wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Przygotuj się do egzaminu

17.03.2009

Powoli zbliża się pora wielkich egzaminów: matura tuż tuż, za chwilę testy gimnazjalne i obrony prac magisterskich. Już czas zastanowić się, jak przygotować organizm do tego wzmożonego wysiłku psychicznego. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Pamięć
Musisz teraz przyswajać mnóstwo wiedzy: czytać książki, rozwiązywać zadania, zapamiętywać fakty. Możesz poprawić swoją wydolność i koncentrację wspomagając się korzeniem żeń-szenia. Korzeń tej rośliny był wykorzystywany w chińskiej medycynie już cztery tysiące lat temu. Chociaż naukowcy nadal próbują udowodnić lecznicze działanie tej rośliny, jej użytkownicy nie mają wątpliwości co do jej skuteczności: „Kilka miesięcy przed maturą zaczęłam brać tabletki z żeń-szeniem” – mówi dwudziestoletnia Karolina. „Po jakimś czasie naprawdę zaobserwowałam poprawę koncentracji. Teraz biorę żeń-szeń przed każdą sesją i jestem bardzo zadowolona z jego działania” – dodaje.

Żeń-szeń, oprócz tego, że poprawi Twoją koncentrację i zdolność zapamiętywania, doda także energii i zwiększy odporność na stres.
Oprócz żeń-szenia, warto będzie zadbać, aby w Twojej diecie pojawiło się więcej ryb, najlepiej tłustych. Zawierają one znaczne ilości kwasów z grupy omega, które – oprócz zbawiennego działania na serce i układ krążenia – znacznie poprawiają koncentrację i pamięć. Jeśli nie lubisz ryb możesz dostać kwasy omega w każdej aptece. Brane regularnie na pewno ułatwią trudne zadanie, przed którym teraz stoisz.

Zmęczenie
W trakcie wytężonej pracy umysłowej na pewno czujesz się zmęczony. Co wtedy robisz? Prawdopodobnie nalewasz sobie następną filiżankę kawy lub wypijasz napój energetyczny. Musisz jednak wiedzieć, że oba te napoje, spożywane w dużych ilościach, mogą działać wyniszczająco na organizm. Są jednak inne wyjścia: spróbuj sięgnąć po guaranę – owoc, który bywa dodatkiem do soków. Działanie guarany jest lekko pobudzające, witalizujące i odświeżające.

1 2
REKOMENDACJA
2009-03-22 08:06:56
~piguła

oby to pomogło :) prze de mną sesja i egzaminy końcowe na studiach-obrona pracy licencjackiej i egz. praktyczny :/ a ja strasznie sie stresuję, już na samą myśl o tym!!!

2009-03-22 08:06:35
~wiesiek32

nie rozumiem o co ten ogień w szopie tak na prawdę to ten egzamin to baja jedyne wyzwanie to angielski bo z tego co widzę to tu młodzież ma wywalone i bardzo źle ja zawsze im powtarzam uczcie się obcych języków i wynoście się z tego kraju...

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.