wyszukanie zaawansowane

Metody naturalne

Cudowne właściwości zielonej herbaty

Możliwe, że słyszeliście już, iż picie zielonej herbaty jest dobrego dla waszego serca, ale czy wiedzieliście, że taka konsumpcja obniża także poziom cholesterolu oraz zmniejsza ryzyko niepełnosprawności w wieku starczym? Odkrycia dotyczące cholesterolu wynikają z analiz 14 kontrolowanych testów przeprowadzonych na próbie 1136 uczestników, a wyniki zostały opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition.

We wszystkich 14 przypadkach badani zostali podzieleni na grupę placebo oraz grupę pijącą zieloną herbatę lub ekstrakt z niej, a obserwacje trwały od 3 tygodni do 3 miesięcy.

Odkryto korelację wyższego spożycia zielonej herbaty (bądź ekstraktu) ze zmniejszonym poziomem cholesterolu całkowitego oraz złego cholesterolu LDL. W poziomie cholesterolu HDL nie zauważono żadnych zmian.

Zielona herbata zawiera antyoksydanty, które chronią komórki przed uszkodzeniem oraz stanami zapalnymi prowadzącymi do chorób przewlekłych, włączając w to choroby serca. Ponadto jeden z rodzajów antyoksydantów zawartych z herbacie, zwany katechiną, zmniejsza absorpcję jelitową cholesterolu.Są to odkrycia znaczące, gdyż do tej pory lecznicze działanie zielonej herbaty kojarzono wyłącznie w kontekście chorób serca.

Nathan Wong, specjalista profilaktyki chorób sercowych z Uniwersytetu Kalifornijskiego  twierdzi, iż nie można polegać wyłącznie na zielonej herbacie, jeśli ma się wysoki poziom cholesterolu. Powinna ona jednak stanowić użyteczny komponent diety sprzyjającej kondycji serca.

Badacze odkryli o wiele więcej korzystnych właściwości zielonej herbaty.

W 2012 roku w American Journal of Clinical Nutrition opublikowano artykuł zawierający tezę, iż osoby pijące co najmniej 5 kubków zielonej herbaty dziennie mają mniejsze ryzyko chorowitości i niedołężności w wieku starczym, pozostając zręcznymi i bardziej niezależnymi od innych.

Badania zespołu naukowców z Tohoku prowadzone były na próbie 14 tysięcy osób powyżej 64 roku życia przez trzy lata.

Tylko 7 proc. badanych w przeciągu tego okresu doznało funkcjonalnej niepełnosprawności. Dla porównania - osoby pijące mniej niż jeden kubek zielonej herbaty dziennie i doświadczające niedołężności stanowiły 13 proc. ogółu.

Przez niepełnosprawność funkcjonalną rozumiano w tym przypadku niemożność wykonywania codziennych czynności, takich jak kąpiel czy ubieranie się, lub też doznawanie trudności w tym zakresie.

Ludzie pijący zieloną herbatę statystycznie częściej przestrzegają zdrowych diet, posiadają wyższe wykształcenie, rzadziej palą papierosy i cieszą się ogólnie lepszym zdrowiem. Mimo tych czynników naukowcy nadal utrzymują, iż spożywanie herbaty wpływa na zmniejszone ryzyko niedołęstwa w wieku starczym.

sciencenews.pl

REKOMENDACJA
2014-12-12 12:39:40
~SOTI Natural

W celu zachowania wszelkich zdrowotnych wlasciwosci zielonej herbaty, warto skorzystac juz z gotowej zaparzonej SOTI Natural. Dostepna w wielu sklepach oraz sieciach fitness. Bez dodatku cukru, chemii - mozliwe jest to dzieki aseptycznemu zamykaniu butelki. POLECAM

2014-12-03 14:16:27
~Lili

A stosował ktoś Garcinia Cambogia Complex ze sklepu nuvialab.com/pl/ ? Czytałam, że przyśpiesza spalanie tłuszczu, ogranicza nadmierny apetyt i pobudzą przez zawartą guaranę.

2014-08-22 16:13:50
~dominika

A jaka jest najlepsza zielona herbata?: http://eprzyprawy.blogspo t.com/2014/08/zielona-herbata-wasci wosci-jej-wpyw-na.html

2013-09-24 13:28:41
~Rafał

Odnośnie herbaty ciekawy artykuł można znaleźć na http://biomist.pl/chemia/artykuly/c zy-herbata-z-cytryna-jest-szkodliwa -czyli-jak-nam-robia-wode-z-mozgu/3 612. Autor bardzo dokładnie prezentuje swoje informacje na ten temat.

2013-06-17 11:47:21
~WWW.FLORATEA.PL

WWW.FLORATEA.PL

2013-05-01 09:17:12
~Tika

Zadbaj o swoje ciało spal zbędne kalorie lub zbuduj fajne mięśnie na lato. Ja schudłem 21 kg i czuję się świetnie. Pomógł mi człowiek znaleziony w necie kontakt: dietaindywidualna.com.pl Koleś naprawdę godny polecenia. Układa indywidualne diety i treningi. Polecam.

2013-04-02 15:31:11
~Dzon

Wiem co to znaczy przyjemność, rozkosz i pieniądz... WYgrywam ponad 20000zł miesięcznie w systemie z strony: bogaty-typy.pl Nie muszę już pracować za granicą ... Jest dobrze już w Polsce jak masz znasz sposób na zarabianie ... Pozdrawiam

2013-04-02 14:13:31
~cholesterolo 35o

To prawda tylko nie napisano że dobroczynne skutki picia tej herbaty ujawniają się po 15 latach co chińczycy ustalili już dawno.Ciekawe tylko kto dopisał tekst o zwalczaniu cholesterolu.Ten idiotyzm panuje w reklamie,środkach przekazu i niedouczonych lekarzach.Nie ma nic grożniejszego jak walka z cholesterolem.Podawanie statyn w sposób ciągły prowazi do wylewówv i zawałów. a także nowotworów,uszkodzeń wątroby i tp.

2013-04-02 13:59:10
~Mario

........zmniejsza ryzyko niepełnosprawności w wieku starczym?

2013-04-02 13:42:01
~PN766

Artykul sponsorowany przez MaoCetungha? tak zza grobu.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.