wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Dlaczego warto znać mowę ciała?

12.04.2010

Na przykład powiemy „dobrze”, ale mocniej zaciśniemy usta, powiemy to bez uśmiechu, ze skrzyżowanymi ramionami i pochmurną miną. Czy taki komunikat jest spójny? Nie. W tym przypadku słowa dają inną informację (jest dobrze) niż nasza postawa ciała (nie jest mi dobrze). Znajomy, z którym rozmawiamy odbiera zatem nasze słowa, ale też spostrzega postawę ciała.

Poza tym, jego ciało może zareagować na nasze ciało, a do tego, mowa ciała może wywierać wpływ na to, jak dalej będzie przebiegała komunikacja werbalna między nami. Bowiem takie podwójne (sprzeczne) sygnały często dają poczucie, że rozmowa nie przebiega płynnie i szczerze.Dobrym przykładem tego może być nieporozumienie w związku. Na przykład on ją pyta czy nie jest zła, że on musi wyjść (mimo, iż obiecał spędzić z nią ten wieczór), a ona z zaciśniętymi ustami i gardłem, nie patrząc na niego mówi, że nie. Wówczas wyraźnie widać, że coś jest jednak nie tak. Jednak, ludzie zazwyczaj wolą ufać słowom niż gestom, dlatego też zwykle nie skupiamy się dłużej na komunikacie ciała. Prawdopodobnie, gdyby ten mężczyzna powiedział do swojej partnerki, że mimo, iż mówi, że nie jest zła, on widzi, że coś się w niej dzieje, doszłoby do szczerej rozmowy i mieliby szansę na rozwiązanie konfliktu. Jeśli zaś zaufa on tylko słowom, prawdopodobnie, kiedy wróci do domu, jej wciąż będzie przykro.

Przeczytaj koniecznie:   Jak krytykować?

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2010-05-22 10:46:34
~www.odchudzamskutecznie.com.pl

JA POMAGAM WSKOCZYĆ W WYMARZONY ROZMIAR-Nic tak nie pomaga jak zdrowy rozsądek i odpowiednia dieta.Szczupła sylwetka i pozostawanie w dobrej formie kojarzy się z ciężką pracą i odmawianiem sobie wszystkiego, co dobre. Tymczasem istnieje cała masa rzeczy, które możemy robić, by poprawić swój wgląd i kondycję, a które są przyjemne.Wyobraź sobie że jedząc swoje ulubione dania też stracisz na wadze.Nie wierzysz przekonaj się.Polecam

2010-05-22 10:27:13
~ula

A jak ktos zaklada reke na reke to tworzy obwód zamkniety i jest osoba zamknieta. nuda jakich malo

2010-05-22 10:01:34
~Chomikuj

200,000,000 plików! - dlaczego jeszcze nie korzystasz? http://chomikuj.pl/?page=221848

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.