wyszukanie zaawansowane

Metody naturalne

Obniż cholesterol dietą

31.03.2010

Wiadomo, że ograniczenie w diecie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego zapobiega wysokiemu stężeniu cholesterolu we krwi i miażdżycy. Co jednak zrobić, gdy jego poziom już jest wysoki i chcemy go szybko obniżyć?

Przyspieszone usuwanie
Gdy sięgasz po owoce i warzywa obfitujące w pektyny, czyli rozpuszczalny błonnik, poprawiający przemianę materii, możesz mieć pewność, że cholesterol błyskawicznie znika z twojej krwi. Zostaje bowiem wydalony, w związku z przyspieszoną przemianą materii. Takie efekty zapewniają ci cytrusy, jabłka, marchew, ziemniaki i otręby.

Bardzo bogatym źródłem rozpuszczalnego błonnika jest zioło babka płesznik. Dostępne w aptekach i sklepach zielarskich w różnych postaciach (np. kapsułki, tabletki, w złożonych preparatach poprawiających pracę jelit). Uwaga! Błonnik pochłania wodę z jelit, dlatego przyjmowanie go wymaga zwiększenia ilości płynów w diecie. Przedawkowany sprzyja krępującym wiatrom i wzdęciom.

Więcej dobrego, niż złego
Oczywiście cholesterol, w odpowiedniej ilości, jest niezbędny dla zdrowia, gdyż umożliwia prawidłowe procesy trawienne. Cholesterol HDL nieprzypadkowo nazywany jest "dobrym", gdyż usprawnia transport komórek tłuszczowych we krwi, zapobiegając chorobom serca i miażdżycy. Czy wiesz, że zwykła cebula, dzięki zawartości kwercetyny, silnego antyutleniacza, podnosi poziom HDL we krwi?

Przeczytaj koniecznie:

Niedoceniana kapusta kiszona

Jaki jest "szósty" smak?

Polecamy: Masz ochotę na randkę? Wejdź na doserca.pl

1 2 3
REKOMENDACJA
2010-04-08 22:28:30
~www.herbatrend.pl

Zdrowe oczyszczanie, skuteczne odchudzanie ! Pozbycie się nadwagi to jedna sprawa, a utrzymanie właściwej wagi to druga. Dlatego konieczna jest zmiana nawyków. Nie wiesz jak to zrobić? Sprawdź ! Wejdź na stronę i wypełnij zgłoszenie na bezpłatną konsultacje! www.herbatrend.pl

2010-04-06 10:18:09
~adzia

Poświąteczne odchudzanie-Poczytaj i wyślij tłuszcz do diabła.Idealna dieta dla każdego bez względu na wiek.Odżywia, oczyszcza organizm,wzmacnia i regeneruje.Ponadto możesz jeść ulubione posiłki i chudnąć..Ja po dwóch ciążach zgubiłam 10 kg w 3 miesiące i wagę trzymam.Polecam (odchudzamskutecznie.com.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.