wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Metody naturalne

Olejek rycynowy - wyjątkowy i tani

123RF
30.04.2013

Można z niego robić terapeutyczne okłady, a także stosować go w leczeniu różnych schorzeń. Jest świetny na włosy, paznokcie, brwi i rzęsy oraz na całe ciało. Badania naukowe potwierdziły, że olejek rycynowy ma wszechstronne możliwości, a przy tym jest bardzo tani i dostępny w każdej aptece oraz w sklepach zielarskich. Nic dziwnego, że w medycynie ludowej stosowano go od niepamiętnych czasów. Dziś jednak to produkt często niedoceniany.

Czym właściwie jest ta niezwykła substancja? Olej rycynowy (łac. Oleum Ricini, Oleum Palmae Christi – dłoń Chrystusa) to bezbarwna albo jasnożółta, gęsta ciecz, będąca wyciągiem z nasion rycyny – jednej z najbardziej trujących substancji pochodzenia roślinnego, którą otrzymuje się z rącznika pospolitego (Ricinus communis) – na zdjęciu. Olej uzyskuje się poprzez wyciskanie nasion na zimno i wygotowywanie z wodą. Dzięki temu rozkłada się toksyczna toksoalbumina (rycyna), której zażycie mogłoby doprowadzić do śmiertelnego zatrucia. W medycynie ludowej olej rycynowy stosowano wręcz na każdą część ciała; do masażu, leczenia, a także, by poprawić wygląd.

Dobroczynne okłady
Olej rycynowy faktycznie ma wszechstronne działanie lecznicze, choć obecnie nieco zapomniane. Ponieważ działa silnie przeczyszczająco, powinien być stosowany przede wszystkim w zaparciach. W medycynie ludowej przyjmowano go doustnie właśnie jako środek na przeczyszczenie. Na tę dolegliwość olej rycynowy najlepiej stosować, jednorazowo zażywając 1-2 łyżki.Ale możliwości stosowania olejku rycynowego są znacznie szersze, zwłaszcza gdy zastosujemy okłady z jego użyciem. W ten sposób pobudzimy mechanizmy obronne organizmu i wpłyniemy na równowagę między komórkami. Stosowanie odkładów z rycyny propagował Edgar Cayce, żyjący na przełomie XIX i XX wieku Amerykanin uznawany za jasnowidza i mistyka, nazywany „Śpiącym Prorokiem”.

Okłady można stosować w wielu schorzeniach – wrzodach, chorobach przewodu pokarmowego, niedrożności jelit, bólach głowy, zapaleniu mięśni i kaletki maziowej, kości i stawów, infekcyjnym zapaleniu wątroby, nadciśnieniu, hemoroidach. Można zastosować gorący okład z rycyny, by rozpuścić piasek w przewodach żółciowych i w pęcherzyku żółciowym. Okłady z rycyny pomagają na problemy kobiece, m.in. zapalenie szyjki macicy, pochwy, jajnika, śluzówki macicy i sutka, przy zagrożeniu poronienia, problemach z miesiączką, cyście jajnika czy włókniaku macicy.

Jak zrobić okład?
To jednak nie wszystkie choroby, na które pomogą okłady z olejku rycynowego. Warto leczyć tak schorzenia skórne – grzybice, otarcia, ropnie, kaszaki, czyraki oraz trądzik. Okłady stosujmy w urazach szyi, bicepsów i bólach krzyża. Można też je robić, kiedy ma się gorączkę, wzdęcia i niestrawność. Poza tym rycyna wzmacnia układ immunologiczny.

Aby zrobić okład, potrzebna jest miękka flanela. Należy ją złożyć kilkakrotnie, by uzyskać trzy lub cztery warstwy. Złożoną flanelę nasączamy olejem rycynowym, który można wcześniej podgrzać, i przykładamy do skóry. Następnie przykrywamy flanelę folią, aby zatrzymać wysoką temperaturę. Tak przygotowany okład powinien mieć styczność ze skórą przez kilka godzin, dlatego najlepiej zrobić go na noc. Dobrze jest zastosować dodatkowe dogrzanie – termofor albo koc elektryczny. Ważne: po zdjęciu okładu skórę, na której po takiej kuracji zbiorą się toksyny, należy przemyć roztworem sody oczyszczonej według proporcji: pół łyżeczki sody na pół szklanki ciepłej wody. Następnie ciało dokładnie myjemy ciepłą wodą i mydłem.

 

1 2
REKOMENDACJA
2013-09-28 15:07:11
~smileys

KAZIK, to jak chcesz jej ją podać skoro buja się w Niemczech ;D?

2013-05-03 16:18:23
~jjj

meszki

2013-05-03 15:25:27
~KAZIK

GDZIE MOGĘ KUPIĆ TRUCIZNĘ DLA MOJEJ ZONY CO MNIE ZOSTAWIŁA I POJECHAŁA DO NIEMIEC

2013-05-03 14:49:50
~art-b

SALAMANDRO to uczulenie na olejek rycynowy to typowa reakcja Herxheimera. Olejek rycynowy bardzo mocno mobilizuje T-leukocyty, które pozbywają się z organizmu silnych trucizn, które zalegają latami w zakamarkach naszego organizmu. Każde uczulenie, alergie, astmy czy choroby autoimmunologiczne to efekty zatrucia toksynami i metalami ciężkimi. Radzę zacząć od oczyszczania jelita grubego, a potem wątroby metodą H. Clark.

2013-05-03 14:34:05
~jasio

do wnikliwie czytającej: Przeczytaj to jeszcze raz, nie tylko wnikliwie, ale również ze zrozumieniem. To nieraz pomaga. Jeśli nie pomoże, to daj sobie spokój, widać tak musi być.

2013-05-03 14:16:32
~SALAMANDRA

Szkoda, że zapomniano napisać, że istnieje sporo osób bardzo uczulonych na olej rycynowy i Boze broń , by takowe wcierały ten specyfik w brwi i rzęsy lub włosy-objawy prawie jak przy uczuleniu na hennę!

2013-05-03 14:11:06
~Lejkowitz

To substancje też mają nasiona?

2013-05-03 13:33:09
~art-b

adammunk60 jak mało trzeba mieć mózgu i wiedzy, żeby pisać takie bzdury jak ty. Sok z cytryn pomimo, że jest kwaśny, właśnie odkwasza organizm i rozpuszcza złogi w żyłach, stawach i kościach.

2013-05-03 12:06:40
~adammunk60

Sok z 10 cytryn ao momentalne zakwaszenie organizmu.Jezu jak mało trzeba mieć mózgu aby pisać takie bzdury?

2013-05-03 11:39:19
~p;a

Ten olejek jest super. Ale jak chcecie sie odchudzić, to polecam moja bezchemiczna dietę. Codziennie wypijajcie wyciskanych 10 cytryn.Będziecie miec wstręd do jedzenia a przynajmiej bedziecie jeść 1/10 tego co zazwyczaj , ja tak sludlam przez 3 miechy 8,5 kg.Mam kamienie w nerce i oddawalam mocz z krwia i doradzili mi pić 10-15 cytryn wyciskanych dziennie i przy okazji schudlam tyle.Podobno najlepiej 20 cytryn dobrze wycisnietych dziennie. Pomaga ja to na sobie wypróbnowalam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.