wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Metody naturalne

Najzdrowsze owoce

10.08.2010

Powinniśmy spożywać 500 gramów warzyw i owoców dziennie. Sprawdź, które z spośród owoców mają najwięcej prozdrowotnych właściwości.

Granaty
Granaty rosną na Bliskim Wschodzie, w Indiach, rejonie Morza Śródziemnego. Granaty mają ugruntowaną pozycję owoców o niezwykłych właściwościach  już od czasów starożytnych. Na Bliskim Wschodzie owoc grantu był symbolem płodności i odradzania, a kwiat symbolem miłości.

Owoc granatu dostarczy nam kwasów organicznych, białka, błonnika, potasu oraz sporo witaminy C. Sok z granatów skutecznie zapobiega chorobom serca i układu krążenia, obniża ciśnienie krwi i łagodzi stany zapalne. Granaty są niezastąpionym źródłem przeciwutleniaczy, a te z kolei zwalczają wolne rodniki, które odpowiedzialne są za procesy starzenia się skóry oraz przyczyniają się do rozwoju wielu chorób, w tym nowotworowych.

Granaty wstrzymują zmiany nowotworowe prostaty, płuc, skóry i piersi. Sok z granatów poleca się kobietom w ciąży – udowodniono, że chroni on płód przed uszkodzeniami mózgu. Poza tym, systematyczne picie soku ma korzystny wpływ na trawienie.

Ananas
Ananas wywodzi się z Ameryki Południowej, później trafił do Azji i Afryki, a w Europie pojawił się w XV wieku. Ananas potrafi osiągnąć nawet półtora metra wysokości. Jest to piękna roślina, o ostrych, a na brzegach kolczastych liściach i drobnych czerwonych lub żółtych kwiatach. Ananas słynie ze swoich zdrowotnych właściwości.

Owoc ten jest niezwykle bogatym źródłem witaminy C, ale także A, B, PP oraz minerałów: żelaza i wapnia. Zawiera też bromelainę, która zmniejsza obrzęki, siniaki, ból po zabiegu, nie tylko skraca czas leczenia urazu, ale także zwiększa odporność na urazy. Bromelina to enzym, który ułatwia trawienie białek, tłuszczów oraz skrobi, dlatego ananas ma swoje stałe miejsce w różnych odchudzających dietach. Wyciąg z ananasa znajduje się w preparatach przyspieszających chudnięcie oraz wspomagających walkę z cellulitem.

Ananasy polecane są osobom uskarżającym się na niestrawności. Znane są z korzystnego wpływu na pracę serca i wątroby, nerki i naczynia wieńcowe. Ananas zawiera także mangan, czyli pierwiastek, który niezbędny jest w procesach prawidłowego rozwoju komórek, a wraz z żelazem i miedzią nieodzowny jest w procesie wytwarzania krwi i zapobiegania rozwojowi osteoporozy.

15 urodziny Wirtualnej Polski! Świętuj z nami!

1 2
REKOMENDACJA
2013-11-15 20:31:03
~jena

Rita, tutaj masz liste najzdrowszych owocow glownie z Polsce, w kazdym razie latwo dostepnych w kazdym supermarkecie http://www.topnaj.pl/ najzdrowsze-owoce

2013-10-26 08:35:41
~Rafal

A czy tu pisze najzdrowsze owoce pod warszawa czy najzdrowsze ocwoce ogolnie. Naucz sie czytac pod warszawiaku

2013-04-28 13:43:07
~tak

tu jest temat najzdrowsze owoce a nie najzdrowsze owoce w Polsce wiec nie róbcie z igły widły.

2010-08-11 07:04:00
~rita

A może tak byście tak wymienili owoce, które rosną w Polsce?

2010-08-10 22:42:54
~igor

jasne janie..spij spokojnie tylko nie reklamuj niby tej diety.

2010-08-10 22:38:24
~ela

kurde...kto to pisze..najzdrowsze owoce... paranoja...najpierw sie czyta, że najzdrowsze są owoce sezonowe dla ludzi zyjących na danym terenie, w danym klimacie i to jest raczej rozsądne, mieszkam w ok. w-wy i dla mnie najzdrowszy jest granat, ananas, a nie np. porzeczka lub jakiś śliwka..echhh naprawdę z portali typu onet itd. wp. jest największym śmieciarzem...sorki wp

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.