wyszukanie zaawansowane

Rzuć palenie!

Jak nie wrócić do palenia?

10.11.2010

Trudno jest podjąć decyzję o rzuceniu palenia. Ale równie ciężko jest wytrwać w swoim postanowieniu i nie powrócić do nałogu. W tym tekście przedstawiamy kilka porad, które pomogą osobom codziennie walczącym o to, by znów nie zacząć palić.

- Jeżeli masz jeszcze w domu przedmioty związane z nałogiem (papierosy, popielniczki), natychmiast się ich pozbądź. Rzeczy przypominające Ci o uzależnieniu raczej nie pomogą Ci się od niego uwolnić.

- Powiadom osoby ze swojego najbliższego otoczenia o tym, że rzuciłeś palenie. Poproś o wsparcie najbliższych. Kiedy nadarzy się trudna, stresująca sytuacja i będziesz miał ochotę sięgnąć po papierosa, zwróć się do nich.

- Gdy ktoś częstuje Cię papierosem, zawsze odmawiaj. Z dumą mów o tym, że rzuciłeś. Chwal się ludziom, że udało Ci się wygrać z nałogiem. Mówienie o swoim osiągnięciu sprawi Ci przyjemność a innych palaczy może również do tego zmotywuje. Poza tym, jeżeli rozpowiesz wielu osobom o swoim zwycięstwie nad nałogiem, głupio będzie Ci ich zawieść wracając do palenia.

- Staraj się omijać miejsca odwiedzane przez palaczy. Nie zaglądaj do zadymionych lokali, palarni, wagonów dla palących. Nie ryzykuj powrotem do nałogu. Spędzaj dużo czasu na świeżym powietrzu i w miejscach, w których obowiązuje zakaz palenia.

1 2 3
REKOMENDACJA
2014-05-19 21:19:37
~jacob

Nie musisz być gwiazdą, aby odmłodzić i poprawić swój wygląd. Nie musisz mieć milionów na koncie, aby uzyskać młodsze i piękniejsze ciało. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok www.potegazdrowia.pl

2013-11-28 15:53:12
~tadeusz@elementy.pl

16 lat uporczywej walki z rakiem płuc i wygrana = zamieniłem we wraka DRANIA. Komu za to dziękować = wiecie...

2013-10-07 11:45:48
~Grażyna

nie palę już 14 miesięcy i jestem bardzo dumna że rzuciłam palenie bez żadnych wspomagaczy

2012-11-16 11:50:49
~palaczka

nie palilam 60 dni niestety stalo sie wrocilam do nalogu. Do dzisiaj cholernie tego zaluje. Ale sprobuje jeszcze raz, moze tym razem sie uda.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.