wyszukanie zaawansowane

Metody naturalne

Hemoroidy - domowe sposoby

fot. 123RF
25.04.2012

Choć hemoroidy uznaje się za chorobę cywilizacyjną, to wciąż wstydliwy problem, o którym nie mówi się zbyt chętnie. Prawda jest jednak taka, że cierpi na nie większość osób między 30. a 50. rokiem życia. W równym stopniu kobiety i mężczyźni.

Hemoroidy (zwane żylakami odbytu) to guzki krwawnicze, czyli powiększone żyły w odbytnicy. Uwypuklają się wewnątrz lub na zewnątrz odbytu. Same hemoroidy nie bolą, wywołują jednak świąd i często stan zapalny, który utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Skąd te hemoroidy


Przyczyna choroby hemoroidalnej nie jest jednoznacznie ustalona. Lekarze wskazują na kilka teorii powstania tej choroby. Często mówi się o niedostatku ruchu i nadwadze, jako prostej drodze do pojawienia hemoroidów. Zauważono, że cierpią na nie osoby wykonujące zawody wymagające pozycji siedzącej. Pojawiają się u kierowców jeżdżących w dalekie trasy i u pracowników biurowych. Zdarza się, że hemoroidy występują u osób regularnie noszących duże ciężary. Również zła dieta wpływa na pojawienie się żylaków odbytu.

Na hemoroidy skarżą się kobiety w ciąży. Powoduje je zwiększone stężenie progesteronu, prowadzące do osłabienia ścian naczyń żylnych. Przyczyną hemoroidów mogą być też geny. Okazuje się, że chory może dziedziczyć osłabione podłoże tkankowe utrzymujące splot tętniczo-żylny w odbycie.

Okłady na dolegliwości
Jeśli hemoroidy dokuczają i powodują wyraźny dyskomfort, bezwzględnie należy udać się do lekarza proktologa. W łagodnych przypadkach możemy starać się walczyć z nimi w domowym zaciszu, przy pomocy starych, sprawdzonych sposobów.

1 2
REKOMENDACJA
2017-05-20 14:19:22
~bożena

pomógła maść konopna uniwersalna, do diety wprowadziłam nasionka z konopi - są pyszne zawierają dużo NNKT i żel do higieny intymnej, nasiadówki z naparu z konopnych liści i problemu już nie mam https://konopiafarmacja.pl/wyro by-z-konopii/24-konopny-zel-do-higi eny-intymnej-200ml.html

2017-05-06 22:35:46
~Ania

w ciąży miałam hemoroidy wyleczyłam je maścią uniwersalna zdecydowałam się na nią bo jest 100 % naturalna a w tym okresie trzeba uważać co się smaruje w skórę maść pomoże od bóli kręgosłupa, głowy, mięśni i stawów po zapalenie błony śluzowej nosa, jest również dobra na suchość skóry i gojenia ran. Zawarty w maści ekstrakt konopny działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. W czasie ciąży zmienia się gospodarka hormonalna miałam straszne problemy skórne i ta ma

2017-02-04 16:22:43
~Maksymilian

Witam! Pragnę podzielić się własnym doświadczeniem w walce z hemoroidami. Od lat miewam te przykre dolegliwości, na które lekarze NIGDY nie znaleźli rozwiązania. Znalazłem je z Bożą pomocą! Mimo że dwa razy zostałem zakwalifikowany do zabiegu, dwa razy odstąpiono, nawet raz w ostatniej chwili, kiedy byłem ogolony i przygotowany do wywiezienia na salę operacyjną! Na moje szczęście! Lata leczenia i zapobiegania, poszukiwania skutecznych form walki z chorobą zmusiły mnie do

2016-05-09 20:28:08
~Rafał

Rectostop znam już ponad rok, nie jest to lek a suplement który bardzo pomaga w łagodzeniu skutków, przykrych dolegliwości. Polecam każdemu pozbyć się dolegliwości.

2016-04-10 21:49:23
~Anita

Również mogę polecić środek Rectostop. Rewelacyjny produkt przeciw hemoroidą w niskiej cenie. Rectostop jest bagaty składowo: tlenek cynku, witamina B2, składniki aktywne balsamu peruwiańskiego. Cena w aptece około 13 zł

2016-01-20 11:58:06
~Renata

Moim hemoroidom maści nie pomogły ani nasiadówki ziołowe. To chyba dobre w pierwszym stadium choroby. Ale postanowiłam radykalnie zmienić dietę, zaczęłam jeść więcej warzyw regularnie uprawiałam sport a do tego czopki unigel procto. Szybko zadziałały przeciwbólowo i mniej swędziało. Używałam ich przez 2 tygodnia raz dziennie. I od ponad roku mam spokój. Nadal dbam o właściwe odżywianie i o ruch. Polecam wszystkim.

2016-01-02 15:48:38
~nena

W zasadzie najważniejsza jest profilaktyka, najważniejsze żeby nie dopuszczać do zaparć, mi pomógł dicopeg w podbramkowych sytuacjach i oczywiście odpowednie żywienie.

2015-12-03 21:07:50
~Eugeniusz

Również mogę polecić Rectosto, Dla mnie najwazniejszy jest ziołowy skład i szybkość działania

2015-11-05 14:26:26
~Ernest

ja polecam rectostop, jest skutecznym produktem na hemoroidy w niskiej cenie. Cena w aptece około 15 zł. Ma bardzo bogaty skład: tlenek cynku, wyciąg z oczaru wirginijskiego , wyciąg z kasztanowca, prowitamina B5 oraz aktywne składniki balsamu peruwiańskiego.

2015-10-26 21:47:05
~Darek

Ja też mam problem z hemoroidami i szukam jakieś kliniki z Warszawy. Czytałem trochę opinii i polecono mi Flebonet na ul. Krochmalnej. Znacie może tych lekarzy? Tu czytałem że dobra technika to fale radiowe http://flebonet.pl/oferta/hemoroidy / ale zawsze myślałem że lepiej laserowo, co o tym myślicie ?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.