wyszukanie zaawansowane

Rzuć palenie!

E-papierosy?! O co w tym chodzi?

10.11.2010

Wyglądają jak prawdziwe papierosy. Smakują tak samo i wydzielają biały dymek. Są jednak zdrowsze dla organizmu i oszczędniejsze dla portfela. Chodzi o elektroniczne papierosy - nową alternatywę (i nadzieję?) dla palaczy.
   
Czy zdajemy sobie sprawę, co tak naprawdę, wdychają palacze każdego dnia do swoich płuc? Każdy wie, że dym papierosowy składa się z nikotyny i substancji smolistych. Jednak mało kto zadaje sobie trud, by zobaczyć co dokładniej kryje się w sympatycznie wyglądającym papierosie. Otóż, poza nikotyną, znajduje się tam również aceton (rozpuszczalnik), arsen (generalnie to trutka na szczury), amoniak (środek czyszczący), polon (pierwiastek radioaktywny), cyjanowodór, tlenek węgla i tlenek azotu. To również nie wyczerpuje jeszcze listy, ale już teraz dokładniej widać, jak szkodliwe może być palenie dla naszego organizmu. Jak więc sobie poradzić z tą trudną sytuacją?

Oczywiście ideałem byłoby rzucenie palenia. Niestety nie wszystkim wystarcza zaparcia i silnej woli. Właśnie dla tych osób alternatywą mógłby być tzw. e-papieros. Ale co to właściwie jest?

Elektroniczny papieros z wyglądu do złudzenia przypomina te prawdziwe. Ma bowiem taki sam kolor i kształt. Jednak jest on zasilany na baterie. Dostępne są modele, które podłącza się do gniazdka, dostosowane do ładowarki samochodowej, a także do portu USB. Niektóre e-papierosy wyposażone są nawet w specjalną diodę, która podczas zaciągania się pali się na czerwono lub pomarańczowo.

Ma to imitować „zachowanie” prawdziwych papierosów. I rzeczywiście, z daleka wygląda tak, jakby najzwyczajniej w świecie zaciągało się papierosem! E-papieros wyposażony jest także w specjalny atomizer, który powoduje powstawanie białego dymku i pary wdychanej (inhalowanej) przez użytkownika. Co ciekawe owy biały dymek jest prawie bezwonny.

1 2 3
REKOMENDACJA
2013-05-17 21:32:02
~ela

Zmniejszylam palenie i duzo slyszalam na temet e-papierosa, zamieram go kupic, pytalam znajomych i naprawde wielka oszczednosc. Chyba warto sprobowac. A jak inni mysla?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.