wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Czy to, co jemy ma wpływ na naszą psychikę?

14.10.2009

Naukowcy już dawno dowiedli, że rodzaj diety wpływa nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale również na psychikę i samopoczucie. Zagadnienie to okazuje się być jednak dość skomplikowane i, póki co, nie znaleziono jednej recepty na dobry nastrój.

Jedno jest wszak pewne: jak pisze Elizabeth Somer, autorka książki „Wpływ jedzenia na nastrój”, podstawą jest odpowiednio zbilansowana i urozmaicona dieta. Jeśli więc jeść, to jeść kolorowo i starać się tak dobierać pożywienie, by zawierało rozmaite rodzaje pokarmów. Pamiętajmy, jedzenie wpływa nie tylko na to, jak wyglądamy, ale także na to, jak się zachowujemy i jak się czujemy.Wpływ jedzenia, może zresztą zaobserwować każdy z nas w domu. Bo któż nie próbował poprawić sobie nastroju tabliczką czekolady czy innym ulubionym smakołykiem? Jedzenie stanowi bowiem niezwykle istotny element naszego życia. Dobry posiłek wpływa nie tylko na własne samopoczucie, ale także na wszystkich w naszym otoczeniu. Wiele prawdy kryje się więc w powiedzeniu „przez żołądek do serca…”.

Dobry posiłek, dodatkowo zaprawiony odpowiednią atmosferą (muzyka, świeczki, dekoracje) z pewnością wpływa na jakość relacji czy spotkania towarzyskiego. Ten podstawowy rodzaj wpływu pożywienia na nasze życie znamy wszyscy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że niektóre posiłki (nawet te ulubione), mimo iż tymczasowo poprawiają nam nastrój, w działaniu długofalowym okazują się mieć bardzo nieprzyjemne działanie.

1 2 3 4 5
Tagi: dietanastrój
REKOMENDACJA
2011-02-08 19:18:28
~Major

buahaha :D

2009-10-25 11:38:28
~tolik

...Hitler był wegetarianinem...

2009-10-24 07:42:52
~.

Pień się dalej, fanatyku Vege. Za bzdury które wypisujesz o zdrowiu fizycznym i psychicznym wegetarianów ktoś powinien CIę przyjąć na oddział zamknięty.

2009-10-17 13:46:54
~WWW.ZIELONI.FREE.PL

DLATEGO RELIGIE POLECAJA POST OD MIESA V PRZYKAZANIE NIE ZABIJAJ SLAWNI WEGETARIANIE NP.Jezus Da Vinci Einstein Edison Platon Bruce Lee Sokrates, Newton, Darwin, Tesla, Kafka, Tołstoj,Wolter, Ghandi, Twain, Rifkin, Dustin Hoffman, Bryan Adams, David Duchowny, Moby, Bono(U2), Leonard Cohen, Bob Dylan, John Cage, Johny Rotten, Beastie Boys, JaRule, KRS-One, RZA+ WEGETARIANKI NP. Pamela Anderson Briggite Bardot Kate Winslet, Tina Turner, Kim Basinger+

2009-10-17 13:46:03
~WWW.ZIELONI.FREE.PL

Isaac Bashevis Singer - filozof praw zwierząt, etyk i wegetarianin "Człowiek modli się o łaskę, sam niechętnie jednak obdarza nią innych. Dlaczego więc oczekuje jej od Boga? To niesprawiedliwe liczyć na coś, czego samemu nie chcesz dać. To nielogiczne."

2009-10-17 13:44:59
~WWW.WOJNA-O-ROPE.FREE.PL

BY BYĆ SZCZĘŚLIWY ŻYĆ ZDROWO I DŁUGO NIE KRZYWDŹ INNYCH! WEGETARIANIZM WZMACNIA ORGA(NI)ZM!:) DOBRO I KRZYWDA WRACA DO SPRAWCY DAJĄC SZCZĘŚCIE I ZDROWIE ALBO CIERPIENIE I CHOROBY -BEZ MIĘSA ŚMIERCI ZABIJANIA CHORÓB DEPRESJI BÓLU SMUTKU CIERPIENIA TOWARZYSZACEGO UMIERANIU ZWIERZAT!

2009-10-17 13:44:26
~WWW.SLAWNI-WEGETARIANIE.FREE.PL

DLACZEGO LUDZIE JEDZĄCY MIĘSO SĄ ROZDRAŻNIENI SMUTNI POIRYTOWANI NIESPOKOJNI? MIĘSO ZAWIERA ADRENALINĘ= HORMON LĘKU STRACHU UMIERAJĄCYCH ZWIERZĄT SKĄD SIE BIORĄ PROBLEMY PSYCHICZNE DEPRESJE ITP? STRES FOBIE STRACH LĘK =SKUTEK JEDZENIA MIĘSA ZAWIERA NEGATYWNE EMOCJE UMIERAJĄCYCH ZWIERZĄT CO POWODUJE STRES I CHOROBY A CZASEM NAWET SZALEŃSTWO, JAK NP. U HITLERA

2009-10-17 11:31:20
~~~

http://prisonwars.pl/34832/

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.