wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Metody naturalne

Hemoroidy - domowe sposoby

fot. 123RF
25.04.2012

Choć hemoroidy uznaje się za chorobę cywilizacyjną, to wciąż wstydliwy problem, o którym nie mówi się zbyt chętnie. Prawda jest jednak taka, że cierpi na nie większość osób między 30. a 50. rokiem życia. W równym stopniu kobiety i mężczyźni.

Hemoroidy (zwane żylakami odbytu) to guzki krwawnicze, czyli powiększone żyły w odbytnicy. Uwypuklają się wewnątrz lub na zewnątrz odbytu. Same hemoroidy nie bolą, wywołują jednak świąd i często stan zapalny, który utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Skąd te hemoroidy


Przyczyna choroby hemoroidalnej nie jest jednoznacznie ustalona. Lekarze wskazują na kilka teorii powstania tej choroby. Często mówi się o niedostatku ruchu i nadwadze, jako prostej drodze do pojawienia hemoroidów. Zauważono, że cierpią na nie osoby wykonujące zawody wymagające pozycji siedzącej. Pojawiają się u kierowców jeżdżących w dalekie trasy i u pracowników biurowych. Zdarza się, że hemoroidy występują u osób regularnie noszących duże ciężary. Również zła dieta wpływa na pojawienie się żylaków odbytu.

Na hemoroidy skarżą się kobiety w ciąży. Powoduje je zwiększone stężenie progesteronu, prowadzące do osłabienia ścian naczyń żylnych. Przyczyną hemoroidów mogą być też geny. Okazuje się, że chory może dziedziczyć osłabione podłoże tkankowe utrzymujące splot tętniczo-żylny w odbycie.

Okłady na dolegliwości
Jeśli hemoroidy dokuczają i powodują wyraźny dyskomfort, bezwzględnie należy udać się do lekarza proktologa. W łagodnych przypadkach możemy starać się walczyć z nimi w domowym zaciszu, przy pomocy starych, sprawdzonych sposobów.

1 2
REKOMENDACJA
2013-06-13 16:08:10
~Nero

Jeszcze jeden z bezsensownych artykułów na zdrowotne tematy.Takie sobie ble , ble, ble, ktoś mający te problemy, wie tyle samo albo i więcej i nic konkretnego się nie dowie .Na dokładkę powiela się głupi pomysł z dziurawą podkładką .

2013-05-30 17:23:51
~Dyzio

Najskuteczniejszym sposobem leczenia hemoridów jest picie 3 x dziennie herbaty z krwawnika ( do kupienia w aptece). Krwawnik działa przeciwbakteryjnie, obkurczajaco i przeciwbólowo. Oczywiście podstawą jest absolutna higiena. Hemoroidy są przypadłościa nawrotową. Nie należy dopuścic do wybroczyn krwawych! Dlatego jak tylko pojawia sie w okolicy odbytu podejrzany świąd i lekki ból, należy natychniast zacząć pić krwawnik. Metoda bardzo skuteczna, szczególnie, kiedy trzeba załat

2013-05-29 15:16:54
~hytry

wolę http://www.naturala.pl/tag/579/spos oby_leczenia_hemoroidow_

2013-05-15 10:42:02
~Irena_Grudziadz

Polecam zakup dobrej maści ze środkiem znieczulającym oraz wprowadzenie zdrowej diety. Należy jeść dużo jabłek ze skórką, błonnik w postaci np. płatków śniadaniowych, pić duże ilości wody i mało kawy. Z tym ostatnim mam najtrudniej, ponieważ uwielbiam dobrą czarną kawę.

2013-05-04 08:06:24
~ewa

moje uaktywnily sie po powaznym wypadku...ratunek przyniosł wywar zlisci laurowych mało znana ale bardzo skuteczna metoda wymoczyc sie w zaparzonych ok 3 torebkach lisci oczywiscie po lekkim przestudzeniu

2013-04-17 15:02:21
~Ilona

Przy hemoroidach bardzo ważną rolę odgrywa również odpowiednia dieta i nie wolno o tym zapominać. Głównym składnikiem jest tu błonnik roślinny, który zapobiega rozwojowi choroby i pomaga mniej intensywnie odczuwać nieprzyjemne objawy - więcej na ten temat można znaleźć na stronie: http://hemoroidyleczenie.info/lecze nie-zachowawcze/ .

2013-04-03 10:13:33
~biedrona

Na hemoroidy - 10 min. program 5 przez 15-20 dni, 2-3 razy dziennie, aparat Medolight do kontaktowej światłoterapii.

2013-03-31 11:37:49
~wisełka

najgorzej jest jak dwóch pedałków ma hemoroidy :p

2013-03-28 17:49:14
~Maria

dręczyły mnie. okazało się alergia pokarmowa. poszłam do dietetyk B.Kropka ze Skoczowa. zaczęłam nie dietę tylko prawidłowe odżywianie, mój organizm zaczął trawić te produkty, które mogę jeść. blizny pozostały ale się obkurczyły i podgoiły. problem zaniknął. jedzenie jest strawione, mogę się załatwić ot i cała sprawa u mnie.

2013-03-28 17:01:13
~jc

Jakoś wszyscy zapomnieli o oliwie. A na hemoroidy to najlepszy srodek aplikowany codziennie po starannym umyciu odbytu.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.