wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Anoreksja seksualna

16.12.2009

Anoreksja seksualna to brak ochoty na seks i strach przed intymnością. Jej pierwsze symptomy to różnego rodzaju lęki związane ze sferą seksualną i spadek libido.

W tradycyjnej anoreksji chory robi wszystko, żeby nie jeść, w anoreksji związanej ze współżyciem - żeby tylko się nie kochać. Już sama myśl o zbliżeniu jest dla nich koszmarem. Uciekną się do wszystkiego, żeby tylko odroczyć konieczność współżycia. Ze wstydu i uporczywego poczucia winy oszukują partnerów. Symulują migreny, problemy z żołądkiem, zmęczenie.Jeśli wymówki co chwila się zmieniają i powtarzają ponad miesiąc, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że partner albo ma kogoś innego albo duży problem ze zbliżeniem. Najgorsze, co można wtedy zrobić, to mieć pretensje. Tylko szybka pomoc seksuologa wyprostuje podejście do seksu i po pewnym czasie być może wszystko wróci do normy. Jeśli jednak tej pomocy zabraknie, wtedy związek z anorektykiem seksualnym najprawdopodobniej zakończy się rozpadem.

Przyczyną jest zazwyczaj niskie poczucie własnej wartości, kompleksy oraz problemy zawodowe lub emocjonalne. Oziębłość seksualna to często skutek depresji, załamania nerwowego lub stanu permanentnego zmęczenia wywołanego np. przepracowaniem. Czasem jednak źródło choroby leży w molestowaniu, nieudanym związku czy zdeformowanej moralności.

1 2 3
REKOMENDACJA
2013-02-16 19:45:51
~M

A ja sobie myślę, że bez sexu da się żyć. W końcu można jeść bez soli. Z głodu się nie umrze. Ale smaku nie ma. Wiem to, bo moja żona mnie trzyma na seksualnej smyczy..

2010-01-31 21:05:20
~MJ

A ja jestem facetem i mi sie po prostu nie chce. A gejem tez nie jestem, bo sprawdzalem ;)

2010-01-23 21:07:12
~Sally

A może przyczyna tkwi w was szanowni panowie, w waszym podejściu do kobiet, skupieniu się tylko i wyłącznie na własnej satysfakcji. Ja mam juz po prostu dośc udawania orgazmów. Mogę w końcu równie dobrze poudawać przed lustrem jak w sypialni :-))))).

2010-01-03 10:21:35
~xxx

sex gut alles gut...a jak nie to czas na zmiany. Szkoda życia na czekanie az jej sie zmieni. Wierzcie mi ! nie zmieni sie jej nic ! Jak jest beznadziejna to po kuracji czy czymkolwiek , i tak bedzie dalej beznadziejna tylko mniej. szkoda zycia i lepiej zmienic partnera

2010-01-01 17:30:40
~Leser

Ja mam problem z żoną . Polega on na tym, że pracuje ona w trudnym środowisku. Przez kilkadziesiąt godzin tygodniowo pracuje w towarzystwie osób chorych psychicznie, często niedorozwiniętych, kalekich. Mężczyzn śliniących się na widok kobiety. Którzy marzą by dotknąć, bądź być dotkniętym fizycznie. Ona musi ich myć, przebierać. Jest to dla niej dość upokarzające i przykre, ale taką ma pracę. Gdy przychodzi do domu często wypowiada się o mężczyznach przez ten pryzm

2009-12-31 16:51:27
~dlogg

A ja myślałem, że to chodzi o wychudłego fiuta.

2009-12-30 19:16:46
~piekiełko

Ja mam anoreksje seksualną jak widze niedomytego faceta ..lub faceta w krótkich spodenkach z krzywymi nogami:)

2009-12-29 19:40:43
~andzia

ha! a jest coś takiego jak częściowa anoreksja sexualna? jeśli tak, to się zaliczam: często przez okres ok 2-3 tygodni mogłabym kochać się non-stop, po czym robię się zimna jak lód na jakiś miesiąc, czasem więcej. szczerze nie wiem od czego to zależy. jestem z facetem od 4 lat i taki schemat wciąż się powtarza..

2009-12-29 19:24:50
~mki

Myśląca partnerka przecież może pomóc przynajmniej chcieć pomóc.A nie tylko narzekać oczekiwać, sama nie wiedząc czego chce. Jak która jest pewna że szczęście leży na ulicy tylko próbować . Życie to nie tylko kolorowe czasopisma ale źle jak już się nic nie chce i nie zauważa się partnera z jego potrzebami , problemami .Nawet z pobudzoną wyobraźnią .

2009-12-28 20:17:45
~sample

System emerytalny sprawił że dzieci traktuje się jako: zachciankę, koło u wozu, spełnienie, podtrzymywacz związku, "pociechę" i jest jeszcze kilkanaście innych funkcji. Ale zapomniano o fundalmentalnej funkcji jaką kiedyś było utrzymywanie rodziców na starość. Dlatego w Europie jest taki mały przyrost naturanlny - zlikwidować ZUS'y i inne narodowe obowiązkowe systemy ubezpieczeń - zmieni się stosunek do dzieci i związki będą silniejsze postawione przed konieczno

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.