wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Najlepsza pora na seks

fot. SPL/EastNews
10.05.2012

Badania pokazują, iż jesteśmy ogólnie zadowoleni ze swojego życia seksualnego. Większość Polaków deklaruje, iż nie ma powodów, by narzekać w tym względzie. Uprawiamy seks chętnie, a wiek inicjacji seksualnej - jak wynika z kolejnych raportów - sukcesywnie obniża się.

Czy posiadamy ulubioną porę na uprawianie seksu?

Na to pytanie najlepiej, by każdy odpowiedział sam sobie. Czy mam ulubiony czas, w którym najchętniej podejmuję aktywność płciową? Czy większą przyjemność sprawia mi poranny czy wieczorny seks? Czy miejsce ma znaczenie? Osoba? To są pytania o osobiste preferencje każdego z nas.

Ach, te hormony...
Najczęściej polecaną przez badaczy oraz  najczęściej deklarowaną przez badanych porą dnia, która najbardziej sprzyja miłosnym igraszkom jest… poranek. Wiele osób uważa, że poranny seks sprzyja dobremu nastrojeniu się już na początku dnia, a także stanowi niezastąpiony zastrzyk pozytywnej energii. Jednakże poza wprowadzeniem się w stan dobrego samopoczucia naukowcy wskazują także na inne przyczyny powodzenia porannego seksu.Otóż okazuje się, że wczesnym rankiem wzrasta u mężczyzn poziom hormonu płciowego – testosteronu. Właśnie ten hormon odpowiedzialny jest za podniecenie i ochotę na seks. To on także odpowiada za poranne erekcje. Nic dziwnego, że mężczyźni bardzo chętnie oddają się porannym igraszkom.

Ale i u kobiet sprawa przedstawia się podobnie. Po nocy także u pań wzrasta poziom hormonów płciowych – estrogenów. Zatem, jeżeli brać pod uwagę jedynie fizjologie ludzką, powinniśmy kochać się właśnie rano. Wówczas, patrząc z biologicznego punktu widzenia, odczuwamy największy popęd płciowy i mamy największe szanse na osiągnięcie satysfakcjonującego orgazmu. 
     
Co więcej, hormony wpływają jeszcze w inny sposób na kobiety. Są bowiem panie, które niezwykle wrażliwie reagują na zmiany hormonalne w przeciągu cyklu miesięcznego. Niekiedy kobiety mają dużo większą ochotę na seks tuż przed miesiączką lub w jej trakcie. Inne - w czasie trwania owulacji. Wszystko zaś zależy od rozkładu hormonów w indywidualnym przypadku.

1 2
REKOMENDACJA
2015-05-20 16:23:52
~Marek

Zawsze wracając z pracy myślałem tylko o tym, żeby wziąć kąpiel i położyć się spać, to też powodowało, że z moją kobietą się nie układało w łózku. Od kiedy zacząłem stosować produkt Maveric, po tygodniu już byłem zapisany na siłownie, i po siłowni miałem nawet seks jakiego nie miałem wcześniej! Polecam panom po 40 roku życia, a nawet tym, którym brak energii po 30 :) maveric.pl sprawdźcie sami! Wasza kobieta Wam podziękuje! ;)

2012-06-25 22:19:18
~Paulinka

Zadbaj o higieniczne przygotowywanie pokarmów dla dziecka. Akcesoria do karmienia muszą być sterylnie czyste. Trzeba je dokładnie wyszorować i wysterylizować przez pierwszym użyciem, a przez pierwsze pół roku życia dziecka sterylizować przed każdym karmieniem. Jak to zrobić prawidłowo? Trzeba myć je od razu po użyciu następnie wysterylizować. Sterylizacja jest najbardziej efektywna jeżeli stosujesz sterylizator dziecięcy do butelek sisibabycare. Możesz też tradycyjnie wyp

2012-06-25 22:08:53
~Moje Dziecko

Narodziny. Twój wcześniak ma trudniej, bo będąc w brzuszku, nie musiałby się przejmować ssaniem, oddychaniem i połykaniem jednocześnie. Jeśli urodził się przed 32. tygodniem ciąży, nie ma jeszcze odruchu ssania. Potrzebna ci teraz ogromna wytrwałość i hart ducha. Gdy tylko uspokoisz się nieco po szoku wywołanym przedwczesnym porodem, zacznij odciągać mleko do pojemnika. Dużym ułatwieniem jest laktator elektryczny sisibabycare, który ma regulowaną się ssania. Jest malutk

2012-06-20 11:48:57
~lol

I dla tego pewnie ona też korzysta z innych źródeł ~Andy i nie jest zainteresowana tobą i twoimi zachciankami.

2012-06-19 17:26:08
~wgwgwg

880 € w kilka minut? Możesz tak zarabiać już od zaraz! Prosto, szybko i dochodowo! Sprawdź sam, to nie żadna ściema, to fakt! Odwiedź bit.ly/Lc5Qdt zacznij wreszcie zarabiać! bit.ly/Lc5Qdt

2012-06-12 12:16:28
~Małgosia

KOCHANI ! KAŻDA PORA JEST DOBRA NA MAŁE CO NIECOJA UWIELBIAM SIĘ KOCHAĆ BEZ WYJĄTKU NA CZAS JAK ON JEST TO KAŻDY CZAS JEST DOBRY!KOCHAj bo nie wiesz kiedy ci się przYtrafi kolejny raz

2012-05-28 21:10:27
~Andy

Dla mojej ślubnej każda pora jest zła ! - " Weź te rękie ! " I dobrze , bo nie mam żadnych skrupułów , gdy korzystam z wdzięków innych pań .

2012-05-12 17:48:39
~10 lat starszy ;)

~normalna: W wieku 676 lat nie sądzę żebyś znalazła zatrudnienie..niestety świat jest okrutny dla starszych ludzi. Przykro mi

2012-05-12 17:24:34
~lou

Sex analny jest niebezpieczny dla życia i zdrowia ponieważ gazy stolcowe są łatwopalne i tarcie może spowodować ich zapłon, a w konsekwencji pożar odbytu a nawet eksplozję która może urwać jaja. Były już takie przypadki.

2012-05-12 16:56:14
~Normalna

Mnie bardziej interesuje to ,kto mnie ztrudni w wieku 676 lat.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.