wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Metody naturalne

Spirulina i jej zastosowanie

123RF
05.02.2013
Wśród alg morskich, które z rozmachem zdobywają coraz szersze grono zwolenników, najlepiej poznaną jest spirulina – jedna z najbardziej pełnowartościowych roślin, jakie człowiekowi zaoferowała przyroda.
 
Co w spirulinie siedzi?
Spirulina to rodzaj niebiesko – zielonych, mikroskopijnych alg z grupy sinic, które są bogatym źródłem pełnowartościowego białka, a także łatwo przyswajalnych dla organizmu witamin, zwłaszcza witamin z grupy B, a także wit. E i beta-karotenu. Nie brakuje w niej również minerałów: żelaza, manganu, cynku, miedzi, selenu. 
 
Wachlarz obecnych w spirulinie składników jest naprawdę szeroki: enzymy, bioflawonoidy, kwas foliowy, nienasycone kwasy tłuszczowe, przede wszystkim kwas linolenowy GLA oraz sprzężony kwas linolowy CLA, który wspomaga odchudzanie oraz barwniki: fitocyjanina (odkryta jedynie w spirulinie) i chlorofil, które działają na organizm przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i antyalergicznie.
 
Jak  to działa?
Spirulinie przypisuje się mnóstwo zbawiennych działań na organizm ludzki. Uważa się, iż barwniki, znajdujące się w spirulinie, nie tylko pomagają w oczyszczaniu organizmu z toksyn, ale również wspomagają przemiany metaboliczne i procesy trawienne. Uznaje się ją za silny antyoksydant, który wzmacnia system immunologiczny i świetnie sprawdza się w profilaktyce nowotworowej. 
 
Badania przeprowadzane na zwierzętach, sugerują bowiem, że spirulina może zwiększać produkcje przeciwciał, zwalczających infekcje, a także choroby przewlekłe, w tym raka. 
 
Ta niepozorna alga stymuluje tworzenie krwi i komórek macierzystych szpiku kostnego, a także może zmniejszać niekorzystne skutki radioterapii i chemioterapii, sprzyja naprawie uszkodzonych komórek DNA. Badania laboratoryjne sugerują, że spirulina wykazuje aktywność przeciw grypie, opryszczce i HIV. Jednak nie przeprowadzono badań na człowieku, dlatego naukowcy wstrzymują się przed wyrażaniem jednoznacznych opinii.  Jako źródło kompleksu witamin z grupy B, wpływa na regenerację komórek centralnego układu nerwowego. Pomaga również obniżyć poziom cukru we krwi oraz poziom złego cholesterolu (LDL) i trójglicerydów. 
 
1 2
REKOMENDACJA
2014-11-27 12:02:19
~anitka

tutaj też o tym czytałam http://kobieco.pl/uroda/spirulina/

2014-09-09 13:07:00
~jola

Przecież napisano, że to algi z grupy sinic.

2014-08-04 16:07:29
~pi pi

Spirulina to nazwa handlowa Sinicy. A Sinica nie jest rośliną. Polecam zajrzeć w Google

2014-06-23 22:44:21
~jakisautor

jakis fajny komentarz

2014-06-07 21:07:41
~prof

Dlaczego prawie za każdym razem po wyrazie osób/osobom etc. jest stawiany przecinek?! Proszę to zmienić, bo takie błędy niesamowicie denerwują.

2014-05-16 13:01:06
~Adikson

Całkiem całkiem, można by kiedyś spróbować. Odnośnie infekcji itp. praktycznie przy każdej często zdarza mi się, że mam krwotoki z nosa wiadomo osłabiony organizm od braku witaminy C. Od jakiegoś czasu do płatków dodaje sobie Camu Camu 20:1 i zauważyłem, że przy ostatniej a zarazem kolejnej infekcji ( taki mamy klimat ) już tych krwotoków nie miałem i nie było aż tak źle ze mną także polecam. http://www.yerbamarket.com/product- pol-7960-Camu-Camu-20-1-najlepsza-w itamina-

2014-03-30 11:25:38
~BASIA

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

2014-03-20 13:21:52
~Kasia

Jak myślicie, ta spirulina będzie dobra, bo chcę dla siebie kupić? http://sklep.fizjoterapeuty.pl/supl ementy-naturalne/9-spirulina-natura lna-sila.html

2014-01-26 21:33:42
~Ania

Nie wiem ile można mieć pasji żeby pisać o spirulinie, podziwiam. Szczególnie mi się podoba opisane na blogu www.spirulinabio.pl

2014-01-09 12:38:33
~jasiuD

spiruline stosuje bardzo skutecznie na impotencje okład na pośladkach pozwala spokrzeć falusowi i ten od razu jest impotentem

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.