wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Metody naturalne

Hemoroidy - domowe sposoby

fot. 123RF
25.04.2012

Choć hemoroidy uznaje się za chorobę cywilizacyjną, to wciąż wstydliwy problem, o którym nie mówi się zbyt chętnie. Prawda jest jednak taka, że cierpi na nie większość osób między 30. a 50. rokiem życia. W równym stopniu kobiety i mężczyźni.

Hemoroidy (zwane żylakami odbytu) to guzki krwawnicze, czyli powiększone żyły w odbytnicy. Uwypuklają się wewnątrz lub na zewnątrz odbytu. Same hemoroidy nie bolą, wywołują jednak świąd i często stan zapalny, który utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Skąd te hemoroidy


Przyczyna choroby hemoroidalnej nie jest jednoznacznie ustalona. Lekarze wskazują na kilka teorii powstania tej choroby. Często mówi się o niedostatku ruchu i nadwadze, jako prostej drodze do pojawienia hemoroidów. Zauważono, że cierpią na nie osoby wykonujące zawody wymagające pozycji siedzącej. Pojawiają się u kierowców jeżdżących w dalekie trasy i u pracowników biurowych. Zdarza się, że hemoroidy występują u osób regularnie noszących duże ciężary. Również zła dieta wpływa na pojawienie się żylaków odbytu.

Na hemoroidy skarżą się kobiety w ciąży. Powoduje je zwiększone stężenie progesteronu, prowadzące do osłabienia ścian naczyń żylnych. Przyczyną hemoroidów mogą być też geny. Okazuje się, że chory może dziedziczyć osłabione podłoże tkankowe utrzymujące splot tętniczo-żylny w odbycie.

Okłady na dolegliwości
Jeśli hemoroidy dokuczają i powodują wyraźny dyskomfort, bezwzględnie należy udać się do lekarza proktologa. W łagodnych przypadkach możemy starać się walczyć z nimi w domowym zaciszu, przy pomocy starych, sprawdzonych sposobów.

1 2
REKOMENDACJA
2015-04-18 17:44:40
~tola

Ja myślę,że najlepiej jest skonsultować się z lekarzem. Leczyłam się kiedyś w krakowskim gabinecie doktora Kawiorskiego. Szybko udało mu się mnie wyleczyć za pomocą farmakoterapii.

2014-08-23 19:06:51
~Irek

Skutecznie pomaga krem z ziół szwedzkich. Smarujesz bolące miejsce i po kilku dniach hemoroidy znikają a pieczenie i ból ustępują. Dobry można kupić na http://www.zdrowysklep.com.pl/krem- z-ziol-szwedzkich-z-elastyna-75-ml. html

2014-07-05 21:41:47
~bibi

mi jak byłam w ciazy przytrafiły się hemoroidy i stosowałam procto glyvenol w czopkach. ku mojemu zaskoczeniu od razu przyniosl oczekiwana ulge:)

2014-06-24 18:58:05
~Klaus

Mi raz też sie przytrafiło :/ wtedy pomogły czopki Proctoglyvenol. Potrzebowałem czegoś co szybko zadziała. Nie miałem czasu na testowanie. I naprawdę ból i swędzenie bardzo szybko ustąpiły. Nie trzeba się stresować dozowaniem. Nie brudzi bielizny. I co najważniejsze nie było kolejnego razu!

2014-05-17 13:46:09
~~Sesek

~Marek Używałem tego. Mam to nadal w apteczce ale będąc w podróży służbowej jest nie możliwe korzystanie z tego- brak dostępu do zamrażarki. Powtórzę jeszcze raz- wacik do zmywania twarzy lekko wetkany w odbyt powoduje ciągły dostęp powietrza do ciała co chroni przed odparzeniem a też przed pobrudzeniem majtek;)

2014-04-30 13:16:03
~Marek

Ja zaryzykowałem krioterapię hemoroidów Criorectum. To jest takie urządzenie wielokrotnego użytku. Schładza tkankę i ją w ten sposób leczy. Szybko ustało krwawienie i swędzenie. Polecam, działa i wreszcie normalnie siedzę:)

2014-04-20 21:51:42
~Sesek

Mankamentem tego jest to, że w slipkach muszę chodzić gdyż inne bokserki nie trzymają wacika gdy się z pupy wysunie i można go zgubić np. w biurze;) Tyłem myję po każdej wizycie w toalecie maczając papier toaletowy i na mokro wycierając a potem na sucho. Noszę zawsze w kieszeni zapasowe waciki, które dziele na pół dzięki czemu lepiej je wtykać w odbyt i nie są za grube jak całe. Pozdrawiam;)

2014-04-20 21:41:38
~Sesek

Mam również ta przypadłość ale mi to nie przeszkadza w żadnym stopniu. Guzki owe swędziały mnie i krwawiły byłem na badaniach kolonoskopii ale bez żadnych skutków. Siedziałam na wywarach z kory dębu, czopki se wtykałem, zamrażałem specyfikiem cudownym- nic. Przed kilkoma laty jednak wpadłem na pomysł by otwór ów przykrywać wacikiem do czyszczenia twarzy- taki okrągły, którego kobiety używają do demakijażu- cud, pomogło, eureka. Nic nie swędzi, nic nie piecze i krwaw

2014-04-13 15:38:39
~Teresa63

Pojawiły mi się hemoroidy zewnętrze. Czy to prawda, że można je polewać pod prysznicem naprzemian gorącą i zimną wodą ?

2014-02-22 00:59:51
~cerdney

od tygodnia stosuję olej kokosowy tzn. robie z niego czopki, aplikuje co 12 godz. taką sobie wymyśliłem kurację. jak na razie moj najlepszy srodek jaki stosuję. poeksperymentuję do miesiąca jaki bedzie efekt zobacze

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.