wyszukanie zaawansowane

Rzuć palenie!

Co zyskasz, rzucając palenie?

Thinkstock
15.11.2012

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Istnieje mnóstwo powodów, by zdecydować się na taki krok. Wymaga to jednak odwagi i konsekwencji.                                

Co 13 sekund umiera na świecie jedna osoba z powodu chorób powodowanych przez palenie papierosów. Do głównych schorzeń, odpowiedzialnych za przedwczesną umieralność wśród palaczy, należą choroba niedokrwienna mięśnia sercowego, rak płuca oraz przewlekłe obturacyjne choroby płuc.

Zaobserwowano również związek między paleniem a zwiększoną zachorowalnością na raka jamy ustnej, krtani, przełyku, pęcherza moczowego, trzustki, nerki i szyjki macicy. Palenie zwiększa też ryzyko udaru mózgu i zawału serca u kobiet powyżej 35. roku życia, które dodatkowo stosują doustne środki antykoncepcyjne.                                                                         

Negatywne skutki palenia w życiu codziennym                   
Nałóg tytoniowy może skutecznie uprzykrzyć życie, powodując wiele problemów, które czasem bywają wstydliwe. Długotrwałe palenie tytoniu może być przyczyną impotencji u mężczyzn. Ten problem dotyczy ponad 100 tysięcy mężczyzn w Polsce. Tylko nieliczni zdają sobie sprawę, że to tytoniowe używki są przyczyną ich zaburzeń.

Palenie jest też przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust, bardzo trudno się go pozbyć, a samo mycie zębów zazwyczaj nie wystarczy. Jest to problem kłopotliwy i może utrudnić nam na przykład znalezienie pracy czy życiowego partnera. Wieloletnie palenie zaburza także czynność narządów zmysłów, szczególnie węchu i smaku.  

Co zyskasz, rzucając nałóg?                                   
Kiedy pozbędziesz się nałogu tytoniowego, twój organizm zacznie detoksykację i już po kilkunastu minutach odczujesz pozytywne skutki zaprzestania palenia. Substancje, które wchodzą w skład papierosa, a w szczególności nikotyna, wyraźnie podnoszą ciśnienie krwi i zwiększają akcję serca. Ich działanie jest krótkie i już po ok. 20 minutach od wypalenia ostatniego papierosa ciśnienie krwi i akcja serca powinny wrócić do normy.

1 2
REKOMENDACJA
2012-11-16 12:15:35
~Agnieszka

EASYWAY - Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie !!!!!!

2012-11-16 12:14:13
~Agnieszka

EASYWAY - Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie !!!!!!

2012-11-16 12:13:54
~Agnieszka

EASYWAY - Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie !!!!!!

2012-11-16 11:56:29
~Kelly

Ja nie palę 8 miesięcy. Rzuciłam dzięki tabletkom Tabex, które wręcz obrzydziły mi papierosy. Przyznam, że czasami, mam ochotę zapalić, ale zaraz myślę, o zapachu i gigantycznych oszczędnościach - co szczególnie widać w skali roku i oda razu przechodzi mi ochota. Tabletki są dość drogie i na receptę, ale warto.

2012-11-16 11:26:36
~Predator

Powiedzcie prosze, dlaczego uzaleznieni, czyli NIKOTYNISCI; zmuszaja reszte ludzkosci tej nie uzaleznionej do wdychania, tej smiertelnej trucizny ? Rodzice w aucie pala z przodu, a z tylu dwojka malych dzieci w fotelikach. Na zachodzie istnieje juz nawet humor, ktory wam opowiem. Dlaczego mezczyzni w Polsce nosza wasy ?.... Bo zakrywaja w ten sposob braki w uzebieniu.To tyle. Palisz-placisz-zdrowie tracisz ! I o to chodzi w tym biznesie, kogo to obchodzi, ze ktos pali.Wazne ,ze placi.

2012-11-16 11:04:43
~vi

Pomyłka!!! Ten dzień był wczoraj!!!

2012-11-16 10:50:20
~IMB

Ja juz nie pale 3 lata haha,,ale nikt mi nie powie ,jeszcze ciagnie szczegulnie na imprezach..Teraz odczowam że ubrania palacza śmierdzą (strasznie) a z buzi jak capi fusama popielinczka zawsze mowilam do niepalacych ze przesadzaja itd dzis tak nie mysle .Przytylam pare kg ,w domu mi pachnie ciastem nie papierosiskami.Zaoszczedzam rocznie na 2 tygodniowe wczasy;)

2012-11-16 10:43:31
~Ewelina

Rzuciłam palenia 7 miesięcy temu. Pomogły mi w tym plastry.Do tej pory nie przytyłam a wręcz przeciwnie trochę zeszczuplałam, ale 5 razy w tygodniu ćwiczę po godz. czasu. Raczej nie wrócę do palenia, ponieważ po pierwsze włożyłam w rzucanie dość dużo wysiłku, a po drugi palacze w tej chwili mi śmierdzą!!Paląc, nie czułam tego zapachu.Teraz mogę powiedzieć:PALACZE,JAK MY ŚMIERDZIMY!!!(jeszcze uważam się za palaczkę)

2012-11-16 10:37:18
~agaska

A ja nie palę już 5 dzień, nie wiem jak to wytrzymam ale nie chcę juz wracać do nałogu, nie powiem zeby było lekko..................zwłaszcza ze paliłam w sumie 18 lat

2012-11-16 09:55:22
~beata

Zdrowie i młody wygląd.Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.