wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Metody naturalne

Młody jęczmień – zdrowa moda

123RF
06.11.2013

Hellozdrowie.pl

Trawką młodego jęczmienia (przetworzoną, oczywiście) zajadają się hollywoodzkie gwiazdy, nowojorskie joginki i londyńskie artystki. Co bardziej ortodoksyjni zapaleńcy jedzą go wręcz zamiast śniadania i obiadu. Tym razem to naprawdę zdrowa moda!


W starożytnym Rzymie gladiatorzy używali młodego jęczmienia tak, jak dzisiejsi sportowcy bogatych odżywek. Zwano ich nawet „bordearii”, czyli „zjadaczami jęczmienia”. Wiedzieli, co robią.


Potrawy bogate w młody jęczmień sprawiały, że zawodnicy mieli więcej wigoru i zapału do walki. Za szczególnie energetyzujący uchodził wyschnięty na proszek sok z młodych jęczmiennych trawek. Właśnie taki, jaki wytwarza się dzisiaj – tak bogaty w dobroczynne składniki, że badający go naukowcy nazywają go „zieloną krwią” lub „zielonym mlekiem”.


Witaminowy strzał
Przetworzony młody jęczmień nie jest zwykłym suplementem, który ma pokryć braki witaminowe w codziennej diecie. To o wiele więcej. Szklanka napoju uzyskanego z łyżki proszku z młodego jęczmienia zaopatruje nas w tyle witamin, minerałów i enzymów, ile zawiera cała główka brokułów.

Jak ustalili naukowcy, młody jęczmień zawiera 25 razy więcej potasu, 37 razy więcej wapnia, ponad dwa razy więcej magnezu i pięć razy więcej żelaza niż zwykła pszenica. Ma w składzie witaminy C, E, B1, B2, B6, beta-karoten, kwas foliowy, potas, wzmacniający kości wapń, przeciwdziałające anemii żelazo, zapobiegający skurczom mięśni i łagodzący skutki stresów magnez, zwiększający odporność organizmu mangan, cynk i krzem, które wzmacniają włosy i paznokcie.


Ponadto jest bogaty w selen, który chroni przed wolnymi rodnikami i zapobiega nowotworom, oraz regulujący procesy trawienne błonnik. Ten ostatni nie tylko zmniejsza apetyt, ale też oczyszcza przewód pokarmowy z toksycznych substancji zalegających w jelicie grubym i zatruwających organizm.


Moc chlorofilu
Tym, co czyni młody jęczmień gwiazdą wśród innych zdrowotnych pokarmów, jest wysoka zawartość chlorofilu, który ma skład podobny do składu hemoglobiny. Zajmujący się zdrową żywnością szwajcarski uczony Maximilian Bircher (to on wynalazł muesli!) ustalił, że chlorofil „pobudza pracę serca, układu naczyniowego, jelit, macicy i płuc”, „ma właściwości wzmacniające i pobudzające” i jest w tej dziedzinie tak skuteczny, że „trudno porównać go z jakąkolwiek inną substancją”.


Chlorofil to potężny oręż w walce z wieloma chorobami: działa przeciwzapalnie i dezynfekująco, zwalcza bakterie beztlenowe z ust, leczy dziąsła, opryszczkę, zwalcza ból gardła. Znakomicie goi rany: to dzięki niemu uszkodzona skóra potarta napojem z jęczmienia szybciej się goi i staje się bardziej delikatna.

 

1 2
REKOMENDACJA
2014-11-25 19:16:45
~kasia

Jeżeli chcesz odchudzić się zdrowo, bezpiecznie i na stałe skorzystaj z programu naszego centrum redukcji wagi. Oferujmy bezpłatne konsultacje przez cały czas odchudzania a także po jego zakończeniu. Nie musisz opuszczać posiłków. Możesz jeść trzy posiłki dziennie i jeszcze dwie przekąski! Dołącz do tysięcy zadowolonych osób które nie tyją po zakończeniu odchudzania. Wchodząc na stronę: www.idealnafigura.com/gberes

2014-11-25 15:06:53
~R01n!k

7 DNIOWY JECZMIEN??Po 7 dniach ma 2 mm wiec po co klamiecie

2014-11-23 18:42:22
~juliannna

Stosuję od 2-óch tygodni młody zielony jeczmień. Uważam, że to najlepszy suplement dostępny na rynku. Wpływa pozytywnie na cerę, trawienie, mam wiecej energii. Zamówić mozna np. na stronie green coffee 800.pl. A Wy znacie ten suplement?

2014-11-17 13:50:01
~TQYZX

O zaletach młodego jęczmienia nie trzeba się rozpisywać. Dla ludzi dbających o siebie są one powszechnie znane. Jednak jak to w handlu często bywa połączenie 'tanie i dobre' w przypadku produktu jest prawie nie możliwe. Dlatego za oryginalne i w 100% BIO produkty trzeba zapłacić trochę więcej. Koniec końców każdy z nas indywidualnie dokonuje wyboru, czy chcę tworzyć iluzje że dba o siebie czy naprawdę to robić. Osoby, które wybierają drugą opcje zapraszam do ko

2014-11-16 12:09:10
~Pro(Sun)ject

O zaletach młodego jęczmienia nie trzeba się rozpisywać. Jednak jak to w handlu często bywa połączenie 'tanie i dobre' w przypadku produktu jest prawie nie możliwe. Dlatego za certyfikowane, oryginalne i w 100% BIO produkty trzeba zapłacić trochę więcej. Koniec końców każdy z nas indywidualnie dokonuje wyboru, czy chcę tworzyć iluzje że dba o siebie czy naprawdę to robić. Osoby, które wybierają drugą opcje zapraszam do kontaktu (info@prosunject>com) Życzę zd

2014-11-14 15:08:14
~Kasica

Tutaj też znajdziecie ciekawe informacje na temat młodego jęczmienia: http://www.dziennikzachodni.pl/arty kul/3560117,mlody-jeczmien-bio-na-o dchudzanie-mistrz-odchudzania-wlasc iwosci-opinie,id,t.html

2014-11-03 23:28:31
~Kamilla

Ja też skusiłam sie na młody jęczmień i czekam na efekty. Póki co jestem pozytywnie nastawiona. Tutaj możecie poczytać więcej na jego temat http://katowice.naszemiasto.pl/arty kul/mlody-jeczmien-bio-na-odchudzan ie-odzyskaj-sily-witalne-i,2405677, artgal,t,id,tm.html

2014-10-24 13:20:08
~Maerta

Ja od pół roku stosuje Młody Jęczmień i jak dla mnie to strzał w 10! Znalazłam go w dobrej cenie na zdrowiemarket.pl i nie żałuje wydanej na to ani złotówki!

2014-07-13 21:11:29
~Anusia

Najlepszy to jest BIO Młody jęczmień koniecznie z młodych listków jęczmienia a nie trawa jęczmienna (Tak mi doradziła dietetyczka) Super jest ten Bio Młody jęczmień http://www.sklep-vitality.pl/search ?orderby=position&orderway=desc &search_query=bio+m%C5%82ody+j% C4%99czmie%C5%84&submit_search= Szukaj

2014-05-29 22:13:50
~Berkosda

Najlepszy z możliwych jęczmieni - http://www.naturala.pl/Produkt/163/ mlody_jeczmien

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.