wyszukanie zaawansowane

Metody naturalne

Terapia metaboliczna

fot. Thinkstock
09.02.2012

Przemiana materii, zwana inaczej metabolizmem, to wzmożona praca całego organizmu, która gdy jest zaburzona, prowadzi do przeróżnych problemów zdrowotnych - począwszy od otyłości czy cukrzycy, na nowotworach skończywszy.

Terapia metaboliczna z zastosowaniem witaminy B17 ma na celu nieinwazyjne zwalczenie raka i powrót do pełni zdrowia.

Podejmując temat terapii metabolicznej, trudno nie wspomnieć nazwisk dwóch pionierskich lekarzy w tej dziedzinie: dr Ernesta Contreras i dr Fransisca Contreras z Oasis of Hope Hospital w Meksyku. Przez niemal 35 lat swojej kariery medycznej szczegółowo zbadali oni ponad 75 przeróżnych terapii antynowotworowych z udziałem około 100 tysięcy pacjentów z całego świata.

Odkryli, że zastosowanie suplementacji witaminy B17 przynosi znakomite rezultaty zarówno w terapii, jak i zapobieganiu nowotworom. Ich badania obaliły teorię propagowaną przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, potwierdzając, iż terapia metaboliczna jest całkowicie bezpieczna dla organizmu ludzkiego, wykazując jednocześnie skuteczne działanie antynowotworowe.Wielu lekarzy, propagujących metodę metaboliczną, jest zdania, że terapia każdej choroby powinna być dostosowana do jej rodzaju i przebiegu. Rak jest schorzeniem przewlekłym, ściśle związanym z przemianą materii, zatem w leczeniu choroby nowotworowej nie powinno stosować się jedynie metod usuwających objawy, tj. operacji chirurgicznych czy chemioterapii. Należy wprowadzić działania lecznicze z punktu widzenia całego organizmu. Taki cel ma właśnie terapia metaboliczna, która dostarczając niezbędnych składników odżywczych, doprowadza organizm do samowyleczenia.

Na czym polega fenomen witaminy B17? Otóż zwana jest ona inaczej amigdaliną, dwuglikozydem z rodnikiem cyjankowym, o wysokiej biodostępności. Oznacza to, iż z łatwością wnika przez błonę komórkową, osiągając wysokie stężenie wewnątrzkomórkowe.

Wspomniany rodnik cyjankowy był uprzednio źródłem wielu kontrowersji wokół witaminy B17. W każdej zdrowej komórce naszego organizmu znajduje się enzym zwany rodanazą, który neutralizuje tę szkodliwą substancję, zanim jeszcze zostanie uwolniona do organizmu. Tego enzymu nie posiadają komórki nowotworowe, a działanie innych substancji, wytwarzanych przez raka, doprowadza do wytworzenia wewnątrz guza cyjanowodoru oraz aldehydu benzoesowego, które współgrając prowadzą do jego obumierania. Aldehyd benzoesowy ma ponadto działanie przeciwbólowe i odkażające, znosząc niedogodności towarzyszące chorobie nowotworowej.

1 2
REKOMENDACJA
2014-08-03 14:24:25
~Marylka Sz.

@ Olleo Owszem, dr Różański napisał w oparciu o swoją wiedzę, więc napisał, co wiedział. :) Nigdy nie stosował amigdaliny i nigdy nie prowadził badań, bo wtedy pisałby co innego. A że ogromną wiedzę na temat ziół, to fakt. W terapii metabolicznej stosuje się głównie wlewy dożylne, podawanie w postaci tabletek (i działa, o dziwo!!!) oraz w postaci pestek – głównie moreli.

2012-03-08 07:52:20
~Diabe

Nie temat piszecie we wpisach,nie było mowy o odchudzaniu,tylko wpływ zachwiania metabolizmu na powsatawanie nowotworów.

2012-03-03 21:56:40
~Olleo

To jest kompletna bzdura. Polecam garsc informacji nt. metabolizmu amigdaliny oraz sposobu dzialania: http://rozanski.li/?p=13 40

2012-02-14 08:29:09
~Seed

Zanim coś włożysz do ust zastanów sie gdzie i jak to zostało wyhodowane Smacznego http://www.youtube.com/wa tch?v=b-3-nilTzjQ

2012-02-14 07:50:06
~heniuek

Wpisz w google "dorabiaj w internecie" i dowiedz sie jak możesz dorabiać wykorzystując swój komputer i internet.

2012-02-13 21:20:44
~Alicja

Do truman- byc moze ze dr. Relidze nie mogla pomoc chemia byc moze nie mial szansy na przezycie tak czy inaczej- i o tym wiedzial. Ja bralam chemie 12 m-cy a szanse na przezycie operacji mialam 5 % . Przezylam operacje jak i chemie i jestem przekonana ze mi pomogla ZYJE a na przezycie 1go roku dawali mi 10% minely 2 lata i czuje sie fantastycznie- jadlam rowniez pestki z moreli i i bylam na diecie ze wzgledu na zniszczona sluzowke, ale wszystko wrocilo do normy.

2012-02-13 20:27:01
~sethur

Wpisz w Google "dorabiaj w internecie" i dowiedz sie jak mozesz dorabiać dzięki internetowi!

2012-02-13 20:23:31
~nik

Popierajcie gmo to wszyscy skonczycie na raka niezaleznie od jakości spermy i posiadanego zapasu tłuszczu.

2012-02-13 19:42:48
~adammunk60

Akurat ja o tym dokładnie wiem.Szkoda tylko,że nie wiedzą o tym sprzedajni lekarze i nie przepisują zamiast drogich leków i kuracji jedzenie pestek moreli,jabłek i itp lub oleju z moreli.Jednak dla większości liczy się tylko forsa a nie zdrowie ludzi.

2012-02-13 19:18:56
~Marta

Lubisz dbac o siebie, ale te ciagle wizyty u kosmetyczki kosztuja Cie mala fortune? Profesjonalne urzadzenia kosmetyczne do uzytku domowego w cenie 1 zabiegu u kosmetyczki! Peeling kawitacyjny, mezoterapia igowa i beziglowa, derma roller, derma wand, mikrodermabrazja i wiele innych urzadzen do 75% taniej niz w zwyklym sklepie. Bezposredni importer. Wpisz w google: importmania

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.