wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Aplikacja na smartfony ratunkiem dla cukrzyków?

123RF
14.05.2013

Cukrzyca-Monitor – pod tą zagadkową nazwą kryje się urządzenie z aplikacją mobilną, które powinno znaleźć się w domu każdej osoby dotkniętej cukrzycą. Proste w użyciu i niedrogie, zabezpiecza chorych na cukrzycę przed hipoglikemią, czyli niedocukrzeniem. Trwają prace nad tym, by narzędzie było dostępne dla każdego.

Hipoglikemia, czyli niedobór cukru we krwi, może prowadzić do poważnych uszkodzeń organizmu, a nawet do śmierci (szacuje się, że w Polsce z powodu cukrzycy umiera nawet 14 na 100 tys. osób rocznie). Szczególnie niebezpieczna jest w nocy, kiedy nikt z otoczenia nie jest w stanie zauważyć nadciągającego zagrożenia.

Dotychczas jedynym sposobem na zdiagnozowanie hipoglikemii w warunkach domowych był test przy pomocy glukometru. Sam proces (polegający na ukłuciu palca, pozyskaniu kropli krwi, naniesieniu jej na pasek testowy i odczytaniu wyniku z glukometru) jest kłopotliwy, szczególnie dla osób starszych i dzieci. Trwają prace nad urządzeniem, które może zakończyć codzienny niepokój chorych i ich bliskich.

Cukrzyca-Monitor to tanie, proste w obsłudze i dostępne dla wszystkich potrzebujących urządzenie, które monitoruje parametry chorego. Składa się z dwóch elementów: opaski na rękę z wbudowanym nadajnikiem i czujnikami, a także przyciskiem alarmowym, pozwalającym na ręczne nadanie sygnału alarmowego. Druga część urządzenia to odbiornik w postaci smartfona ze specjalną aplikacją, która w razie zagrożenia wysyła odpowiedni sygnał do wyznaczonych osób lub instytucji.

15 maja projekt zostanie umieszczony w serwisie Polak Potrafi w celu uzyskania funduszy dla pozyskania środków unijnych umożliwiających uruchomienie produkcji.

Społeczność internetowa będzie mogła wspomóc finansowo cały projekt za symboliczne gadżety.

 Więcej informacji na:
http://polakpotrafi.pl/projekt/cukrzyca-monitor
 

informacja prasowa

REKOMENDACJA
2013-05-15 10:53:52
~diabetyk

Nareszcie ktoś pomyślał o aplikacji dla diabetyków Oby tak dalej Ja znam już dietę elektroniczną dla diabetyków http://dieta.cukrzyca.pl/ - pomocna przy odchudzaniu

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.