wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Potęga pozytywnej zmiany

30.11.2010

Zdaniem psychologów, osoby, które osiągnęły sukces na jednej płaszczyźnie, mają spore szanse na całą passę sukcesów, np. chudnięciu często towarzyszy poprawa sytuacji materialnej.

Wszyscy wiemy, co trzeba zrobić, żeby schudnąć: mniej jeść, więcej ćwiczyć. Zdajemy sobie również sprawę z tego, jak wyjść z długów: mniej wydawać, więcej oszczędzać. Nie jest tajemnicą, jak pozbyć się nadwagi i debetu – nie trzeba należeć do sekretnej elitarnej organizacji, by poznać sposoby na uporanie się z życiowymi trudnościami. Znamy fakty.

A jednak wdrożenie kilku prostych zmian jest dla większości z nas awykonalne. Nie potrafimy pozbyć się starych, ugruntowanych przez lata nawyków. Na co dzień nie zastanawiamy się nad pewnymi rzeczami, np. nad tym, czy naprawdę potrzebna jest nam nowa kurtka, albo, czy rzeczywiście po każdym obiedzie musimy jeszcze jeść deser.Aż przychodzi chwila otrzeźwienia – bank wysyła nam list z informacją o zablokowaniu konta do czasu spłaty zaległych należności, a wszystkie ubrania w szafie okazują się co najmniej o dwa rozmiary za małe. Na szczęście nie jest to sytuacja bez wyjścia – zdaniem psychologów, narzucenie sobie rygoru w jednym obszarze naszego życia owocuje pewnością siebie potrzebną do kolejnych zmian.

Według doktor Michelle van Hellen z Uniwersytetu w Georgii ćwiczenie silnej woli w danej dziedzinie sprawia, że jesteśmy coraz lepsi w odpieraniu wszelkiego rodzaju pokus. Jeśli będziemy umieli odpuścić sobie zjedzenie wielkiego pudła czekoladek, łatwiej pójdzie nam z zrezygnowaniem z zakupu butów za 500zł. Umiejętność odmawiania sobie niepotrzebnych luksusów zaczynie wchodzić nam w nawyk.

1 2 3
REKOMENDACJA
2011-01-02 18:05:05
~[..]

W zasadzie tak, tylko odwrotnie: Najpierw szef nie daje podwyżki, potem zeruje premię, na końcu wywala na zbity pysk... i jednocześnie trwa samoistna kuracja odchudzająca do granicy anoreksji.

2011-01-02 16:40:29
~Magda

zmiany i postanowienia, po Świetach madre odchudzanie,gdyż wiosna tuż ,tuz. Polecam naturalne proteiny-zawierajace ich aż 50% niskokaloryczne wild west jerky/suszona,urugwajska wołowina-super na odchuzdanie,na narty,do pracy-pozywne i nietuczace.

2011-01-02 16:01:20
~Bay Shered

http://je.pl/0fkh <- KONIECZNIE MUSICIE TO ZOBACZYĆ! ta wiadomość wstrząśnie światem. nie wiem co mam powiedzieć.

2010-12-26 09:47:54
~extatic

Gruby portfel i szczupła sylwetka oj postanowienia a alkohol i papierosy, nie wspominając narkotyków tu zaczyna się walka i w tym zawiera się to co jest w temacie artykułu na to idzie mnóstwo kasy oraz sypie się zdrowie

2010-12-26 07:14:40
~Krystyna Jarocka Goldenline

Nawyki można zmienić przez 90 dni. Jeśli w tym czasie wytrzymasz, dasz później łatwo radę. Zarządzanie jakością życia to metoda na każdą zmianę, na planowanie i realizację marzeń.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.