wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Metody naturalne

Granat - cudowny owoc

fot. Thinkstock
09.11.2011

Chroni serce, naczynia krwionośne, prostatę, poprawia samopoczucie, odmładza, dodaje sił witalnych. Specjaliści twierdzą jednomyślnie, że granat to owoc życia.

Zwieńczony naturalną koroną czerwony owoc granatu, od wieków stanowił ornament herbów królewskich. Rzymianie nazywali go „jabłkiem kartagińskim”, jednak to nie oni odkryli cudowne właściwości rubinowych owoców. Znane były kilka tysięcy lat przed nimi.

Owoc z potencjałem
Badania pokazują, że rubinowy nektar wyciśnięty z owoców granatu pełen jest antyutleniaczy. Zawiera ich trzy razy więcej niż ta sama ilość zielonej herbaty czy czerwonego wina. Co to oznacz w praktyce? Antyutleniacze pomagają organizmowi eliminować tzw. wolne rodniki, czyli atomy lub grupy atomów, które powodują uszkodzenie komórek organizmu.Naukowcy udowodnili to w badaniach opublikowanych m.in. w „Journal of Agriculture and Food Chemistry”. Z materiału wynikało, że potencjał antyoksydacyjny (zdolność do unieszkodliwiania wolnych rodników) soku z granatu stawia go, wśród wszystkich dostępnych na rynku soków naturalnych, w pierwszym rzędzie.

Lista cudownych właściwości granatu jest długa. Jego składniki przeciwdziałają chorobom serca, chronią naczynia krwionośne, prostatę, poprawiają samopoczucie, odmładzają i dodają sił witalnych. Sok z granatów łagodzi też stany zapalne, szczególnie w artretyzmie, a także przeciwdziała procesom starzenia.

Owoce granatu są bogatym źródłem witamin A, C, E i B oraz substancji mineralnych, takich jak wapń, krzem, żelazo, potas i jod. Zawiera również błonnik, kwasy organiczne oraz białko.

Cudowny lek na raka
Owoce granatu pomagają w walce z rakiem, co do tego specjaliści nie mają najmniejszych wątpliwości. Dzieje się tak głównie dlatego, że są źródłem m.in. nieocenionego kwasu ellagowego. To naturalny przeciwutleniacz, który powoduje zahamowanie bądź spowolnienie działania substancji rakotwórczych. Wiąże je czyniąc obojętnymi, co nie powala im na dalsze destrukcyjne działanie w organizmie. Przeprowadzone w USA badania na myszach wykazały, że kwas ellagowy działa tak na rozwój nowotworów wątroby, płuc i przełyku.

1 2
PRZECZYTAJ KONIECZNIE
REKOMENDACJA
2014-09-09 15:04:00
~Marzena

Jeden z najstarszych leczniczych owoców, warto dodać do diety, bo warto, sama kupuję granvital z oleofarm robię napoje i w ten sposób korzystam z jego dobrodziejstw.

2013-06-27 11:04:35
~feosl

http://owocgranatu.info/ strona o tym jakie właściwości ma granat

2013-06-05 15:58:34
~Kasia

Uwielbiam dodawać granat do sałatek. Moja córeczka nie może się od nich oderwać. Palce lizać!

2013-06-03 14:29:23
~Agnieszka R.

Szukając informacji o granacie trafiłam tutaj. Jak miło zobaczyć, że jest tyle pozytywnych opinii o tym "wielozadaniowym" owocu. Od dzieciństwa uwielbiam ten owoc, który smakuje przepysznie nie tylko samodzielnie, ale także jako dodatek do sałatek czy obiadów. Codziennie uprawiam sport i zdrowo się odżywiam. W październiku trafiłam na nowy produkt, o którym wspomniał pan Marcin. Tabletki Granat Forte są suplementem diety, który bez wahania również mogę polecić! Gr

2013-05-31 18:14:52
~Marcin Ciechalski

wstrętne literówki miało być: zauważyłem a nie zauważyłam pół roku a nie półtora roku Pozdrawiam

2013-05-31 18:07:21
~Marcin Ciechalski

c.d. Sam owoc granatu zawiera cukry, których tabletki "granatowe" nie mają w ogóle w swoim składzie, stąd warto wzbogacić swoją dietę o ten suplement. Preparat jest też świetnym przeciwutleniaczem. Jeśli ktoś interesuje się swoim zdrowiem, powinien poczytać o antyoksydantach inaczej zwanych przeciwutleniaczami(spowalniają starzenie organizmu itp.). Uważam, że jest to pozycja obowiązkowa dla miłośników granatu, szczególnie w średnim wieku.

2013-05-31 18:01:30
~Marcin Ciechalski

Witam Z czystym sumieniem mogę polecić suplement diety Granat-Forte. W przeciwieństwie do podobnych, choć tańszych produktów na rynku, stężenie polifenoli wynosi tutaj 70% a nie 30 czy 40%(a to sprawa dla mnie kluczowa). Są jeszcze produkty dr. Jacobs'a ale te niestety są dużo droższe choć generalnie nie różnią się za bardzo od wyżej wymienionego.Tabletki stosuję od półtora roku i zauważyłam, że poprawiają on moje ogólne samopoczucie a także dodają energii i wigoru.

2013-04-19 12:31:38
~Iza

Polecam suplement Astax 10. Składniki w nim zawarte są pochodzenia naturalnego (astaksantyna, luteina, witamina E i olej z krokosza barwierskiego). Jak wiadomo astaksantyna to bardzo silny karotenoid, najsilniej działający antyoksydant. Suplement świetnie oczyszcza organizm, dodaje energii, dba o zdrowie no i na dodatek skutecznie chroni oczy. Rewelacyjnie działa na skórę, włosy, paznokcie, naprawdę super.

2013-03-04 15:42:53
~Drwal

Bardzo wyczerpujący artykuł. Jest to zdecydowanie jeden z moich najlepszych owoców. Kiedyś pijałem go codziennie. Dosłwonie. Teraz po prostu brakuje czasu.. Czułem się zdecydowanie lepiej pijąc sok z granatu ale koszta są trochę duże na dłuższy okres czasu. Zapraszam do lektury. www.trenujmyrazem.pl/2013/ 03/granat-owoc-dlugowiecznosci

2013-03-04 15:41:58
~Drwal

Bardzo wyczerpujący artykuł. Jest to zdecydowanie jeden z moich najlepszych owoców. Kiedyś pijałem go codziennie. Dosłwonie. Teraz po prostu brakuje czasu.. Czułem się zdecydowanie lepiej pijąc sok z granatu ale koszta są trochę duże na dłuższy okres czasu. Zapraszam do lektury. <a href="http://www.trenujmyrazem .pl/2013/03/granat-owoc-dlugowieczn osci">Granat - owoc długowieczności</a>

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.