wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Metody naturalne

Magiczna moc żeń-szenia

123RF
07.01.2013

O cudownych właściwościach żeń-szenia mówi się już od lat. Według naukowców, zawiera ponad sto substancji, które mogą mieć pozytywny i nieoceniony wpływ na zdrowie człowieka.

Wykorzystuje się go jako składnik suplementów diety oraz różnego typu herbat funkcjonalnych, o działaniu pobudzającym i wzmacniającym.

Tajemniczy składnik

Za najwartościowszą część żeń-szenia uważa się tzw. ginsenozydy, które wykazują zwiększoną zdolność przyłączania tlenu przez hemoglobinę, co pozwala na efektywne dotlenianie komórek. I w tym właśnie tkwi cudowny efekt wzrostu życiowej energii.

Dotychczas naukowcom udało się wyodrębnić 16 ginsenozydów, z czego aż 7 wykazuje właściwości przeciwzapalne. Ta właściwość „korzenia życia” (jak nazywa się go w krajach azjatyckich) może okazać się kluczowa w leczeniu chorób przebiegających z ostrym lub przewlekłym stanem zapalnym.

Żeń-szeń jest też znanym i cenionym afrodyzjakiem, choć niewiele badań potwierdza jego wpływ na potencję. Jednak uczeni kanadyjscy z University of Guelph w Ontario, którzy przeanalizowali dziesiątki badań na temat substancji pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, by sprawdzić, jak mają wpływ na popęd seksualny, uznali, że to właśnie żeń-szeń oraz szafran przodują w tym temacie. Co ciekawe, korzeń żeń-szenia działa nie tylko na mężczyzn, ale też na kobiety. Nie tylko wspomaga libido, ale też pomaga w zaburzeniach erekcji.Poza preparatami na impotencję, dodaje się go do wielu preparatów wpływających na poprawienie wartości poznawczych, przywracających jasność umysłu, dodających energii, poprawiających koncentrację i pamięć. Co ciekawe, żeń-szeń nie zawiera kofeiny, może być więc skuteczną alternatywą dla „małej czarnej”.

Dla starszych i dla kobiet

W żeń-szeniu upatruje się również działania uspokajającego, przeciwdziałającego skutkom stresu i przemęczenia. Często stosuje się go jako suplement w przypadku osób starszych, ponieważ dodaje wigoru, poprawia sprawność układu immunologicznego, obniża poziom cholesterolu we krwi, a także cukru, co ma działanie wspomagające w leczeniu cukrzycy. Doszukuje się w nim nawet działania przeciwnowotworowego.

Antynowotworowe działanie substancji zawartych w żeń-szeniu udało się zweryfikować naukowcom z  Vanderbilt- Ingram Cancer Center w Nashville, którzy przeprowadzili szeroko zakrojone studium na ponad tysiącu kobiet  z Szanghaju. U wszystkich zdiagnozowano raka piersi. Każda pacjentka przeszła przynajmniej jedną konwencjonalną terapię, taką jak leczenie chirurgiczne, chemioterapia czy też radioterapia. Okazało się, że kobiety zażywające regularnie żeń-szeń przed zdiagnozowaniem raka piersi były mniej narażone na wczesny zgon z powodu choroby. Natomiast stosowanie rośliny lub preparatów z niej po diagnozie wpływało korzystnie na jakość życia pacjentek.

1 2
REKOMENDACJA
2013-06-19 07:48:56
~W

Pijcie mocz. Zalety urynoterapi znane sa od stuleci. Najlepszy jest mocz naszego psa, pierwszy po nocy. Jeżeli mamy problem z jego pobieraniem to najlepiej poprostu nastawić usta kiedy pies idzie się wysikać. Można psa wytrenować i po krótkim treningu będzie sikał tylko do ust właściciela, który bedzie cieszył sie długowiecznościa i zdrowiem.

2013-02-25 07:34:40
~czysta woda

Do WSZYSTKICH , którzy chcą być zdrowi i żyć o minimum 15 lat dłużej od średniej krajowej . PIJCIE wodę z aktywatora ATARA GOLDEN Żadnej chemii , prądu elektrycznego i innych trucizn . Urządzenie z czystej miedzi Cu zapewnia wodę strukturalną idealną do ŻYCIA LUDZIEGO - ciąża kobiety ma wodę strukturalną gdzie powstaje nowe życie .Szukaj w necie - Aktywator wody atara golden . Profilaktyka - pij i kąp się codziennie w wodzie z aktywatora Atara Golden a ZAPOMNISZ o cho

2013-01-21 21:13:22
~kkkk

zobacz też: http://www.uzdrowicielreiki24 krakow.hpu.pl

2013-01-12 12:02:47
~dawid

Strzelanina w Sanoku, są ofiary ZOBACZ FILM JAK SIE ZACZĘŁO http://daa.pl/polsat_wydarzenia

2013-01-12 11:59:47
~Paulina

http://kfd.pl/s/4q8e

2013-01-12 11:46:17
~Paulina

Niestety trzeba pamiętać że żeń-szeń spożywany przez kobiety w trakcie i po okresie menopauzy ma niekorzystne działanie na ich orgaznizm. Panowie za to mogą go spożywać do poźnej starości. Ja osobiście polecam preparaty z różeńca górskiego- dają efekty zbliżone do żeń-szenia;)

2013-01-12 11:43:59
~lova

podobno żeń szeń świetnie działa na erekcję, trzeba tylko mocno przywiązać

2013-01-12 11:33:06
~ufo

http://grypa666.wordpress.com/ cza uswiadamiac ludzi co sie na swiecie dzieje odnosnie grypy nikt nie wie bo jest otumaniony sztucsnymi konserwantami czemu tak sie w sanoku stalo czemu czas plynie szybciej szypciej i szybciej ludzie sami siebie powykanczaja

2013-01-12 11:20:43
~pol

Strzelanina w Sanoku, są ofiary ZOBACZ FILM JAK SIE ZACZĘŁO http://kfd.pl/s/wydarzenia_polsat

2013-01-12 11:20:04
~lekarz radzi

5 OBJAWÓW ŚWINSKIEJ GRYPY link DO OPISU http://utnij.net/liveon

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.