wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Aktualności

Nowa metoda leczenia raka piersi!

123RF
23.07.2013

PAP

Szwajcarscy naukowcy odkryli, że na powierzchni komórek ludzkiego raka piersi znajdują się liczne cząsteczki białka receptorowego RET, które może posłużyć jako cel dla nowych leków skierowanych przeciw temu nowotworowi.  To przełom, który może odmienić życie wielu kobiet. 

 

Z danych polskiego Ministerstwa Zdrowia wynika, że co 14 Polka w ciągu swojego życia zachoruje na raka piersi.  To przerażające statystyki. Tym bardziej, że nowotwory złośliwe są pierwszą przyczyną zgonów kobiet do 65 roku życia, a sam rak piersi pierwszą przyczyną zgonów pań między 40 a 55 rokiem życia. 

 

Badacze z Instytutu Friedricha Mieschera i Uniwersytetu w Bazylei (Szwajcaria) ustalili, że podwyższony poziom białka RET (którego pełna nazwa brzmi Rearranged during transfection) jest związany z niższym prawdopodobieństwem przeżycia chorych na raka piersi w przeciągu kilku lat po zabiegu usunięcia guza i otaczających go tkanek.

 

RET to białko błonowe. Kodujący je gen jest protoonkogenem, co oznacza, że ma potencjalną zdolność przekształcenia się w aktywny onkogen, czyli gen powodujący raka.

 

- Nasze wyniki sugerują, że kinaza RET może być atrakcyjnym i nowatorskim celem terapeutycznym w wybranych grupach pacjentów chorych na raka piersi - tłumaczy kierująca badaniem prof. Nancy Hynes.

 

Jak dodaje, przeprowadzone przez jej zespół eksperymenty wykazały, że specyficzne inhibitory skierowane przeciwko RET mogą skutecznie blokować rozprzestrzenianie się raka i zmniejszać liczbę przerzutów do płuc.

 

Swoje wnioski naukowcy oparli na dwóch typach eksperymentów: in vitro (na hodowanych w laboratorium, wyizolowanych liniach komórkowych) i in vivo (na myszach, którym wstrzyknięto ludzkie komórki nowotworowe). Oba potwierdziły, iż podanie inhibitorów RET ma istotny wpływ na dalszy rozwój raka.

 

- Wykazaliśmy, że blokując kinazę RET nie tylko jesteśmy w stanie zmniejszyć wzrost nowotworu, ale również wpłynąć na jego potencjał do rozprzestrzeniania się po całym ciele” - podsumowuje Hynes.

 

Rak piersi niestety grozi każdej kobiecie. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie poddawać się samobadaniom. Profilaktyka i dbanie o własne zdrowie są niezwykle istotne.

Samobadanie jest metodą tanią, a także prostą. Pozwala wykryć guzki lub inne nieprawidłowości we wczesnym stadium. Jednak trzeba je wykonywać regularnie, przynajmniej raz w miesiącu, najlepiej w dwa, trzy dni po menstruacji. Samodzielne badanie powinno składać się z dwóch kroków. Po pierwsze piersi należy dokładnie oglądać w lustrze. Po drugie piersi trzeba badać przez dotyk. 

 

 

Więcej na infografika.wp.pl

 

PAP/kap/ agt/

REKOMENDACJA
2017-09-23 23:26:15
~Anita Pozniania

wspierałam leczenie ekstraktem konopnym CBD + CBDA 6 % dzięki temu olejkowi lepiej przechodziłam chemioterapie , nie miałam odruchu wymiotnego i nie byłam tak osłabiona , Miałam kłopoty ze spaniem, po spożyciu ekstraktu śpię jak niemowlę, po południu czułam się zmęczona, teraz mimo walki z choroba poziom energii o wiele wyższy i utrzymuje się przez cały dzień....więcej doczytacie na www.konopiafarmacja.pl

2015-12-30 12:28:58
~Tyda

Rotua jest i to jak najbardziej , ja jakieś 2-3 miesiące temu znalazłam Licur i jestem z niego bardzo zadowolona , pozytywnie oddziałowywuje na moją cere i żołądek . Nic dziwnego skoro kurkumina w tym preparacie przyswaja się 185 razy lepiej niz zwykła kurkuma :)

2015-10-21 01:22:18
~Rotua

@~goku wiesz hindusi dodają ją do wszystkiego co jedzą i piją i to w ogromnych ilościach , do tego mają ją świeżą i najczęściej ścierają korzeń , taka jest o wieleee lepsza niz taka sklepowa z papierka , takze nie ma co sie dziwic ze nie ma cudów . To również tyczy się tabletek z kurkumą, narazie chyba żaden nie jest w stanie dorównać takiej świeżo startej kurkumie

2015-09-24 22:11:26
~goku

co do tej kurkumy no to rzeczywiście śliska sprawa, można jeść samą i stwierdzic, że g***o daje, ale są jakieś sposoby żeby się lepiej wchłaniała, wystarczy popatrzeć na hindusów

2015-09-23 12:02:54
~Oliwia

Trzeba szukać naturalnych sposobów a nie chemią się leczyć. Skoro aż tyle kobiet ma zachorować na tego raka to już teraz trzeba pomyśleć jak temu zapobiedz, chyba nie jest to coś co musi nas spotkać. Wystarczy chyba zmienić dietę, jeść jakieś roślinki i korzonki, które pomogą w profilaktyce, dajmy na to kurkuma, czy czosnek, chociaż nie wiem jak z tą kurkumą, bo chyba trzeba by było jeść jej niewiadomo ile, ale pełno jest arykułów na temat naturalnego leczenia

2014-01-20 09:34:34
~Gabi

Szukaj w necie - Aktywator wody atara golden . Profilaktyka - pij i kąp się codziennie w wodzie z aktywatora Atara Golden a ZAPOMNISZ o chorobach i nowotworach . Jeśli jest już za późno ,….w ostatniej godzinie życia nie szukaj cudów . Urządzenie oparte na wiedzy niemieckiego fizyka molekularnego Maxa Grossa. Współczuje chorym . Czytaj w necie aktywator wody Atara Golden . Szukaj pomocy , nie czekaj .

2013-07-24 05:29:55
~autor

Kto ma klopoty z maziami stawowymi raczej nie zachoruje na raka piersi.

2013-07-24 01:30:56
~GumpBoy

Najbardziej chory to będzie autor artykułu. Facet weź ty koło i walnij się w te puste czoło i przestań epatować straszeniem, bo widać jaki Pan taki kram, sam się boję żyć to innych będę straszył. Oj całkiem na psy schodzą te opowieści dziwnej treści, pustota aż trzeszczy.

2013-07-24 00:54:36
~dana

\dezodoranty,balsamy i płyny do kapieli toswinstwa,które powoduja raka piersi.Niech ktos to nagłośni.Pisze o tym to blokuja posty.

2013-07-23 23:56:26
~Dzimi33

Moja kochana ma piękne piersi/ Dbam o nią i je pielęgnuję/ Wygrywam ponad 20000zł miesięcznie w systemie z strony: bogaty-typy.pl Nie muszę już pracować ...

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.