wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Sonda

Wasza strefa Fit!

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Psychologia

WHO: Depresja to cicha epidemia

03.09.2009
Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że w ciągu najbliższych 20 lat depresja stanie się najczęstszym problemem zdrowotnym.
 
Podczas pierwszego Globalnego Szczytu ws. Zdrowia Psychicznego, który rozpoczął się 2 września w Atenach eksperci podkreślali potrzebę zapewnienia chorym odpowiedniej opieki i dostępu do terapii - informuje serwis BBC.

Według danych WHO zaburzenia psychiczne bezpośrednio dotykają obecnie 450 milionów osób, przy czym większość z nich to mieszkańcy krajów rozwijających się.

Jak twierdzi dr Shekhar Saxena z WHO, przed 2030 rokiem depresja stanie się główną przyczyną skracania się długości życia. Problem ten dotyczy zwłaszcza krajów rozwijających się, gdyż większość z nich nie jest w stanie przeznaczyć wystarczających środków na opiekę w zakresie zdrowia psychicznego. Obecnie wydatki te stanowią niecałe 2 proc. ich budżetu, czyli około 200 razy mniej niż w krajach rozwiniętych.

1 2
REKOMENDACJA
2009-09-06 13:49:01
~Ziomal

Dokładnie, "Depresja to w takim samym stopniu choroba jak choroba fizyczna. Osoby cierpiące na depresję mają prawo do odpowiedniej opieki i terapii" tyle że ja nie dostałem nawet renty w Zusie bo stwierdzono że nie jestem niepełnosprawny do pracy. A kto zapłaci za leki? też musiałem zrezygnować z pracy bo nie idzie wytrzymać. Jaka pomoc? zero pomocy, taka jest ta nasza p... polska

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.