wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Najcięższy człowiek świata na diecie

10.09.2008

Manuel Uribe – najcięższy człowiek na świecie – jeszcze ponad rok temu ważył około 570 kilogramów. Od tamtej pory udało mu się zgubić… 230 kilogramów i – jak twierdzi – świetnie się z tym czuje.

Manuel Uribe urodził się w Meksyku i ma obecnie 43 lata. Od dzieciństwa miał problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Dlatego już w wieku kilkunastu lat ważył 120 kilogramów. Lawinowo zaczął przybierać na wadze kiedy ukończył 22 rok życia. Najwyższą wagę osiągnął w styczniu 2006 roku, kiedy ważył 570 kilogramów. Z tego powodu został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najcięższy człowiek świata.W tym czasie typowe śniadanie Meksykanina składało się z dwudziestu jajek, dziewięciu tortilli z serem oraz mięsem oraz dwóch porcji taco. Na obiad zjadał pół kurczaka, cztery tortille, porcję makaronu oraz chleb. Natomiast kolacja składała się z trzech lub czterech jaj, hamburgerów, czterech tortilli z serem lub mięsem, porcji fasoli, chleba lub makaronu, a także kawy, mleka, trzech porcji lodów oraz szarlotki.

Z powodu chorobliwej otyłości Manuel Uribe połowę swojego życia spędził w łóżku. Gdy w 2006 roku osiągnął wagę 570 kilogramów postanowił poszukać pomocy i zgłosił się w tym celu do jednej ze stacji telewizyjnych. W ten sposób powstał film pt. „Najcięższy człowiek świata”.

W tym samym czasie Uribe pod czujnym okiem sztabu lekarzy i specjalistów od żywienia rozpoczął intensywne treningi oraz przeszedł na specjalną dietę wysokobiałkową zwaną „zone” (lub w wersji spolszczonej – strefową), której założenia opracował amerykański biotechnolog i dietetyk – doktor Barry Sears.

1 2
REKOMENDACJA
2011-06-10 07:40:48
~mijagija

ja go pobije będę ważył 590 kg ;)

2008-10-27 14:06:27
~Sasum

dziś się ożenił

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.