wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Obalamy mity na temat odchudzania!

123RF
01.02.2013

PAP

Naukowcy twierdzą, że na temat odchudzania istnieje wyjątkowo dużo przesądów i nieporozumień. Ocenili oni różne badania, zarówno ich jakość, jak i wiarogodność. Sprawdzali, czy nie przeprowadzono ich na zlecenie producentów żywności lub środków odchudzających.

Wnioski zostały opublikowane na łamach „New England Journal of Medicine”.

Najbardziej zakorzenionym mitem jest odchudzające działanie seksu. Główny autor raportu dr David Allison z University of Alabama w Birmingham wylicza, że podczas aktu miłości mężczyźni spalają zaledwie 21 kcal (czyli mniej więcej tyle co pół jabłka), a nie od 100 do 300 jak się często sądzi. Jeśli chodzi o odchudzanie, to seks jest przereklamowany. Trwa przeciętnie zaledwie 6 minut i nie jest aż tak wyczerpujący, jak się wydaje. Na dodatek nikt nie badał, ile kalorii podczas seksu spalają kobiety.
 
Kolejnym mitem jest przekonanie, że wystarczy odchudzać się małymi krokami, czyli nieznacznie, ale konsekwentnie. Po dłuższym okresie ma to dać znaczący efekt. Niestety, nie jest to prawda, gdyż organizm łatwo się przystosowuje do nowych warunków, spowalniając przemianę materii. I efektu odchudzającego nie ma.
 
Nie jest prawdą również to – stwierdzają autorzy raportu - że należy się jak najwięcej odchudzić w krótkim okresie. Z obserwacji wynika, że osoby, które gwałtowne pozbywały się nadmiaru tuszy, tyły znowu częściej niż te, które robiły to umiarkowanie. Po raz kolejny potwierdza się zasada złotego środka. Choć prawdą jest również to, że większość odchudzających się osób prędzej czy później powraca do swej poprzedniej masy ciała, obojętnie, jaką stosuje metodę odchudzania. Czasami ważą nawet więcej niż przed odchudzaniem na skutek tzw. efektu jo-jo.
 
Nie ma dowodów, że podjadanie w ciągu dnia przyczynia się do otyłości – twierdzą autorzy raportu. Bardziej zależy to od tego, co jemy, a przede wszystkim - jak dużo.
 
Dwa badania nie potwierdziły też kolejnego przekonania - że ludzie, którzy regularnie spożywają śniadanie częściej są szczupli. Trzecie zaś wykazało, że czasami może mieć to jakieś znaczenie. Podczas odchudzania istotna jest przede wszystkim ilość przyjmowanych w ciągu dnia kalorii. Badania niemieckich naukowców wykazały, że osoby, które pomijają śniadania, często nadrabiają przyjmowane kalorie innymi posiłkami. Dobrze zbilansowane śniadanie sprawia, że nie rzucamy się od razu po przyjściu do pracy czy szkoły na przykład na batonika czy drożdżówkę.
 
Zdaniem amerykańskich specjalistów należy stawiać sobie ambitne cele, także w odchudzaniu. Błędne jest bowiem przekonanie, że im więcej chcemy się odchudzić, tym bardziej jest to frustrujące i jeszcze bardziej nic z tego nie wychodzi. Im większe mamy oczekiwania, tym lepsze możemy osiągnąć efekty - uważają badacze.
 
Większość ludzi jest w stanie zmniejszyć masę ciała średnio o 10 proc. Ale częściej udaje się to tym, którzy zamierzali uzyskać dużo lepsze efekty. Gdy ktoś chce odchudzić się aż o 25 proc., to jest to oczywiście mrzonka. Takie rezultaty można uzyskać tylko dzięki operacji zmniejszającej objętość żołądka. Ale warto się o to starać. Wtedy jest szansa, że schudniemy o te 10 proc. – przekonuje dr David Allison.
 
Dr David Ludwig ze Szpitala Dziecięcewgo w Bostonie, który nie uczestniczył w opracowaniu raportu, ostrzega przed dostępnymi na receptę środkami odchudzającymi. Większość z nich została wycofana z użycia z powodu groźnych działań niepożądanych. - Z tymi preparatami jest więcej niepowodzeń niż sukcesów – podkreśla specjalista.
 

zbw/ agt/

REKOMENDACJA
2017-10-20 09:52:26
~Weronika

Moje zdanie jest takie że nie ma lepszego preparatu niż Slimunox.Stosowałam kilka innych tabletek i niestety porażka po jednych nie schudłam wcale a na innych owszem ale pojawiał się efekt ja-jo

2017-10-16 19:20:38
~Hania

Straciłam w zasadzie całą nadwagę przez 3 miesiące kuracji z tabletkami Foreverslim. Spróbowałam po 4 latach próbowania różnych diet, łącznie z ćwiczeniami. Niestety, ale kompletnie nie przynosiło to żadnego efektu. Nie wyobrażacie sobie jak przyjemny był dla mnie powrót do moich ciuchów z przed ciąży.

2017-08-02 17:13:37
~Arleta

Ja akurat z Foreverslimu jestem bardzo zadowolona. W końcu trafiłam na srodek, który faktycznie pomógł pozbyć mi się nadwagi

2017-07-25 12:28:16
~Zosia

Ja odchudzałam się sama dla siebie ze swoją wagą nie czułam się najlepiej wiedziałam że wyglądam źle.Po długim wahaniu zdecydowałam się również na Foreverslim.I mój wybór był słuszny bo dzięki tym amerykańskim tabletką w końcu udało mi się schudnąć.Teraz jestem fanką zdrowego żywienia.Bo każdy komu udało się schudnąć już więcej nie będzie chciał przytyć.

2017-07-05 13:45:49
~Maria

Tyle ile osób tyle sposobów na odchudzanie.Jedni chcą się odchudzać na samej diecie inny używają do tego tabletek na odchudzanie.Ja należę do tej drugiej grupy.Bo schudłam dzięki tabletką Slimunox.I nie żałuję ani jednej wydanej złotówki na te tabletki.Było warto bo bycie atrakcyjną kobietą jest bezcenne.

2017-06-04 19:50:49
~Gracha

Fakt na Foreverslimie udało mi się schudnąc,ale najbardziej cieszę się z tego że trwale zmieniłam nawyki żywieniowe.Wiem na pewno że już nigdy nie wrócę do kiepskiego jedzenia

2017-03-20 18:56:14
~Frania

Dzięki Foreverslim udało mi się schudnąć.Dla mnie jest to bardzo ważne ale ważniejsze dla mnie jest to że w ciągu tych trzech miesięcy nauczyłam się tego jak jeść aby nie przytyć.Trzymam się tego i prawidłowa waga się utrzymuję .Kolejną rzeczą jest to że polubiłam ruch nie zaamierzam z niego rezygnować.

2016-11-28 20:47:43
~Ksenia

Każda pora jest dobra aby się odchudzać nie ma znaczenia czy to wiosna czy lato.A dzięki Foreverslimowi odchudzanie wcale nie jest takie trudne.Na pewno jest znacznie łatwiej niż na samej diecie.Ważne jest również to że po skończonej kuracji nie ma efektu jo-jo czyli odchudzanie jest trwałe.

2015-09-09 14:02:10
~Karolina

Według mnie aby podnieść efektywność redukcji, tym samym podwajając jej efekty Należy zainwestować w suplement diety. Od siebie mogę polecić ten oto link [ http://bit.ly/SzybkoSchudnij ]znajdziesz tam suplement, który pomógł mi efektywniej zgubić tkankę tłuszczową a dodatkowo usuwa on szkodliwe toksyny z organizmu. Oparty jest na wyciągu z pestek Irvingia Gabonensis. Trzymam kciuki ;) Karolina

2015-02-18 18:41:11
~utra

Mnie nikt nie musiał przekonywać do tego abym się odchudzała mam lustra w domu to widziałam jak wyglądam.Foreverslim kupiłam z ciekawości bo nie za bardzo wierzyłam że coś z tego będzie.Ale tydzień po tygodniu waga spadała.Teraz zostało mi do zrzucenia 4 kg,ale to już powinno załatwić codzienne bieganie.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.