wyszukanie zaawansowane

Rzuć palenie!

Palenie drastycznie przyspiesza starzenie

09.11.2010

Palenie papierosów wywiera niekorzystny wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na urodę. Zmarszczki, żółte zęby, zniszczone paznokcie, cieńsze włosy, to tylko niektóre z konsekwencji działania dymu tytoniowego na nasz wygląd.

Szczególnie wrażliwe na punkcie zdrowego i młodego wyglądu skóry są kobiety. Większość z nas jest w stanie poświęcić dużo czasu i pieniędzy, żeby opóźnić procesy starzenia i jak najdłużej cieszyć się gładką cerą. Często inwestujemy drogie kosmetyki, zabiegi pielęgnacyjne, kremy chroniące skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.Kosmetyki działają jednak przede wszystkim na zewnętrzne warstwy skóry, składniki aktywne nie docierają do jej najgłębszych warstw. Natomiast szkody spowodowane przez palenie papierosów mają miejsce w skórze właściwej, niszczą ją od wewnątrz.

Powierzchniowe działanie kremów może w zaledwie minimalnym stopniu złagodzić te zmiany. Palenie jest równie szkodliwe jak wystawienie skóry na działanie słońca bez żadnego zabezpieczenia przed promieniowaniem.

Dym papierosowy zawiera około 4000 substancji, które powodują w naszym organizmie ogromne szkody:

Wzrost produkcji wolnych rodników
Wdychanie dymu papierosowego prowadzi do tworzenia się ogromnych ilości wolnych rodników. Są to bardzo aktywne cząsteczki, które atakują komórki skóry i je uszkadzają, doprowadzając do przedwczesnego starzenia. Skóra szybciej traci elastyczność, robi się sucha i zrogowaciała, pojawiają się zmarszczki i brązowe plamy. Szkodliwe substancje zawarte w papierosach obniżają ponadto poziom witamin (A, C, E), które zwalczają wolne rodniki i regenerują skórę.

1 2 3
REKOMENDACJA
2016-07-22 10:59:48
~Dietetyk

palenia papierosów, to fatalny nawyk. przyczynia sie do wielu chorób nowotworowych. Palenie na pewno nie sprawi, że skóra będzie młodsza, jędrna i nawilżona. Kremy niestety działają tylko powierzchownie, dlatego polecam picie wody (najlepiej z Jonolitem - zdrowe elektrolity),soków warzywnych i nieprzewożonej żywności.

2014-02-07 12:47:40
~Zdziwiony

Nie tylko postarza, ale jak dobrze zauważył autor, niszczy zęby. Nie tylko żółkną, wystarczy zapytać każdego dentystę. Mój, dr Froelich, mi to uświadomił, gdy jeszcze paliłem. Paliłem zdecydowanie zbyt długo, całe szczęście, dzięki temu panu właśnie, to już za mną. Kto by pomyślał, że moja kobieta mnie nie mogła przekonać, a dentysta dał radę?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.