wyszukanie zaawansowane

Aktualności

Choroba Alzheimera. Czy masz ją w genach?

123RF
28.10.2013

U myszy już się udało
Zespół naukowców z brytyjskiej Rady Badań Medycznych (Medical Research Council) dokonał tymczasem odkrycia, dzięki któremu można zatrzymać śmierć komórek mózgu i zahamować w ten sposób rozwój demencji. Jakkolwiek badania są na wczesnym etapie i potrzeba dalszych testów, wiadomo, że odkrycie najprawdopodobniej umożliwi leczenie choroby. Wcześniejsze badania tego samego zespołu wykazały, że uszkodzone białka w mózgu myszy z chorobami prionowymi powstrzymują wytwarzanie nowych białek. To prowadzi do śmierci komórek mózgu.


Teraz uczeni podali myszom zakażonym prionami leczniczy związek (pierwotnie utworzony w zupełnie innym celu). Substancja ta dotarła do mózgu za pośrednictwem krwi i zatrzymała rozwój choroby w całym mózgu.


- Jesteśmy jeszcze daleko od stworzenia leku dla ludzi - opracowany związek miał poważne skutki uboczne. Ale fakt, że ustaliliśmy, iż ta droga może być wykorzystywana w celu ochrony przed utratą komórek mózgu, oznacza, że opracowanie leków na choroby prionowe i inne choroby neurodegeneracyjne jest teraz realną możliwością - mówi prof. Giovanna Mallucci, współautorka badań.


Zaczęli od niemowlaków
Jedno z amerykańskich badań dowodzi z kolei, że rozwój mózgu w okresie prenatalnym może mieć bardzo istotny wpływ na naszą kondycję psychiczną w całym naszym życiu. Na potrzebę badań u 272 niemowląt przeprowadzono rezonans magnetyczny zaraz po tym, jak przyszły na świat. Następnie DNA każdego z nich poddane zostało analizie polegającej na zbadaniu 10 najczęstszych kombinacji 7 genów, które odpowiadają za strukturę mózgu u dorosłych. Uważa się, że geny te mogą mieć wpływ na chorobę Alzheimera.


- W przypadku kilku polimorfizmów, jak np. kombinacja genu APOE, który jest powiązany z występowaniem choroby Alzheimera, zmiany w mózgach niemowląt wyglądały niezwykle podobnie do zmian mózgowych, które stwierdzono u dorosłych – mówi doktor  Rebecca C. Knickmeyer z Uniwersytety Medycznego w Północnej Karolinie, która przewodziła ekipie badawczej.


Odkrycie to może się przyczynić do opracowania zupełnie nowatorskiego sposobu zapobiegania występowaniu wcześniej wspomnianych schorzeń, poprzez interwencję już we wczesnych stadiach życia osób potencjalnie zagrożonych. Wyniki badań opublikowano w „Science Translational Medicine”.

 

Na podstawie www.dailymail.co.uk/(gabi)

1 2
REKOMENDACJA
2015-03-16 22:26:52
~minimanimo

Tutaj są wypisane najwcześniejsze objawy Alzheimera: http://medyczny-blog.blogspot.com/2 015/03/objawy-leczenie-i-przyczyny- zapalenia.html

2014-10-30 18:12:29
~Janina

Nieprawda. W 80% choroba jest dziedziczna.

2013-10-31 06:52:22
~pawel

świat byłby piękny,gdyby lekarze potrafili wyleczyć na przykład... grypę

2013-10-30 14:34:23
~walabaut street

jak Tobie mowia komplementy to znaczy ,ze jesteś do niczego,zwazywszy na gust forumowiczow ludziska boja się prawdy,malo jest osob,ktorzy faktycznie dobrze ocenia sytuacje,i wiele innych rzeczy,sam fakt wykonania profesjonalnie czegos w większości,budzi odraze i w stret,bardzo piekna kobieta,jest sztuczna lalka,a kobieta ,która pracuje,lub robi karierę to glupia ges,wiec się zastanow i krytycznym okiem spojrz na zaistnialy komplement,a tak na marginesie to ty tak slepo nie wierz we wszys

2013-10-30 10:24:59
~basia

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

2013-10-30 07:33:35
~rysiek

czlowiek to nie tylko cialo ale i dusza albo u innych umysl zeby zyc i byc zdrowym trzeba dbac o dobro duszy nie wystarczy grzebac w mozgu jest jeszcze to czego sie nie da dotknac i nic tego nie uleczy jesli nie ma dobrej woli z jednej i drugiej strony czasem trzeba sie pogodzic z cierpieniem i zyc nadzieja ze nie na darmo cierpimy

2013-10-30 07:15:40
~żyj zdrowo

szperacz z netu Do WSZYSTKICH , którzy chcą być zdrowi i żyć o minimum 15 lat dłużej od średniej krajowej w zdrowiu i urodzie . PIJCIE wodę z aktywatora ATARA GOLDEN Żadnej chemii , prądu elektrycznego i innych trucizn . Urządzenie z czystej miedzi Cu zapewnia wodę strukturalną idealną do ŻYCIA LUDZIEGO - ciąża kobiety ma wodę strukturalną gdzie powstaje nowe życie .Szukaj w necie - Aktywator wody atara golden . Profilaktyka - pij i kąp się codziennie w wodzie z

2013-10-30 06:20:59
~haimer

przecież alcwelmera ma jescze bronko łyli i rudolf

2013-10-30 00:26:46
~Łukasz Hauk

Czysta chlorella i sok z trawy jęczmiennej, to odpowiedź na jajogłowych. Zaoszczędzą sryliony Babilonów na badaniach i wyleczą ludzi z tej przykrej choroby.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.