wyszukanie zaawansowane

Rzuć palenie!

Co zyskasz, rzucając palenie?

Thinkstock
15.11.2012

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Istnieje mnóstwo powodów, by zdecydować się na taki krok. Wymaga to jednak odwagi i konsekwencji.                                

Co 13 sekund umiera na świecie jedna osoba z powodu chorób powodowanych przez palenie papierosów. Do głównych schorzeń, odpowiedzialnych za przedwczesną umieralność wśród palaczy, należą choroba niedokrwienna mięśnia sercowego, rak płuca oraz przewlekłe obturacyjne choroby płuc.

Zaobserwowano również związek między paleniem a zwiększoną zachorowalnością na raka jamy ustnej, krtani, przełyku, pęcherza moczowego, trzustki, nerki i szyjki macicy. Palenie zwiększa też ryzyko udaru mózgu i zawału serca u kobiet powyżej 35. roku życia, które dodatkowo stosują doustne środki antykoncepcyjne.                                                                         

Negatywne skutki palenia w życiu codziennym                   
Nałóg tytoniowy może skutecznie uprzykrzyć życie, powodując wiele problemów, które czasem bywają wstydliwe. Długotrwałe palenie tytoniu może być przyczyną impotencji u mężczyzn. Ten problem dotyczy ponad 100 tysięcy mężczyzn w Polsce. Tylko nieliczni zdają sobie sprawę, że to tytoniowe używki są przyczyną ich zaburzeń.

Palenie jest też przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust, bardzo trudno się go pozbyć, a samo mycie zębów zazwyczaj nie wystarczy. Jest to problem kłopotliwy i może utrudnić nam na przykład znalezienie pracy czy życiowego partnera. Wieloletnie palenie zaburza także czynność narządów zmysłów, szczególnie węchu i smaku.  

Co zyskasz, rzucając nałóg?                                   
Kiedy pozbędziesz się nałogu tytoniowego, twój organizm zacznie detoksykację i już po kilkunastu minutach odczujesz pozytywne skutki zaprzestania palenia. Substancje, które wchodzą w skład papierosa, a w szczególności nikotyna, wyraźnie podnoszą ciśnienie krwi i zwiększają akcję serca. Ich działanie jest krótkie i już po ok. 20 minutach od wypalenia ostatniego papierosa ciśnienie krwi i akcja serca powinny wrócić do normy.

1 2
REKOMENDACJA
2015-02-12 10:11:58
~Aleksander

4 tys. substancji toksycznych z każdym dymkiem robi spustoszenie w każdym organie! Dym produkuje niesamowite ilości wolnych rodników, które uszkadzają komórki a nawet je mutują i tworzy się nowotwór. Cierpi na tym serce, układ krążenia, płuca a nawet wątroba. http://www.dihydroquercet in.pl/2014/04/dihydroquercetin-srod ek-profilaktyczny/

2015-01-09 18:39:58
~koles12

nikt nie wspomniał o polepszeniu się potencji po rzuceniu, fakt wspomagalem się permenem ale rzucenie miało duży wplyw.

2014-06-20 19:58:37
~RUDZIAK

Ja przeszłym roku rzuciłam palenie na 10 miesięcy, w tym roku palę już 5 miesięcy ale od 51 godzin nie zapalilam żadnego papierosa - zucilam od razu i jeszcze jakoś żyje. Ogólnie to palilam od 6 lat, mam nadzieję że mi się uda - 3dajcie kciuki!!!!!!!

2014-05-14 20:38:12
~jacob

Nie musisz być gwiazdą, aby odmłodzić i poprawić swój wygląd. Nie musisz mieć milionów na koncie, aby uzyskać młodsze i piękniejsze ciało. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok www.potegazdrowia.pl

2014-03-06 09:56:14
~batek

jeszcze pale, ale juz tylko elektroniki. zmienilem nalog bo moj syn mowil ze mu dzieci truje wiec znalaz gdzies w internecie strone z epapierosami na abonament i juz tak trzeci miesiac sobie pykam a w domu nie smierdzi. i nie czulem zlych skutkow nie palenia

2014-02-03 00:07:30
~Od 3 tygodni niepalący

Od razu widać ze autorem jest osoba, ktora nigdy nie borykala z problemem palenia a tym bardziej rzucania papierosów. Wszystko jest takie proste rzucasz i nie palisz. A skutki uboczne? Prawie nikt o tym nawet nie wspomina. A warto tez nastawic sie i na to. Dlatego moja prosba, jak sie nie znamy na czyms to sie nie wypowiadajmy.

2013-03-25 21:57:52
~bart

EASYWAY - Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie. ta książka czyni cuda jedyna najskuteczniejsza metoda, paliłem 10 lat po jej przeczytaniu z przyjemnością rzuciłem palenie. Polecam Wszystkim, niewiele tracicie a wiele zyskacie.

2013-02-06 04:58:34
~reddick

Witam, Ja palilem od 10 lat i próbowałem rzucić wiele razy lecz bezskutecznie. Ale ostatnio udało mi sié pozbyć nałogu dzięki znakomitemu programowi. Ten program to nowa bardzo skuteczna metoda warunkowania skojarzonego, Serdecznie polecam i podaje link do strony z programem poniżej. Powodzenia www.cotyrobisz.pl Poz drawiam Mario

2013-02-05 20:38:17
~lm

wlasnie rzucilem papieroski 2 minuty temu narazie jest dobrze...zobaczymy za godzinę.

2012-11-16 12:42:40
~wilk stepowy

Rzucić palenie.Nic prostszego.Robiłem to już tyle razy.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.