował myszki, których specyficzne neurony podwzgórza nie wydzielały jednego z neuroprzekaźników hamujących - kwasu gamma aminomasłowego (GABA).Podwzgórze i te właśnie neurony w mózgu są bardzo istotne dla kontrolowania poczucia głodu, pragnienia i temperatury ciała. Zwierzęta te nie tyły pomimo zastosowania w ich żywieniu specjalnej, wysoko tłuszczowej diety, były również odporne na działanie hormonu pobudzającego apetyt.

Autorzy pracy podkreślają, że dzięki przeprowadzonym doświadczeniom dowiedli nie tylko że dla prawidłowej równowagi
energetycznej organizmu niezbędne jest neuroprzekaźnictwo hamujące w podwzgórzu, ale również wskazali na obiecujący cel terapii dla osób otyłych.
 

(PAP)

REKOMENDACJA
2008-08-15 18:54:19
~Bobek

Chudzi le czy szczęśliwi? Nie ma co mieć parcia na tą chudość bo to wcale nie jest takie fajne!

2008-08-15 18:51:56
~myszka

Nie należy igrać z genetyką! To zawsze może się obrócić przeciwko człowiekowi!

2008-08-15 18:47:34
~D

Super! To teraz wszyscy będą szczupli!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.