wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Koniec z cukrzycą i otyłością!

fotolia.com
21.06.2013

Na cukrzycę w naszym kraju choruje około 2,5 mln ludzi, ponad 750 tys. z nich o tym nie wie i w związku z tym nie są leczeni - wynika z raportu przygotowanego pod patronatem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

W raporcie czytamy, że według szacunków w 2030 roku będzie w Polsce 3,2 mln chorych na cukrzycę. Częstość występowania tej choroby rośnie wraz z wiekiem.

Ponad 20 proc. osób powyżej 60. roku życia choruje na cukrzycę, a kolejne 20 proc. ma upośledzoną tolerancję glukozy. U 50 proc. cukrzyków występuje choroba niedokrwienna serca. Dodatkowo 77 proc. chorych w Polsce ma podwyższone ciśnienie tętnicze krwi.

Leczenie cukrzycy w Polsce pochłania około 2,5 mld zł rocznie ze środków NFZ.

W naszym kraju w programach leczenia przewlekłego dializami znajduje się na stałe ponad 3 tys. chorych na cukrzycę. Co roku przeprowadza się 14 tys. amputacji stóp. W 2007 roku cukrzyca była raportowana jako przyczyna ponad 6,3 tys. zgonów w Polsce.

Zawarty w książce „Koniec z cukrzycą i otyłością” 6-tygodniowy program powrotu do zdrowia może w znaczący sposób nie tylko przynieść ulgę ponad 3 milionom chorych Polaków, ale w poważny sposób zmniejszyć ryzyko zgonu, jak również, dzięki wdrożeniu nowego stylu życia, zapobiec zachorowaniom, co zmniejszy wydatki budżetu państwa na leczenie cukrzycy i chorób powiązanych.

W książce tej chodzi w niej o znacznie więcej niż o sam poziom cukru we krwi. Traktuje ona o dotarciu do samych korzeni problemu i zaradzeniu mu na różnych poziomach – biologicznym, osobistym, społecznym i ekonomicznym.

Chociaż książka ta dotyczy głównie kwestii otyłości oraz cukrzycy typu 2, to jednak może być również pomocna dla osób z cukrzycą typu 1, chcących żyć ze zdrowo wyrównanym stężeniem glukozy we krwi.

 Tłumaczka książki sprawdziła jej działanie na sobie:

Jako osoba z ponad 20 letnią zdiagnozowaną cukrzycą typu 2 podczas tłumaczenia książki postanowiłam sprawdzić jej skuteczność na sobie.

Chodzi w niej o znacznie więcej niż o sam poziom cukru we krwi. Książka traktuje o dotarciu do samych korzeni problemu i zaradzeniu mu na różnych poziomach – biologicznym, osobistym, społecznym i ekonomicznym.  Książka rozprawia się z mitami, które każą nam wierzyć, że cukrzyca jest chorobą wrodzoną. Znajdziesz w niej argumenty i wyniki badań świadczące o tym, że z cukrzycy można się wyleczyć lub złagodzić ją. A mój krótki lecz udany 2 miesięczny okres stosowania „Sześciotygodniowego planu działania”, o którym piszę poniżej, przyniósł dowody na to, że program działa!

Książka „Koniec z cukrzycą i otyłością”  pokazuje, jak przygotować umysł, ciało i własną kuchnię do sześciotygodniowego planu; jak zdrowieć razem dzięki tworzeniu lub przyłączaniu się do grup wsparcia; i w końcu, jak dokonać oceny stanu własnego zdrowia dzięki testom z tej książki i badaniom laboratoryjnym, które pomogą Ci zrozumieć przyczyny i zaawansowanie swojej cukrzyco-otyłości. Znajdziesz tam też gotowy do zastosowania „Sześciotygodniowy plan działania”. Jest to praktyczny sześciotygodniowy program w sześciu krokach, który można zastosować samodzielnie lub pod opieką lekarza prowadzącego. Dr Hyman pisze, że stosowanie się do sześciotygodniowego planu działania może drastycznie obniżyć stężenie glukozy we krwi i spowodować niedocukrzenie, jeśli przyjmujecie leki przeciwcukrzycowe. Postanowiłam sprawdzić to na sobie.

Początkowo, do przekładu książki Marka Hymana „Koniec z cukrzycą i otyłością!” przystępowałam z ogromnym zaciekawieniem i entuzjazmem, aczkolwiek również ze sporą dozą sceptycyzmu. Wiedząc dość dużo o swojej chorobie, trudno mi było przyjąć do wiadomości, co więcej, uwierzyć, że cukrzycę można cofnąć, a nawet wyleczyć! Postanowiłam mimo to spróbować. Od razu szczerze przyznaję, że nie zastosowałam się w pełni do sześciotygodniowego programu doktora Hymana.

 

1 2
REKOMENDACJA
2018-12-28 21:25:29
~Stenia

Dla mnie nie ma nic lepszego niż tabletki Foreverslim.To dzięki tym tabletką w końcu zaczęłam wyglądać jak człowiek.Pierwsze większe zmiany zauważyłam po miesiącu.A po trzech wchodziłam bez problemy w spodnie z liceum.Dla mnie Foreverslim to rewelka.

2017-06-28 19:49:53
~franka

A czy nie uwazacie ze trzeba w tej sytuacji pomyslce o odpowiedniej diecie? http://www.michalwrzosek.pl/dieta/c o-jesc-przed-treningiem/ Moim zdaniem to własnie moze byc dla kazdego z Was strzał w 10tkę

2017-06-27 15:28:34
~dorota

Moim zdaniem chodzenie do dietetya jest ok, zwłaszcza ze dietetyk ustawi Wam diete, pomoze też przy problemach z żywieniem. Nie wiem czy wiecie ale jest to tez wszystko mozliwe online. Zajrzyjcie sobie tutaj http://www.michalwrzosek.pl/

2017-06-01 18:20:59
~dorota

Ja sie z Wami zgodze co do przyjmowania http://aliness.pl/pl/p/Methylo-Foli an-5-mthf-600-%CE%BCg-x-100-caps-VE GE/80. Tutaj bez dwóch zdań najwazniejsze jest własnie to zeby o tych witaminach pamietac.

2017-04-13 15:54:15
~Ola

Na stronie https://www.facebook.com/kampaniast opacukrzycowa/ znajdziecie dużo informacji o zapobieganiu powikłaniom cukrzycowym, profilaktyce prozdrowotnej oraz o skutecznych metodach leczenia. Polecam!

2016-02-23 20:15:59
~wanda

CO do samego odchudzania, to na pewno polecam http://aliness.pl/pl/p/Piperine-95- 25-mg-x-120-kapsulek/69 Mnie ten suplement bardzo pomógł.

2015-03-01 20:28:09
~karolina

A przez jaki okres czasu przyjmowałaś ten suplement ? Mysle ze chyba to cos dla mnie, sama musze przyznać ze jednak z tradzikiem cięzko jest tak naprawde raz na zawsze sie rozprawić.

2014-10-03 13:23:20
~kasia

Też stosuję ten błonnik Aliness. Jestem bardzo zadowolona.

2014-09-15 14:48:57
~wiolka

Nie rozumiem dlaczego trzeba wydawać az taka sume. Ja polecam stosowac taki suplement http://alines.pl/pl/p/Blonnik-Wital ny-PLUS-Acerola-i-FIBREGUM-0%2C5-kg /28 Jest skuteczny i znacznie tańszy.

2014-08-06 15:02:19
~anika

Widze ze tóżne sa sposoby, ale przy diecie warto jest właczyc takie suplementy http://sklep.noblehealth.com/produk t/get-slim I same sie zachwycicie jakie beda efekty.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.