wyszukanie zaawansowane

Metody naturalne

Witamina F

Fotolia
22.09.2014

Poradnia.pl

Jest to witamina o budowie nienasyconych kwasów tłuszczowych, uzyskiwana z żywności. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe wchodzą w skład lipidów struktur subkomórkowych, w tym zwłaszcza mitochondriów. Ich stężenie jest szczególnie duże w komórkach narządów rozrodczych. Mają istotny wpływ na mechanizm metabolizmu cholesterolu, a także zwiększają płodność.

Ponadto witamina F wpływa korzystnie na stan skóry i włosów, jest jednym z czynników zapobiegających szkodliwemu działaniu promieni rentgenowskich, bierze udział w procesie wzrostu, korzystnie wpływa na czynność gruczołów i ułatwia transport jonów wapnia do komórek.

 

Przyspieszając spalanie tłuszczów bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe, witamina F przyczynia się do obniżenia masy ciała.

Gdzie jej szukać?

Witamina ta występuje w olejach pochodzenia roślinnego (kwas linolowy i linolenowy), natomiast kwas arachidonowy obecny jest tylko w tłuszczach pochodzenia zwierzęcego.

Jest wskazana przede wszystkim przy egzemach, suchej skórze, łuszczycy, problemach reprodukcyjnych, jak niepłodność itd.

Zapotrzebowanie

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe powinny stanowić 5–10 proc. dobowego zapotrzebowania kalorycznego człowieka.

Prof. dr hab. Stanisław K. Wiąckowski, poradnia.pl

REKOMENDACJA
2014-10-20 09:59:54
~ala

Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia. Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne śniadanie a co najważniejsze jest to dla każdego nie zależnie od wieku. Polecam zdrowe, smaczne odżywianie, (zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes) dające witaminy i energię

2014-10-20 08:54:43
~Waldix

A czy ktoś słyszał o witaminie P?Powszechnie nazywa się ją witaminą P ale można ją znaleźć również pod innymi nazwami rutyna, hesperydyna,dihydrokwercetyna) jest zaliczana do bioflawonoidów , doskonale współdziała z witaminą C zmniejszając przepuszczalność naczyń krwionośnych; działają razem przeciwobrzękowo. Zwiększa odporność przed infekcjami, zapobiega wylewom i miażdżycy. Można ją z znaleźć w różnych wyciągach z drzew i krzewów oraz w niewielkiej ilość

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.