wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Czy znasz już "sekret"?

26.08.2008

Cały świat oszalał na jego punkcie. Istnieje już i film, i książka, które zdradzają nam Sekret. Na czym polega ta wielka tajemnica?

Według zwolenników (czy też wyznawców) Sekretu, to, że dobra są nierówno podzielone pomiędzy mieszkańców świata, o czymś świadczy. Niektórzy zrozumieli pewną zasadę rządzącą rzeczywistością i korzystają z niej. Najbardziej ogólną formułę Sekretu przedstawia filozof Bob Proctor: „Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, wkrótce będziesz miał to w ręku.” Sekret tkwi w zrozumieniu prawa przyciągania rządzącego światem. Polega ono na prostej obserwacji – że to, co podobne przyciąga się wzajemnie. Według popularyzatorów Sekretu, dotyczy to zarówno myśli jak i wydarzeń i rzeczy. Dlatego ci, którzy myślą o bogactwie – stają się coraz bogatsi, a ci, którzy skupiają się na jego braku – nie mogą wyjść z długów.Według Sekretu, żadne z naszych doświadczeń nie może zaistnieć dopóki – świadomie lub nie – nie wywołamy go za pomocą myśli. Dzieje się to niestety nie tylko za sprawą tego, co myślimy świadomie, ale także poprzez ukryte myśli i pragnienia. Aby właściwie pokierować myśleniem, należy zwracać szczególną uwagę na towarzyszące mu emocje, ponieważ „nie można czuć się źle i jednocześnie mieć dobre myśli”.

Ponieważ nasze myśli mają tak wielką moc, możemy poprzez nie prosić wszechświat o bardzo konkretne rzeczy, których pragnimy, a on – wedle zwolenników Sekretu – zareaguje i da nam to, czego chcemy. Stanie się tak jeśli będziemy w stanie wystarczająco realistycznie zwizualizować sobie to, co ma nastąpić po spełnieniu naszego marzenia. Taka prośba może dotyczyć każdej możliwej warstwy naszego życia – zaczynając od miłości a kończąc na konkretnych kwotach pieniędzy. Wystarczy, że przez jakiś czas, codziennie będziemy wyobrażać sobie bardzo realistycznie, że jesteśmy bogaci – i tacy się staniemy.

1 2
REKOMENDACJA
2008-09-01 11:22:03
~wiosna

Stosuję "Sekret" na co dzień ... wiecie co???... DZIAŁA :)))))))))))))

2008-08-29 20:00:31
~aussie

samospelniajaca sie przepowiednia jesli juz, albo proroctwo, nie ma takiego slowa prorocznia

2008-08-27 15:42:52
~Sonia

Samospełniająca się prorocznia! To działa trzeba w to tylko uwierzyć!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.