wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Co to jest ADHD?

21.08.2009

Ten skrót czteroliterowy zna chyba każdy. Jak tylko widzimy „niegrzeczne dziecko”, niczym najwyższej klasy eksperci stwierdzamy – ma ADHD. A kto z nas wie, co to naprawdę oznacza?

ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Do tej pory nie stwierdzono na pewno, z czego wynika, co nie ułatwia diagnozy lekarzom. Dzieci najczęściej trafiają do lekarzy lub psychologów w wieku wczesnoszkolnym, ponieważ wówczas najsilniej dają o sobie znać ich problemy.Lek. med. Agnieszka Pisula na stronie adhd.org.pl stwierdza: „Obecnie uważa się, że przyczyną tego zespołu najczęściej nie jest organiczne uszkodzenie mózgu na skutek działania patologicznych czynników w okresie okołoporodowym, lecz jest bardzo nasiloną, genetycznie uwarunkowaną cechą człowieka. Mózg dziecka nadpobudliwego dojrzewania w odmienny sposób.”

W tej chwili orzeczenie lekarskie na temat tego, czy u danego dziecka występuje zespół nadpobudliwości, następuje na skutek wywiadu z rodzicem. Diagnoza wystawiana jest bowiem objawowo. Lekarz, podczas rozmowy z rodzicem pyta o różnego typu objawy występujące u dziecka. Jeśli przytaczane przez lekarza objawy rodzic obserwuje u dziecka dłużej niż 6 miesięcy, stwierdza się ADHD.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-08-23 12:05:30
~K.

Ka - Ty nawet ortografii nie znasz ("kturej") więc się nie dziwie, że nie potrafisz wychować rozwydrzonego bachora - lepiej wmawiać ADHD!!! W programie "Niania" nawet ona powiedziała, że nie ma czegoś takiego jak ADHD - są tylko rozwydrzone dzieciaki nie czujące respektu przed rodzicami i nie mające szacunku do rodziców!!!

2009-08-23 12:03:00
~Zirael to down

zirael ty jestes poje***y specjalne szkoly dla dzieci z adhd masz nasrane jak takie dzieci w kupie by sie nie odnalazly a jak przebywają w normalnym środowisku z dziecmi bez adhd to same sie przystosują do otoczenia prędzej czy puźniej moj brat ma adhd i co nikomu nozyczek do oka niewsadzil debilu

2009-08-23 12:03:00
~ssuzzana

taaak, trójka dzieci w rodzinie rozwalają co chcą, rodzice wzruszają ramionami; "adhd"... daja sobie wejsc na głowe i jeszcze mają pretensje do innych że nie pozwalają sobie chałupy roznieść im 3 rozpuszczonym bahorom. oczywiście ekspertyze że to adhd wydali rodzice, nie lekarz!

2009-08-23 11:59:51
~Shaitis

OK, skoro sporo ludzi sie tak upiera, że ADHD jest chorobą niewymyslonąale realną a wiadomo także, że często te dzieciaki w szkole są niebezpieczne dla innych, normalnych dzieci bo potrafią od niechcenia przywali "z piąchy" to niech zapisują takie dzieciaki do szkół specjalnych. Ale oczywiście o tym nie chcą pewnie nawet słyszec. Jak dla mnie dziecko które od niechcenia przywali komuś to jest psychiczne i nie należy takiego trzymac w normalnej szkole i tyle.

2009-08-23 11:59:23
~LOOK

a co jest przeciw stawne dla ADHD ?

2009-08-23 11:59:14
~Zosia.

Yyy sory ale jak mozna nazywac dziecko z zespołem adhd debilkiem??? Chyba sie człoweiku nie slyszysz. Sama jejstes debilka, mało inteligentna do tego i jak widac nie majaca pojecia o tej chorobie. Kretynka.

2009-08-23 11:58:34
~zuza

jej wmówić że dziecko ma ADHD by dostało leki.Niż zapanować nad grupą nadpobudliwych dzieci.Jest moda na szybkie diagnozowanie przez Panie nauczycielki.

2009-08-23 11:55:41
~zuza

Jestem mamą 6 latka,synek jest bardzo ruchliwy,wręcz nadpobudliwy-wydaje mi sie ze to wynik tego że przy pordzie dostałam 4 naskórczówki z oksytocyny.Jako niemowle był strasznie płaczliwy,jako kilku latek bez ustanku biegał skakał.W wieku 4 lat Pani w przedszkolu,prawie mi wmówiła że ma on ADHD.Mąż mój współpracuje z psychiatrami dziecięcymi,i wymusiłam wręcz na nim by wzioł go na test do swojego kolegi.Z testu wyszło ze nie ma ADHD,Pani w przedszkolu nie radzi sobie z dzi

2009-08-23 11:55:18
~lolly

mam 21 lat i mam adhd. nie jest to wymysł. kiedyś dostałam wciry jak byłam niegrzeczna i nic to nie dawało. oczywiście bałam się ojca, ale nie skutkowało tym, iż skupiałam się na lekcjach, siedziałam spokojnie, nie machałam nogami i nie wbijałam koleżankom ołówka w nogi.. i nikt mnie na to nie leczył. a teraz sa takie efekty, że nie umiem się zorganizować, ciągle zostawiam gdzieś swoje rzeczy, zapominam wyjąć kluczy z drzwi itp. nikt mi nie da zwolnienia o obowiązkó

2009-08-23 11:54:57
~Zirael

Skoro tak rośnie liczba ADHD-owców, to uważam, że rząd powinien stworzyć dla nich szkoły specjalne. Nie życzę sobie, żeby moje dziecko chodziło do klasy z debilkiem, który pod wpływem "impulsywności" wsadzi mu do oka nożyczki czy inny niebezpieczny przedmiot. Gdyby dzieci ze stwierdzonym ADHD trzeba było obowiązkowo posyłać do takich szkół, znacznie wzrosłoby użycie paska i innych domowych sposobów. I dobrze.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.