wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Co to jest ADHD?

21.08.2009

Ten skrót czteroliterowy zna chyba każdy. Jak tylko widzimy „niegrzeczne dziecko”, niczym najwyższej klasy eksperci stwierdzamy – ma ADHD. A kto z nas wie, co to naprawdę oznacza?

ADHD to zespół nadpobudliwości psychoruchowej. Do tej pory nie stwierdzono na pewno, z czego wynika, co nie ułatwia diagnozy lekarzom. Dzieci najczęściej trafiają do lekarzy lub psychologów w wieku wczesnoszkolnym, ponieważ wówczas najsilniej dają o sobie znać ich problemy.Lek. med. Agnieszka Pisula na stronie adhd.org.pl stwierdza: „Obecnie uważa się, że przyczyną tego zespołu najczęściej nie jest organiczne uszkodzenie mózgu na skutek działania patologicznych czynników w okresie okołoporodowym, lecz jest bardzo nasiloną, genetycznie uwarunkowaną cechą człowieka. Mózg dziecka nadpobudliwego dojrzewania w odmienny sposób.”

W tej chwili orzeczenie lekarskie na temat tego, czy u danego dziecka występuje zespół nadpobudliwości, następuje na skutek wywiadu z rodzicem. Diagnoza wystawiana jest bowiem objawowo. Lekarz, podczas rozmowy z rodzicem pyta o różnego typu objawy występujące u dziecka. Jeśli przytaczane przez lekarza objawy rodzic obserwuje u dziecka dłużej niż 6 miesięcy, stwierdza się ADHD.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-08-23 11:25:02
~Jażąbek

JAKIE ADHD?! Kiedyś nikt nie miał ADHD!! Ja gdy byłem młodszy i zrobiłem coś złego to dostałem po dupie od taty i się uspokoiłem. Jestem mu za to bardzo wdzięczny po pewnie teraz odsiadywałbym jakiś wyrok :-( . To właśnie bezstresowe wychowanie daje takie zachowanie u dzieci, a ADHD to sobie jakiś psycholog wymyślił....

2009-08-23 11:21:34
~sasha

Zobacz jakie stronki są w opisie na moim gadu-gadu!!! Tylko uważaj,bo możesz być w szoku...!!! (żeby to sprawdzić dodaj mnie na chwilkę do swoich znajomych,a później-jeśli chcesz-wykasuj:).Mój numer GG: 16033578 Sprawdź to,żebyś później nie żałował/a!!! Pierwsza stronka daje Ci możliwość poznania Twojej największej tajemnicy jak tylko jest w Twoim życiu...!!! Ta stronka kryje sekret,o którym na pewno chciałbyś/chciałabyś się bardzo dowiedzieć!!! Druga stronka

2009-08-23 11:05:58
~as

Kiedyś niegrzeczne dziecko dostało po tyłku kilkakrotnie porządnie (nie mowie o ciągłym biciu tylko o klapsach na tyłek jak się rzucało) i był spokój. I nie było ADHD-owców. O dziwo ADHD mają dzieci którym rodzice pobłażają. Nie mówię o wszystkich ale o większości. Dziecko wykorzystuje fakt że ma ADHD. I dziecko żyje w przekonaniu że może się zachowywać tak a nie inaczej. BO MU TO SIĘ WMAWIA!

2009-08-23 11:05:34
~zj

Chyba najlepsze lekarstwo na wymysł zwany ADHD to soidny pas ze skóry wołowej.

2009-08-23 11:04:46
~sierra

niestety, ADHD to dla mnie taka sama bzdura jak zespół niespokojnych nóg czy inne wmawiane nam "dolegliwości".. wygodna wymówka dla rodziców, którzy nie umieli w porę nauczyć dzieci jak się zachowywać a jak nie i teraz już nie mogą nad nimi zapanować

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.