wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Jak działa mechanizm uzależnień?

09.06.2009

Wydaje się, że żyjemy w epoce iście hedonistycznej. Główną wartością dla wielu z nas stała się przyjemność.

Nieustające pragnienie rozkoszy jest świetnym mechanizmem napędowym dla gospodarki, mnożą się więc przyjemności, za które płacimy i które wciąż poprawiają nasze samopoczucie. Ciągłe dążenie do przyjemności ma jednak swoje konsekwencje. Jedną z nich jest możliwość uzależnienia.Chociaż coraz częściej słyszy się o nietypowych uzależnieniach, klasyfikacje medyczne w swoich kryteriach diagnostycznych nadal za jeden z koniecznych warunków uzależnienia uznają kontakt z substancją psychoaktywną. Jednak podobnie jak od alkoholu, benzodiazepin czy opiatów można uzależnić się od substancji chemicznych produkowanych przez własny organizm podczas wykonywania konkretnej czynności.

Mechanizm uzależnienia działa dosyć podobnie niezależnie od tego, czy staliśmy się alkoholikami, nałogowymi internautami czy hazardzistami zapominającymi o jakichkolwiek granicach.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-07-12 20:31:46
~dyzio

dobrze rozszyfrowany mechanizm popadania w uaaleznenia.. co powoduj popadanie w powaznie uzaleznienie: -nuda (dla mnie subtelnych ludzi) - samotnosc(dla bardziej wrazliwych)...wiecej przyzczyn nie ma ...albo to odmiany wyzej wymienionych... ludzie to zwierzaki zajete konsumowaniem...a czasem jak dotrze do nich prawda to mamy tragedie... a jak dociera powoli to mamy uzaleznienie :)

2009-06-09 13:28:05
~Ziutek

Niw wiem dlaczego Narodowy Fundusz Zdrowia nie dokonal analizy merytorycznej tej "terapii"i nadal laduje w nia eorse potrzebna innym chorym.Paradoks jezeli powierzy analize to tym ktorzy za to odpowoadaja "bo sie znaja".Na czym miedzy soba?i trzaskaniu forsy bez wzgledu na mizerie Sluzby Zdrowia.Kto za to odpowiada?A teraz maja pomysl zeby filmowac kazdego kupujacego alkohol-czy to juz SB?

2009-06-09 13:17:29
~Ziutek

Wystarczy pojsc do jakiejs Poradni porozmawiac z nprowadzacymi a odechce sie wam terapii.Sa wielkosciowi i nie patrza ze dzis sie zdecydowaliscie na terapie tylko podadza wam "termin",a wtedy naprawde uzalezniony ma terapie w d..pie

2009-06-09 13:12:01
~Ziutek

Stworzono monopol na terapie i zeby zarobic to wszystko jest uzaleznieniem:seks,toto-lotek,alkoh ol w kazdej ilosci i postaci,opalanie,wyglad itd,.Daza do "urawnilowki"zebysmy funkcjonowali jak onoi chca.W iekszosc terapeutow pochodzi z zaburzonych rodzin jak np. czolowy teoretyk Mellibruda syn i brat alkoholikow,a pani Szawdyn szybko was przekona ze to co lubicie to uzaleznienie.

2009-06-09 13:10:12
~koks

i CO? nie mam zamiaru z tego rezygnować,czuje sie super;)

2009-06-09 13:08:05
~koks

a JA? amfetamina,maryśka,alkochol,imprez y,internet,szybka jazda samochodem,sex,sterydy,pieniądze.

2009-06-09 13:02:48
~Ziutek

Najlepiej na terapii uzaleznien wychodza ci co "szkola"bo nie ksztalca tych "terapeutow".Maja po wiele tysiecy dochodu co mozna sprawdzic w Urzedach Skarbowych.

2009-06-09 12:57:04
~Ziutek

Znam proces ksztalcenia "terapeutow" uzaleznien!!!Nie maja w wiekszosci wyksztalcenia psychologicznego czy psychiatrycznego.Sa to pedagodzy ksieza,socjolodzy,prawnicy a w preszlosci historycy,geografowie itd.Czy ktos chcialby zeby leczyl go prawnik albo ksiadz bez medycznego wyksztalcenia?

2009-06-09 12:38:10
~

Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię! Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.

2009-06-09 12:36:17
~Ziutek

Pseudoterapeuci uzaleznien szukaja frajerow.Te "uzaleznienia"sa znane od wiekow i tylko oszolomy chca zmieniac nature ludzka.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.