wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Co to jest ADHD?

21.08.2009

Ten skrót czteroliterowy zna chyba każdy. Jak tylko widzimy „niegrzeczne dziecko”, niczym najwyższej klasy eksperci stwierdzamy – ma ADHD. A kto z nas wie, co to naprawdę oznacza?

ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Do tej pory nie stwierdzono na pewno, z czego wynika, co nie ułatwia diagnozy lekarzom. Dzieci najczęściej trafiają do lekarzy lub psychologów w wieku wczesnoszkolnym, ponieważ wówczas najsilniej dają o sobie znać ich problemy.Lek. med. Agnieszka Pisula na stronie adhd.org.pl stwierdza: „Obecnie uważa się, że przyczyną tego zespołu najczęściej nie jest organiczne uszkodzenie mózgu na skutek działania patologicznych czynników w okresie okołoporodowym, lecz jest bardzo nasiloną, genetycznie uwarunkowaną cechą człowieka. Mózg dziecka nadpobudliwego dojrzewania w odmienny sposób.”

W tej chwili orzeczenie lekarskie na temat tego, czy u danego dziecka występuje zespół nadpobudliwości, następuje na skutek wywiadu z rodzicem. Diagnoza wystawiana jest bowiem objawowo. Lekarz, podczas rozmowy z rodzicem pyta o różnego typu objawy występujące u dziecka. Jeśli przytaczane przez lekarza objawy rodzic obserwuje u dziecka dłużej niż 6 miesięcy, stwierdza się ADHD.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-08-29 08:31:45
~arek

Jak ja chodzilem, to na szczescie nie bylo ADHD. Jak uczen nie potrafil sie zachowawywac, to dostal w d..pe, albo cyrklem po łapach i byl spokoj. Jak bylo mu malo to nauczyciel wzywal rodzica. Dzieki temu, ze wtedy nie bylo ADHD bylo o wiele bezpieczniej. Dzis wystarc zy, ze tsaki maly psychopata pokaze żółte papiery i juz mu wolno byc bandyta legalnie

2009-08-29 08:26:17
~FED

Świat staje na głowie! Homoseksualizm uważa się za coś normalnego zamiast leczyć w psychiatryku, za to źle wychowane dziecko uważa się za chore i stara się je trzymać razem ze zdrowymi dziećmi. Pierwsze słyszę żeby chorobę leczyło się poprzez obcowanie ze zdrowymi. Jak jest chore to do szpitala albo specjalnego ośrodka.

2009-08-29 08:23:02
~~grzegosław

ADHD - syndrom braku ojcowskiego pasa. Tak powinna brzmieć definicja tej "choroby".

2009-08-29 06:58:32
~zatroskana

Kiedyś nie było takich bzdur jak choroby psychiczne, dziecko było po prostu opętane przez diabła bądź zdrowe. Wzywało się księdza, odprawiał egzorcyzmy i na ogół wszystko dobrze się kończyło, a teraz? wymyśla się różne dziwne terapie, bezstresowe wychowanie itp. I nic to nie daje, powinno się powrócic do starych metod które działały, dzieci trzymały dyscypline i nigdy nie było z nimi problemu.

2009-08-23 20:23:50
~Zorba69

No tylu specjalistów, się wypowiada. To cieszy, że aż taka świadomość w społeczeństwie. Zapewne każdy potrafi wyleczyć z ADHD, ADD, ZA, tylko, nam rodzicom się nie udaje.

2009-08-23 16:07:36
~beata

Strasznym językiem piszecie komentarze koledzy internauci.Skrajna patologia.Jeżeli tak rozmawiacie ze swoimi dziecmi to zgroza!!!

2009-08-23 12:29:02
~Zirael

Trochę kultury, co? Patrzysz z perspektywy rozwydrzonego bachora, a ja normalnych, dobrze wychowanych dzieci. Zgadzam się z Shaitis, obowiązkowe szkoły specjalne tylko i wyłącznie, skoro to choroba. Ciekawe, jak wiele dzieci nagle by "ozdrowiało". To jest właśnie polski problem - zamiast troszczyć się o większość, uważamy tylko na to, żeby mniejszość nie czuła się pokrzywdzona.

2009-08-23 12:22:22
~ojciec

Mojemu synowi ADHD wybiłem z głowy poprzez tyłek i żyje ponad 30 lat i już nnie wracało ADHD.

2009-08-23 12:06:51
~adhd 35 lat

Lek. med. Agnieszka Pisula haha no to pieknie pojechalas po rajtuzach, ja ci napisze tak, jestes debilka i nie masz o tym pojecia, a swoje teorie na temat adhd, wyrazaj u siebie w kiblu , bo cos widac ze slyszalas ale nie wiesz gdzie i do czego to sluzy! czy wy nie mozecie zrozumiec pseldo specjalisci ze to nie jest tkie proste jak by wam sie wydawalo!! ile artylulow czytytam o adhd to kazdy jest debilny, wy raczkujecie dopiero w tej dziedzinie jak widze,

2009-08-23 12:05:37
~ssuzzana

czy dziecko z adhd ma prawo pobić inne?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.