wyszukanie zaawansowane

Psychologia

Dlaczego warto znać mowę ciała?

12.04.2010

Wynika z tego, że język ciała jest niezwykle ważnym elementem komunikacji. Zwracanie uwagi na to, co mówi nasze własne ciało oraz ciała innych, na pewno daje nam pełniejszy obraz tego, co nam się próbuje przekazać i polepsza jakość porozumiewania się.

Jednak mówiąc o mowie ciała, warto poruszyć jeszcze jeden aspekt, który ma znaczenie bardziej intrapersonalne. Otóż nasze ciało wysyła sygnały nie tylko do innych i w kierunku świata, ale również do nas samych. Poczujmy przez chwilę nasze ciało. Co się w nim teraz dzieje? Może burczy nam w brzuchu? A może coś nas boli? Jaka jest nasza postawa, jestem wyprostowana, czy skulona? Co robią moje ręce, stopy, głowa, twarz? Czy coś mi dolega? Może jestem na coś chora? A może wręcz przeciwnie – rozluźniona i zrelaksowana?



Usiądźmy na chwilę i przeskanujmy w ten sposób swoje ciało. Dajmy mu możliwość wypowiedzenia się. To wszystko bowiem, co nam się przydarza w ciele, może mieć jakieś znaczenie w naszym życiu. Już w starożytności doszukiwano się związku somy z psyche, czyli ciała z duszą i stąd zresztą wzięła się nazwa ‘choroby psychosomatyczne’, czyli takie choroby, która mają swoje podłoże w psychice.

Przeczytaj koniecznie:   Jak krytykować?

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2010-05-22 10:46:34
~www.odchudzamskutecznie.com.pl

JA POMAGAM WSKOCZYĆ W WYMARZONY ROZMIAR-Nic tak nie pomaga jak zdrowy rozsądek i odpowiednia dieta.Szczupła sylwetka i pozostawanie w dobrej formie kojarzy się z ciężką pracą i odmawianiem sobie wszystkiego, co dobre. Tymczasem istnieje cała masa rzeczy, które możemy robić, by poprawić swój wgląd i kondycję, a które są przyjemne.Wyobraź sobie że jedząc swoje ulubione dania też stracisz na wadze.Nie wierzysz przekonaj się.Polecam

2010-05-22 10:27:13
~ula

A jak ktos zaklada reke na reke to tworzy obwód zamkniety i jest osoba zamknieta. nuda jakich malo

2010-05-22 10:01:34
~Chomikuj

200,000,000 plików! - dlaczego jeszcze nie korzystasz? http://chomikuj.pl/?page=221848

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.