wyszukanie zaawansowane

Metody naturalne

To jedzenie chroni przed rakiem

fot. sxc.hu
10.11.2011

Cudownego lekarstwa na raka nie ma, ale niedobór pewnych składników w pokarmie może go wywołać. Wielu naukowców popiera fakt, iż leczenie chorób cywilizacyjnych odpowiednią dietą jest skuteczne. Po jakie pokarmy powinniśmy sięgać, by zachować zdrowie i nie narażać się na niebezpieczeństwo zaatakowania przez śmiertelną chorobę?

Postaw na pigwę
Specjaliści szacują, że obecnie spożywamy zaledwie 10-15 g błonnika. Tymczasem udowodniono, że pektyny, składnik błonnika, zapobiega nowotworom. Znajdziemy je w większości warzyw i owoców, jednak najwięcej jest ich w pigwie i jabłkach.
Już czterdzieści lat temu naukowcy z Institute of Food Research w Norwich, opierając się na danych epidemiologicznych pochodzących z Afryki Zachodniej i Europy, sformułowali hipotezę, że spożywanie błonnika obniża ryzyko nowotworów układu pokarmowego.Badaczom z Norwich wtórują naukowcy z Medical College of Georgia. Wykryli oni, że metabolity tego związku mogą aktywować receptor pozwalający na zniszczenie patologicznie funkcjonujących komórek. Naukowcy zauważyli też, że gdy komórki nowotworu prostaty potraktuje się pektynami lub skórkami cytrusów po obróbce cieplnej, w wyniku apoptozy (obumierania komórek w organizmie wielokomórkowym) umiera do 40 proc. z nich. Inne badania na szczurach i kulturach bakteryjnych wykazały, że błonnik zwalcza nowotwory płuc i okrężnicy.

Granat pełen dobroczynnych związków
Cudowny rubinowy sok w granatu pełen jest antyutleniaczy - zawiera ich trzy razy więcej niż ta sama ilość zielonej herbaty czy czerwonego wina, między innymi dlatego owoce granatu tak skutecznie pomagają w walce z rakiem. Dzieje się tak głównie dlatego, że są źródłem m.in. nieocenionego kwasu ellagowego.

To naturalny przeciwutleniacz, który hamuje lub spowalnia działania substancji rakotwórczych. Wiąże je czyniąc obojętnymi i nie powala im na dalsze destrukcyjne działanie w organizmie. Przeprowadzone w USA badania wykazały, że kwas ellagowy działa tak na rozwój nowotworów wątroby, płuc i przełyku.

W Instytucie Raka Hollings w Medycznym Uniwersytecie Karoliny Południowej naukowcy udowodnili, że zawarty w owocach granatu kwas ellagowy zwalnia też rozwój uszkodzonych komórek okrężnicy, skutkuje śmiercią naturalną części komórek raka prostaty, piersi, odmy i skóry.

1 2
REKOMENDACJA
2017-08-28 14:04:11
~Krysia

Mi tam nie straszna menopauza, wiem że można przytyć, ale postanowiłam stosować odpowiednią dietę, ćwiczyć i stosować naturalna sulpementacje lignanami lnianymi, pomaga mi w tym preparat LIGUNIN.

2017-05-31 19:40:58
~Megan

Niezwykłe właściwości prozdrowotne ma olej lniany. Odkąd wprowadziłam go do swojej diety LenVitol czuję się zdecydowanie lepiej. co prawda nie chorowałam na żadną przewlekłą chorobę i stosuję go, że tak powiem, prewencyjnie, ale jestem bardzo zadowolona. Czytałam, że dieta dr Budwig, która się na jego przyjmowaniu opiera, pomaga nawet w walce z rakiem.

2016-02-29 19:02:40
~Julia

cudze chwalicie swego nie znacie, zamiast oleju kokosowego polecam olej lniany Lenvitol, jest bogaty w kwasy omega 3, takich kwasow nie ma olej kokosowyzawiera nasycone kwasy tluszczowe, ktore ze zdrowiem nie maja wiele wspolnego

2015-03-11 17:50:10
~Grażynka

Ja żelazo uzupełniam biorąc Chela ferr. Super sie sprawdza i bardzo szybko udało mi się wyrównać niedobór (z 25mg/dl teraz mam 45 czyli w normie). Próbowałam też wzbogacić dietę ale ostatecznie i tak to nie pomogło więc wolę suplement :)

2014-11-03 08:06:56
~Majka

Postawiłam właśnie na granat, codziennie piję sok granvital z oleofarm, świetne efekty zresztą działanie granatu jest potwierdzone naukowo.

2014-07-23 13:11:52
~kasia

Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia. Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne śniadanie a co najważniejsze jest to dla każdego. Polecam zdrowe, smaczne odżywianie, (zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes) dające witaminy i energię

2014-07-19 05:34:25
~biedrona

co ma otylość do upośledzenia umyslowego???

2014-07-19 04:18:35
~zefka

Co ty nie powiesz erudyto (Stanisław K. Wiąckowski) sugerujesz że 30-40 lat temu też tsk sie panie "pasły"?

2014-07-19 01:54:50
~gines

Brak witaminy ''CH'' u kobiet- typowe objawy.

2014-07-19 01:34:47
~ele-mele-dutki

od kiedy wapń i magnez to metale ciężkie! I jak tu wierzyć w resztę kiedy chwytam za rękę Autora/autorkę na bzdurach.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.