wyszukanie zaawansowane

Rzuć palenie!

Polacy rzucają palenie - raport

123rf
12.02.2014

 

E-papierosy jako pierwsze w prewencji

 

Trwanie w postanowieniu noworocznym jest trudne. Pojawia się więc pytanie, co może pomóc wytrwać w zerwaniu z papierosem. Ponad 50 proc. badanych jest za e-papierosami, które mają stanowić  środek zapobiegawczy przed powrotem do nałogu. Jest to wysoki współczynnik akceptacji społecznej uwzględniając fakt, że e-papierosy mają w Polsce jedynie kilkuletnią historię. Jako główne zalety takiego rozwiązania badani spontanicznie wskazywali: perspektywę „zajęcia rąk”, możliwość dawkowania nikotyny w zależności od potrzeb, szeroki wybór smaków, palenie wewnątrz budynków czy mniejsze koszty nałogu. Sugerowane plastry (5 proc.), kapsułki nikotynowe (14 proc.), gumy do żucia i tabletki do ssania (7 proc.) wybierane były w dalszej kolejności. Ważna jest także aktywność fizyczna (22 proc.), która, według ankietowanych, głównie niweluje napięcie i skutki stresu związane z rzuceniem palenia.

 

 

Raport został przygotowany na bazie ankiety, w której wzięło udział 100 osób w wieku od 20 do 60 lat.


 

1 2
REKOMENDACJA
2014-05-19 21:18:38
~jacob

Zobacz, jak uzyskać młodszy o kilka lat wygląd www.potegazdrowia.pl

2014-03-21 14:12:42
~Totsi

"Raport został przygotowany na bazie ankiety, w której wzięło udział 100 osób w wieku od 20 do 60 lat." - tyle w temacie, artykuł dodatkowo wygląda na sponsorowany

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.