wyszukanie zaawansowane

Metody naturalne

Kleiszcze smakowite – pod tą nietypową nazwą kryje się roślina o wszechstronnym zastosowaniu. Jej owoce, liście, korzenie oraz kora są wykorzystywane do celów leczniczych, a olejki eteryczne służą w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym
 • Mała czarna na... potencję!

  Lekarze twierdzą, że problemy z erekcją dotykają mężczyzn coraz częściej. Zaskakujące odkrycie dowodzi, że zamiast sięgać po ostateczne rozwiązania, warto wypróbować naturalne metody, na przykład picie kawy.

 • Jedzenie, które chroni wątrobę

  Co jeść i pić, by chronić wątrobę? Nie powinniśmy być zaskoczeni. Oto lista

 • Płukanie gardła

  W Japonii płukanie gardła jest uznawane za podstawę profilaktyki zdrowotnej. To skuteczna metoda stosowana w walce z bólem gardła, zapaleniem krtani czy chorobami przyzębia. Warto więc wypróbować kilka sprawdzonych przepisów na domowe płukanki

 • Cytryniec chiński – owoc o pięciu smakach

  Choć w Polsce cytryniec chiński jest mało znany, w Chinach ceni się go za niezwykłe właściwości lecznicze, zwłaszcza za korzystne działanie na układ nerwowy, krwionośny oraz oddechowy. Roślina ta poprawia koncentrację i wspomaga wzrok.

 • Królewska dziewanna

  W celach leczniczych zbiera się kwiaty, korony kwiatowe, czasem owoce (nasiona). Zawierają one wiele cennych składników odżywczych. Należą do nich między innymi saponiny, flawonoidy, związki śluzowe i karotenoidy.

12345...79