wyszukanie zaawansowane

Rzuć palenie!

Palenie drastycznie przyspiesza starzenie

09.11.2010

Odwodnienie
Palenie papierosów przyspiesza utratę nawilżenia skóry. Dym papierosowy może doprowadzić do obniżenia poziomu estrogenów, co skutkuje odwodnieniem skóry jak również zmniejszeniem ilości włókien kolagenowych.

Zmiany w DNA
Nałóg nikotynowy powoduje zmiany w DNA palacza. Substancje trujące zawarte w dymie papierosowym doprowadzają do tego, że kluczowe elementy DNA starzeją się o około 4-5 lat.Inne skutki
Palenie zaostrza choroby skóry, takie jak trądzik czy łuszczyca, zwiększa skłonność do stanów zapalnych, rozszerza pory skóry, zaburza proces złuszczania naskórka, zwiększa potliwość skóry.

Należy pamiętać, że drastyczne pogorszenie kondycji skóry to tylko jeden z negatywnych skutków palenia. Nałóg ten negatywnie działa na wiele obszarów urody i zdrowia.

fot. istockphoto/Thinkstock
 

Joanna Zielińska

1 2 3
REKOMENDACJA
2016-07-22 10:59:48
~Dietetyk

palenia papierosów, to fatalny nawyk. przyczynia sie do wielu chorób nowotworowych. Palenie na pewno nie sprawi, że skóra będzie młodsza, jędrna i nawilżona. Kremy niestety działają tylko powierzchownie, dlatego polecam picie wody (najlepiej z Jonolitem - zdrowe elektrolity),soków warzywnych i nieprzewożonej żywności.

2014-02-07 12:47:40
~Zdziwiony

Nie tylko postarza, ale jak dobrze zauważył autor, niszczy zęby. Nie tylko żółkną, wystarczy zapytać każdego dentystę. Mój, dr Froelich, mi to uświadomił, gdy jeszcze paliłem. Paliłem zdecydowanie zbyt długo, całe szczęście, dzięki temu panu właśnie, to już za mną. Kto by pomyślał, że moja kobieta mnie nie mogła przekonać, a dentysta dał radę?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.